KD Vegium, Karlobag

Autor shef, Svibanj 11, 2013, 09:11:22

shef

Prema Novom Listu, komunalno društvo (čije ime nisu pravilno napisali) kupilo je ovu Temsu

Vegium d.o.o.
Karlobag, Obala Vladimira Nazora bb



Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

shef

Citat: Novi ListKARLOBAG » Već četiri petka autobus Općine Karlobag, nabavljen ove godine za prijevoz turista u ljetnoj sezoni, vozi u Gospić, kada je u ličkoj metropoli sajmeni dan. Tako je povučen »potez za notes«, jer je Općina omogućila svojim stanovnicima iz najudaljenijih dijelova, osobito starijima i onima koji nisu mobilni da lakše prebrode teškoće.
    Ljudi su oduševljeni. Naime, do sada nisu mogli putovati, jer nije bilo prijevoza, uz sva moguća obrazloženja, a sada odjednom, jednom tjedno i to kad je najvažnije, petkom, mogu besplatno čak do Gospića. Da će autobus stići i u Ledenik i to pred kuću stanovnika tog jedinog »živog« velebitskog sela, malo se tko nadao, to se naprosto do sada nikad nije dogodilo. Pošli smo i mi u Gospić tim autobusom, da osjetimo atmosferu, a najbolje je bilo na povratku, kada se autobus vraćao pun namirnica i drugih stvari po koje su ljudi zapravo išli u Gospić.
Prvi i najodgovorniji za uspjeh ove ideje o besplatnom prijevozu je vozač Ivan Brkljačić, prekaljeni vozač, koji je autobusima prešao cijelu Europu.
    – Autobus polazi u 6 i 30 sati iz Svete Marije Mandaline, kaže Ivan, odlazi put Karlobaga, Ribarice i Cesarice, pa se vraćamo prema Karlobagu i onda skrećemo prema Gospiću. Međutim kod Šušnja, skrećemo i put Ledenika (dva kilometra od Šušnja), pa se vraćamo opet na cestu Karlobag-Gospić, tako da bi oko devet sati došli do Gospića. Tu imamo mnogo stajanja, ovisno kako kome treba. Tako prije tržnice, gdje nam je baza, stanemo i prije i poslije kod bolnice, pošte, mesnice, Lidla, Plodina i Konzuma. Povratak je zakazan za 13 sati, a ako kome odvezemo ga i na drugo odredište. Ovaj puta jedan naš žitelj iz Lukova Šugarja dovest će motornu pilu, koja mu je bila na popravku. Svaki puta smo puni, Općina je povukla dobar potez, jer ljudi koji nemaju svoj auto mogu obaviti mnoge poslove. Ljudima je vožnja besplatna, a autobus kad se sve zbroji prijeđe 283 kilometra kaže Ivan Brkljačić za kojeg ama baš svi imaju samo riječi hvale.
    – Idem u Ledenik, rekao nam je Jandre Miletić kad se ukrcao na Baškom Dolcu. Doveza bi malo krumpira. Vako s ovim prevozon, 'ko se nada, svaka im čast, oduševljen je Jandre.
Darko Bačić Škampov ima svoju priču. Sada sam u Ribarici, pravit ću kuću na mojoj starini u Karlobagu, kaže Darko. Ovaj autobus je donija za sve starije ljude veliku prednost, moremo svakog petka otić' u Gospić, nešto sebi pribavit i donit, a što se tiče šofera, proša sam dosta svita, ali ovakvog čovika, tako uslužnog i dobrog, još nisan vidija. Općini svaka čast što su ovo uveli, jer ovoga nema nigdi, s čime se slaže i Marko Maras iz Lukova.
    Ruža Smojver kaže da nije kupila bogzna što, jer je išla u Gospić doktoru, ali ako ovako potraje, veli, svaka čast. Matija Prpić iz Ledenika dosta je tog nakupovala i u trgovini i na placi. Ovaj autobus, kaže, ka' da je Bog posla'.
    – Sve sam obavio, a bilo je dosta posla, kaže Zvonko Pavičić iz Lukova Šugarja. Jako mi je drago da postoji ova linija. 

Citat:– Vožnja je super, zadovoljni smo, nama koji smo bez auta i više nego pomaže. Tko se sjetio lijepo se sjetio, kaže Gordana Ožaković.
    – Došli smo iz Rijeke, tamo sam živio pedeset i nešto godina, i onda mi je bilo dosta grada, priča njen suprug Ive Ožaković. Sa sela otišao, u selo se vratio... Ovo je izvrsna ideja. Čak i da se plaća, za ljude koji nemaju prijevoza, opet je super. Samo da ostane, kaže Ive Ožaković.

Nikako slikat tu Temsu, a po zimi još teže...
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

5AR


Skillsbus

Is the Temsa ex PU 448-KH and does anyone know is current number. This vehicle is still operating in Croatia ?