Puntamika line - razno

Autor tovar, Srpanj 21, 2008, 16:37:35

tovar

Mali info iz garaže. U petak je stigla S417 HDH, 62 sica. Prošla homologaciju, čeka papire i registraciju. Ovaj tjedan bi trebala krenuti na liniju. Pa bi je bilo lipo slikati...
P.S. nisu im je tili oslikati u Setri, čekaju naljepnice. do kraja miseca stiže još jedna Bova s tri osovine.

Tomek

Jel ova nova S417HDH svjetlo plava možda??? Viđena u petak jedna u blizini carinarnice na Jankomiru u Zagrebu..

tovar

Citat: Tomek  u Srpanj 21, 2008, 17:28:40
Jel ova nova S417HDH svjetlo plava možda??? Viđena u petak jedna u blizini carinarnice na Jankomiru u Zagrebu..

Jučer je jedan moj vozač bio na pranju u puntamiki. Je, Setra je nebesko plava s nekim metalik sjajem. Još uvik čekaju registraciju, krajem slijedećeg tjrdna očekuju da krene na linije. Standardno je sređena, soft sicevi...
ubrzo stiže toosovinska Bova.

Tomek

Jučer utrka dva mlada vozača Puntamike koji su u 14.30 krenuli iz Zagreba.. Po Zagrebu su sa troosovinkom i Magiq dvoosovincem jurtili i radili nered međusobno se prestižuči.. Šteta da nije bilo negdje policije da ih zaustavi jer se kroz grad ne smije voziti kao da su na autocesti..

mansg313

Evo kako je ova setrica dosla u puntamiku dali se sjecate onog 0580 travega troosovinca koji je kupljen polovno.imate sliku u temi dakle puntamika je dala travega pod račun(budale)i uzela ovu setru koja ima za 100 konja slabiji motor od travega i puno manje opreme od travega ali uzeli su je zato sto je nova >:( ;D

goranxxx

Uglavnom ti sve Setre 417 dolaze sa 6-stupanjskim klasičnim mjenjačem, 
SETRA 417 HDH

mansg313

Sve samoborčekove setre imaju poluautomatski onda večina ATR setri ima polu automatski čazmine sam neke dok ih večina ima kao puntamikina 6-ero stupanjski ručni mjenjač e koji je tebi bio bus lijepši setra ili travego

goranxxx

#7
Citat: mansg313  u Listopad 09, 2008, 14:32:09
Sve samoborčekove setre imaju poluautomatski onda večina ATR setri ima polu automatski čazmine sam neke dok ih večina ima kao puntamikina 6-ero stupanjski ručni mjenjač e koji je tebi bio bus lijepši setra ili travego
NIJE  ISTINA! 415 da! al 417 sve imaju klasični mjenjač! 100 % tvrdim (samoborčekove) a vjerojatno i ATR-ove
http://www.setra.de/#/en/products/comfortclass/s417gthd/techdetails
SETRA 417 HDH

mansg313

Imaju klasični ali imaju i mogučnost D i R kao automatski ako budem u prilici slikati cu ti ručicu. Lijevo je A/M kao ručni samo sta nema ručicu za mjenjanje kao puntamikina 417 a za kvačilo isto nisam siguran dolje je D drive,-1 i -2 qouick drive a gore je +1 i +2 drive.

goranxxx

#9
Ja osobno dajem prednost Setri, a molim te da se bolje raspitaš pa ćeš uvidjeti da Setre 415 uglavnom imaju poluautomatske mjenjače a 417 klasične 6-stupanjske!
I pogledaj svoj vlastiti post od 28.09. u temi Samoborček slike, jel da da je to klasični mjenjač?
SETRA 417 HDH

Slavuj

Citat: mansg313  u Listopad 09, 2008, 14:32:09
Sve samoborčekove setre imaju poluautomatski onda večina ATR setri ima polu automatski čazmine sam neke dok ih večina ima kao puntamikina 6-ero stupanjski ručni mjenjač e koji je tebi bio bus lijepši setra ili travego

ma nema teorije da je to poluautomatik. 4 puta sam ovo ljeto isao sa njihovim 417-icama iz garaze i razgovarao sam sa soferima i hvalili su mjenjac. sjedio sam skroz naprijed i vidio da je manual. sigurno  ;)

mansg313

Uredu hvala sto si to razjasnio a ja sam isao na more sa ATR ovom setrom 417GT-HD gb 1300 i imala je polu automatski mjenjac u to sam siguran 100000000000%

goranxxx

Citat: mansg313  u Listopad 10, 2008, 11:15:57
Uredu hvala sto si to razjasnio a ja sam isao na more sa ATR ovom setrom 417GT-HD gb 1300 i imala je polu automatski mjenjac u to sam siguran 100000000000%
E da! Golema ti je razlika između GT-HD i HDH opreme!Uglavnom sve HDH se isporučuju sa manualnim, pozdrav
SETRA 417 HDH

Slavuj

tako je. goran ima pravo. HDH je puno bolje opremljen autobus a s tim motor i mjenjac   ;)

Tomek

#14
NOVO -- jučer viđena siva Bova Magiq troosovinka sa Puntamikinim logom i Krapina probnim tablicama(zastupnik Bove je Presečki)