Liburnija – fotografije, 2007. – 2022.

Autor markost, Studeni 30, 2007, 19:56:53

Paško

#255
#256 8)





#244 - po nedostatku crnila iza Mercedesova znaka vidi se da mu je prednja maska mijenjana i to zbog ovog sudara:



#254:





#248:



Nisam se imao vremena provozati u jednom od novih Citara. Priče da se provlače po servisima su obična izmišljotina. Uostalom, ja sam ih u jednom danu slikao 4 od 5. Primjereno, prvi koji sam uhvatio u srijedu je zadnji koji sam uhvatio u subotu, #253.



To je to od mene. Nadam se da bi novi Citari mogli dovesti kojeg potencijalnog forumaša iz Zadra do nas. :)
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

MAN truck bus

#501 na liniji Zadar-->Ražanac. Slikano u Ražancu.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

MAN truck bus

#257
Jučerašnje
513 na liniji Zadar-->Vrsi
246 na 3
256 na 4
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

akzg22

#520,slikano u Biogradu Na Moru.

sniff

Zadar 22.8.
1) Par Lion's Regia
2) Comfort, S417UL, Integro
3) Man NL, Integro, Integro
4) Irisbus Crossway
5) Žuti Conecto - sa njim sam se vozio dva puta, od Biograda do Pakoštana i obratno. U relativno je dobrom stanju, stalan na svojoj
    liniji.
(Btw, zna li netko koliko zadarski kolodvor ima perona ?)

sniff

#260
Lion's Regio #507 također je redovan na Zd-Bg-Pakoštane. U ovom slučaju, čovjek postane pomalo zavidan na vozača  ;D
Man NU 263, unikatni kod nas.
Za kraj, ponovno Crossway #400 pokraj spomenika palim borcima

sibencan

Zadarski kolodvor ima 38 perona ako se ne varam.
1997 - 2017

mirkec.kulonja


peron24

Ipak ima 38, samo što ovaj zadnji je malo izvučen i natkriven je samo djelomično. On je inače namjenjen za polaske za aerodrom Zemunik. Inače kolodvor je u obliku slova L. Kratki krak ima nekih 8 perona i oni služe za međugradski promet. Ispred njih je i čekaonica sa šalterima za prodaju karata i informacije. Peroni od 9 do 29 služe isključivo za Liburnijine lokalne linije. Ranije su se šoferi strogo držali svojih polaznih perona tako da putnici nisu morali trčati gore dole po kolodvoru nego bi otprilike znali odakle im bus polazi. Npr. ako putnik čeka bus za Nin onda zna da treba čekati ispred perona 24 ili 25, ovisi da li linija prometuje za Privlaku i Vir (24) ili za Vrsi (25). Na tim peronima polaze i lokalni autobusi drugih prijevoznika npr Bili za Pridragu, Paljuv i Novigrad kao i prijevoznici koji voze za naselja u šibenskom zaleđu (Čupić za Kistanje i Knin, ili Lišane trasturist za Lišane Ostrovičke).
Peroni nakon broja 30 služe za autobuse koji su na čekanju između linija. Budući da je Liburnija vlasnik kolodvora onda njezini busevi između linija ostaju parkirani na kolodvoru i ne trebaju juriti u garažu i tako gubiti vrijeme i gorivo.
Btw kolodvor je nekada davno bio na samom Poluotoku  a sredinom 80-tih je preseljen na sadašnju lokaciju. Sadašnji kolodvor je dovršen i uređen 1989 i budući da je kapacitetom daleko veći od stvarnih potreba pogodan je i za parking raznih turističkih autobusa.
Sastavio sam i popis linija prema polaznim peronima na kolodvoru:
http://www.autobusi.org/forum/index.php?topic=304.0

sibencan

#264
232, 238, 241, 245, 247, 248
1997 - 2017

sibencan

#265
254, 255, 256, 257
1997 - 2017

sibencan

505 i 509
1997 - 2017

peron24

 Slike iz Zadra 17.11.2017, na nekim slikama me gnjavila magla  :-[
Zanimljiv je ovaj detalj na displayu na drugoj slici. Piše pauza i simbol šalice. Za vrijeme pauze šofer je čistio i uređivao svoj radni prostor  thumbs

peron24

#268
Liburnija nastavak: Extra dugi Integro i katamaran Silba, Citaro #251 sa reklamom za Erste i Citaro u originalnoj crvenoj boji. Citaro #240 sa dvjema različitim reklamama

MAN truck bus

Ti natpisi pauza na displayima najviše koriste Nijemci / imaju sistem da se izmjenjuju natpisi na prednjem pauza a na bočnom koliko još minuta traje / zatim na prednjem koliko još traje a na bočnom pauza / to je dobro za vozače da imaju malo mira do polaska a da putnici ne ulaze u bus.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"