Domovinski rat

Autor brzi, Srpanj 31, 2008, 10:57:35

Paško

Photo by Alain Mugica.
Kako kaže Wikipedia, SFOR (eng.: The Stabilisation Force - Stabilizacijske snage) je bila multinacionalna vojna snaga u Bosni i Hercegovini pod komandom NATO-a, čiji glavni zadatak je bio zaštita Daytonskog sporazuma. Ovaj SFOR-ov Blue Bird je slikan vjerojatno negdje u okolici Zagreba, ali ne znam gdje.



Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Majstor

Jel zna tko gdje je to završilo ?
Samo mi sudite pošteno !

Tomek

#107
Evo jedne Dubrave na 2.48 pa dalje, rani natpis Croatia busa na boku :D


Ovdje pak ima svega, i TAM i Sanos...


1.00 TAMovi u Karlovcu

peron24

#108
Godine 1997. Hrvatska i BiH su se oporavljale od ratnih razaranja, međutim u hrvatskom Podunavlju i Baranji trajalo je još uvijek samo ratno primirje uz povremene manje incidente. U utorak 28.01.1997 u Borovu je napadnut autobus Panturista TAM Avtomontaža 260 A 119 T koji je prevozio hrvatske policajce. Srećom sve je prošlo bez ozbiljnih posljedica. Potpuna uspostava suvereniteta i stvarni završetak ratne opasnosti na tom području ostvareni su tijekom '97. i siječnja 1998.

peron24

Blokada mosta od strane "Martićeve milicije" između Dvora na Uni i Bosanskog Novog. Na slici vidimo autobus Sanos i kamion nekadašnje firme Autoprevoz Dvor na Uni.
Slobodna Dalmacija 29.06.1991.

Tomek

#110
Iz Nikoline arhive!
Povratak iz Oluje 1995., Zagreb, Ilica, TAZ Dubrava vjerojatno u vlasništvu Policije

Sule

Slika je preuzeta sa FB stranice "Da se NIKADA NE ZABORAVI - Vukovar 1991"

Prvi u redu je zglobni TAM ako se ne varam, od Cazmetrans.

Zbog toga sto je slika sa FB nije neke znacajne kvalitete. I ne znam da li je vec bila objavljena.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk


Paško

Citat: amfan  u Lipanj 17, 2017, 02:07:14
Photo by Alain Mugica.
Kako kaže Wikipedia, SFOR (eng.: The Stabilisation Force - Stabilizacijske snage) je bila multinacionalna vojna snaga u Bosni i Hercegovini pod komandom NATO-a, čiji glavni zadatak je bio zaštita Daytonskog sporazuma. Ovaj SFOR-ov Blue Bird je slikan vjerojatno negdje u okolici Zagreba, ali ne znam gdje.

Još malo SFOR-a
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

IgorKlasik

Se opravičujem, kateri model točno je to na slikah?

Hvala

Tomek

Povratak 149. brigade u Zagreb nakon Oluje, mnogo autobusa, što ZET-ovih MAN-ova (gbr 416, 454, 474, 443), Čazmatransovih TAM-ova, INA OKI TAM-ova, HV MANova i Sanosa.


Paško

Oštećen autobus Dalmacijavina, TAM A 11 P (izgleda garažnog broja 701) u napadu na Split 15.11.1991.

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!