Samozapaljenja

Autor erobuss, Prosinac 17, 2007, 20:52:01

manoplan

Zapalio se bus sa učenicima...Nisam siguran da slika uz tekst odgovara tom autobusu. ???

  http://www.javno.com/hr/crna/clanak.php?id=155652 

Eurobus av120

u današnjem Večernjem listu piše da se radi o autobusu tvrtke IV-KO, i na slici je crveni Neoplan koji je izgoren u potpunosti...

manoplan

Citat: Eurobus av120  u Lipanj 13, 2008, 08:51:14
u današnjem Večernjem listu piše da se radi o autobusu tvrtke IV-KO, i na slici je crveni Neoplan koji je izgoren u potpunosti...

Da...izgleda da se radi o njegovom Translineru.Imamo i sliku koju je slikao kolega '5AR'

http://i218.photobucket.com/albums/cc265/petar22/Ostali%20Autobusi/P5160615_resize.jpg

erobuss

Koji se vrag događa sa ovim Neoplanima. Gore ko ludi  >:(

maky

Citat: erobuss  u Lipanj 13, 2008, 09:36:09
Koji se vrag događa sa ovim Neoplanima. Gore ko ludi  >:(
Translineri se vole zapalit, pretpostavljam da se radi o nekoj serijskoj grešci. Već  kad sam pročitao vijest pretpostavljao sam da je Transliner i evo to se danas i potvrdilo. Uopće ne treba bit vidovit da bi znao...

Neznam što reći, neki govore da su im upravo Translineri najizdržljiviji autobusi i najmanje se kvare, mogu puno prijeć, ali kad krene po zlu, onda ga stvarno zariba...  :P

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

PINTER

Prijatelji neznam dali netko od vas vozi bus ??? ( stvarno baš me zanima vaš profil  ???)
Ali evo imam iskustva sa Neoplanima ali to je kod sviju tako .15 godina star bus je gotov bus !  ( pogotovo u našim radionama punim nezADOVOLJNIH MEHANIČARA ( SA malom  PLAČOM ) alkohola, i totalnog neznanja ( tehnika je pregazila naše mehaničare)
prijedlog : Otvorite zadnju šajbu , pogledajte u smijeru kompresora za klimu na smotuljak žica uhvatite ga u ruku i pretvorit će se u prah ili najmanju ruku puknuti na dodir !!!!  Vijerujete !!!!!

E sad najlakše je prijevoznika okriviti za neodržavanje i ako je najveći krivac i to je kvit ! No love se nema , nema putnika i sve se to odražava na naše drage buseve. A standardi prijevoza su EUROPSKI a nezaboravite da smo mi ipak na balkanu sa balkanskim primanjima ali eto Eu zakonima i cijenama !!!!!!

Meni nije nišata čudno samo se svaki puta molim da mi se ništa više nedogodi .Jel kad se dogodi svi krenu na drivera ! Murija ,sudac Firma .... Pa je...... te na kraju se čovijek osijeća kao da vozi space shutle ( ali samo kad su problemi i treba se naći krivac )

busfan

#36
Citat: maky  u Lipanj 13, 2008, 10:55:07
Citat: erobuss  u Lipanj 13, 2008, 09:36:09
Koji se vrag događa sa ovim Neoplanima. Gore ko ludi  >:(
Translineri se vole zapalit, pretpostavljam da se radi o nekoj serijskoj grešci. Već  kad sam pročitao vijest pretpostavljao sam da je Transliner i evo to se danas i potvrdilo. Uopće ne treba bit vidovit da bi znao...

Neznam što reći, neki govore da su im upravo Translineri najizdržljiviji autobusi i najmanje se kvare, mogu puno prijeć, ali kad krene po zlu, onda ga stvarno zariba...  :P

Zar Noeplan nije mogao nekim povlacenjem te serije u servis to rijesiti ??? Inace ih svi hvale dok se ne zapale ;D
Ne bih ja rekao da je to do neodrzavanja, onda bi se ovde u Bosni 80% autobusa zapalilo, mislim da je ipak greska u Translineru :-\

Tomek

Ivkov Transliner sam vidio prekjučer u Zagrebu, djelovao je potpuno u redu... Čudi me da nijedan Transliner Croatia busa nije popepelio...

maky

Citat: Tomek  u Lipanj 13, 2008, 15:00:07
Ivkov Transliner sam vidio prekjučer u Zagrebu, djelovao je potpuno u redu... Čudi me da nijedan Transliner Croatia busa nije popepelio...
Možda je problem riješen  pred kraj proizvodnje?!  ???
Neznam koje je godište Ivkov, a svakako ću istražit i za ostale, materijala će bit, u to nema sumnje...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

Tomek

Da, što se tiče godišta evo što je vlasnik Ivan Konjačić izjavio za novine:

Autobus je Neoplan, star je dvije godine, novi smo uvezli iz Njemačke, prešao je oko 300 000 km. Redovito je servisiran, još je pod garancijom, stoga nam zaista nije jasno kako se takvo što moglo dogoditi, napomenuvši da je šteta oko milijun kuna...

erobuss

Zanimljivo, starost vozila se računa od dana kad je polovan uvezen iz inozemstva. Da poludiš  ;D

maky

Transliner star 2 godine pod garancijom?  ::|

Mislim da su najmlađi Translineri stari 9 godina, a odakle je on izvukao 2, to samo on zna...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

Tomek

Evo i jedna Setra koja se zapalila prije mjesec dana ispred tunela Učka..

http://www.labin.com/web/vijest.asp?id=2815

A ovdje imate slike Liburnijina Mercedesa

http://www.057info.hr/vijesti/zapalio-se-autobus-putnici-mirno-izisli

mate

Samo se jos nadam da u iducim danima,kako se ljeto blizi,pa posto ce biti i vise buseva na nasim cestama,nece biti losih vijesti u rubrikama crne kronike,kako na forumu,tako i u novinama...

manoplan

Sve je dobro dok ljudi uspiju na vrijeme napustit autobus.Problemu će se ozbiljnije pristupit tek kad netko završi reš pečen.Malo sam googlao po net-u:materjala za ovu temu ima na tone. :(