Isuzu

Autor lav, Svibanj 05, 2008, 21:25:38

lav

Šta mislite o ovim busevima.
Dali su ekonomični,udobni........












erobuss

Napravljen je na kamionskom podvozju, nedostaje mu prtljažnik. Što se potrošnje tiče, iznosi oko 15l/100 km (prosječan BMW benzinac troši toliko). Mislim da danas ne postoji niti jedan ozbiljniji prijevoznik na našem području koji nema u voznom parku bar po nekoliko komada.

Možda je malo preskup u startu, ali se isplati u svakom slučaju.  ;)


lav

Citat: erobuss  u Svibanj 05, 2008, 21:36:41
Napravljen je na kamionskom podvozju, nedostaje mu prtljažnik. Što se potrošnje tiče, iznosi oko 15l/100 km (prosječan BMW benzinac troši toliko). Mislim da danas ne postoji niti jedan ozbiljniji prijevoznik na našem području koji nema u voznom parku bar po nekoliko komada.

Možda je malo preskup u startu, ali se isplati u svakom slučaju.  ;)


Kako se isplati?
Cijena novog Isuzua iznosi oko 80.000 eura+PDV u Njemačkoj za te pare možeš kupiti dobru setru 315hd 98/99 godište.

erobuss

Citat: lav  u Svibanj 05, 2008, 23:18:06

Kako se isplati?
Cijena novog Isuzua iznosi oko 80.000 eura+PDV u Njemačkoj za te pare možeš kupiti dobru setru 315hd 98/99 godište.

Ta Setra je stara skoro 10 godina, troši 30 litara nafte, a koristiš je na linijama za koje dovoljan nov novcat Isuzu.  ;)

Da se ne isplati ne bi ih bilo toliko na cestama.

shef

Ne mogu procjenjivati Turqouise iz vlastitog iskustva budući da se nisam vozio njima, a i inače ovdje na riječkom području ih nema previše, te su u vlasništvu malih privatnika (Autotrans svoga drži na Korčuli).
No jedna je stvar očigledna: radi se o modelu koji očito ima brzinu više u odnosu na konkurenciju koja je samo što se tiče modela iz njegove domovine poveća (Otokar, Otoyol, Tezeller, Güleryüz...), a kamo li ne od drugih proizvođača iz drugih zemalja.
Stvoren je brand iz ničega (Anadolu s motorom Isuzu, tko je kad čuo za to?), očito da se radi o kombinaciji kvalitetnog proizvoda kao stvorenog za naše tržište i dobrog rada "Presečkog", naročito njihovog odjela prodaje.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

ist

Znam da su Livnjaci kupili dva komada krajem 2003. godine i da jedan skoro godinu dana leži na kanalu, a drugi vozi samo na lokalnim linijama. Međutim, njihov je problem što su te autobuse koristili previše uz minimalno održavanje.
Što se prtljažnika tiče, imaju više prostora od marbusa - isuzui imaju prtljažnike i straga, tamo gdje većina buseva ima motor

Tomek

Ne bi Isuzu smio imati veće prtljažnike jer je on na kamionskoj šasiji te zbog toga ima jako malo prostora za prtljagu ispod gdje pravi autobusi imaju te zato su stavili i iza ostvor za prtljagu..
Marbusi su pak jedni od rijetkih midibuseva koji imaju autobusnu šasiju, no zato su i skuplji te ih kod nas ima manje.

Ivanek

Neki dan sam se vozio u Presečkovom relativno novom Turqouiseu i uopće nisam zadovoljan. Po meni su ti autobusi možda dobri za prevoziti djecu, jer sjedala, kao da su dizajnirana za njih (preuska). Malo viši čovijek ima velikih problema sjediti (a i stajati) u tom busu. Isto tako prilikom ulaska ili prolaska kroz bus se javljaju problemi. O prtljažnom prostoru da ne govorim; Za svakog putnika jedna torba srednje veličine i to je to.


erobuss

Citat: CroHerc  u Studeni 06, 2008, 15:40:04
www.isuzu.com

Link koji si stavio osnosi se na Isuzu automobile  ;)

Ovo je za autobuse http://www.isuzu.com.tr/english/index.html

CroHerc

Da. ustvari sam ja isti taj stavljao ali ga nisam cijela kopirao.


kad smo kod isuzua jek ko vakog do sad vidio i sta mu je ovo na krovu??


http://www.fleetsandfuels.com/ngv2000/media/Isuzubus.jpg

goranxxx

Vjerojatno koristi plin kao pogonsko gorivo 8) 8) 8) 8)
SETRA 417 HDH

busi

isuzu ima (bar je imao prije, neznam za nove modele) sa limarijom i hrdjom.
motori su dobri ako ne i vise od toga.
s godinama im jako pada cijena.
unutrasnjost: kolko para tolko muzike.
postoje i VIP izvedbe koje izgledaju fantasticno (idem nac slike)

busi

naso

tomekk

ovo mi se već sviđa. koliko ima sjedala? jel ima neko takav bus kod nas?
Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga

erobuss

Citat: tomekk  u Studeni 07, 2008, 09:19:35
ovo mi se već sviđa. koliko ima sjedala? jel ima neko takav bus kod nas?

Globtour je preradio jedan Turquoise, ali kako to izgleda unutra nisam imao priliku vidjeti  ::|