Parkiranje na stanicama

Autor nukleusri, Prosinac 01, 2007, 14:43:24

nukleusri

Parkiranje na stanicama
Post by ikar on 31 Jan, 2007, 21:54

Danas opet nešto što se događa rijetko. Šestica polazak 19:33 sa Vežice - 583 ulazi normalno na ugibalište kod Tržnice (problem je što je između kolnika i stajališta prostor koji služi za parkiranje i bus izlazi tako da oštro lijevo skrene na kraju (a ispred isto parkiraju)). I kad izlazi problem - tip je parkirao Škodu Fabiu reg. RI-285-LB točno polovica prednjeg djela stoji ravno na njegovom stražnjem kraju... I neide, okinuo sam par fotki, šole počele izlaziti i j*** mu mater, ja se priključim i razgledavam. Poslije zove nekog da je zapeo. Dolazi 19:44 i slijedeći bus, ja sam išao s njim. Epilog - 22 minute kašnjenja, prestiglo ga je 2 busa i ljuti putnici koji su čekali umjesto 10 - 20 minuta.
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Parkiranje na stanicama
Post by kico101 on 31 Jan, 2007, 23:24

Moram priznati da sam na toj stanici sličan prizor vec vidio, samo je taj puta sole krenuo i oslajfao retrovizor i dio branika od auta koji je smetao. Nisam siguran, ali mislim da je ostavio nekakav broj ispod brisaca od auta ( posten sole ). Jedino je tako mogao proci.
Nazalost, kaos koji se trajno dogadja na toj stanici postaje nesto normalno, a slicno je i nasuprot gdje je ugibalište prazno samo od pola noci do rano ujutro ( kada i ne voze busevi ). Rjesenje je jednostavno-na tom mjestu postaviti stupice, pa neka parkiraju, ako mogu.
Slicna situacija je i na stanici na Titovom Trgu gdje svaka druga 6-ca uopce ne ulazi u Krizanicevu zbog naslaganih auta ispred hotela Neboder pa prema HKD-u, tako da bus produzuje Strossmayerovom i na Titovom Trgu kupi putnike na pjesackom otoku medju, gle cuda, parkiranim autima. Neki ljudi naprosto ne mogu shvatiti da nisu jedini na svijetu, ali to je tako.
Katastrofalno stanje je i na ugibalistima kod Slavice ( gdje prometna mladez uspije potjerati tek pokoju curicu, dok one arogantnije ne diraju ), kod dispanzera na Krimeji ( u pravcu Trsata ), kod crkve na Trsatu, na Plumbumu, okretistu na Diracju, kod hotela Jadran na Pecinama, na pocetku Grohovceve, u FiorelloLa Guardia u pravcu zapada, kod Strange, u Laginjinoj, Tizianovoj, itd, itd.
Na zeljeznice.net postoji u podforumu tramvaji jedan topic koji se zove u p.m.-mislim da bi i ovdje odgovarao isti naslov.
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Parkiranje na stanicama
Post by shef on 31 Jan, 2007, 23:50

Zanimljivo je kako policija vrlo malo kažnjava zaustavljene na stajalištima. Evo npr. neki dan idem pješke Cindrićevom prema Pećinama i policajac pješak je lijepo ispunjava blokiće i stavlja kazne ispod brisača onima parkiranim na pločniku na sušačkoj placi. Ja polako za njim. Na stanici na Piramidi (donja strana) sve popunjeno vozilima. Dolaze zajedno dvojka, desetka i 27 i naravno ni u teoriji nemaju gdje stati nego na desnoj voznoj traci. A gospodin mupovac lijepo dalje ni a ni b od kazne.
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Parkiranje na stanicama
Post by kico101 on 1 Feb, 2007, 0:08

Mozda je ispunio kvotu. Ili nije njegov rajon.
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Parkiranje na stanicama
Post by dulib on 1 Feb, 2007, 14:11

Ima i Dubrovnik problema za zaustavljanjima automobila na stajalistima autobusa, tada se autobusi moraju zaustaviti u prometnom traku i stvaraju se nepotrebne guzve, sve zbog nesavjesnih i nekulturnih pojedinaca. Kod parkiranja je stvar malo drugacija, tu svoje odradi 'pauk' ali i pored toga uvijek se nadju poneki koji satima ostanu parkirani na stajalistu i prodju nekaznjeni.
Policiju nisam nikada vidio da u ovakvim situacijama intervenira
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Parkiranje na stanicama
Post by mannas on 12 Nov, 2007, 11:55

POSTAVIO SAM JEDNO PITANJE I DOBIO OVAJ ODGOVOR!,
Na Vaše pitanje:
Postovani ! Pitanja uz promet i parkiranja su vec poznata ali jedna od lokacija me zaista jako smeta pa je pitanje do kada ce se takve stvari tolerirati ? Svaki dan sam na cesti jer mi je to posao pa pitam za zutu traku namjenjenu javnom gradskom prijevozu ulica Riva kod trznice ! Svakodnevno parkirani kamioni i osobni automobili a policija tamo stoji i ne poduzima nista ! Shvacam dostavu koja se moze obavljati u ranijim i kasnijim satima kad nema spice ali ovo je prekrdasilo sve ! Vozim autobus od 18 metara i 100-150 ljudi , zbog takvih moramo raditi velike prometne prekrsaje na vlastitu odgovornost . O dgovaramo i za putnike i za bilo kakvu stetu nastalu nasom krivicom ! Takodjer i stanica Fiumara gdje moramo stajati u koloni i gubiti vrijeme voznog reda jer je netko stao u Foto-Kurti dignuti slike ili u trafiku po cigarete ! Za parkiranje na ugibalistima nam je svima jasno pa to i necemo komentirati ali za ovo zaustavljane na zutim trakama , molio bih odgovor ! HVALA !
_________________________________________________________________
Odgovara: Nikola Modrić
Direktor TD Rijeka promet d.o.o.
Telefon: 352 502


Poštovani!

Vaše primjedbe podržavamo i svjesni smo stanja na cestama, koje je u pogledu nepropisnog parkiranja i zaustavljanja najlošije u središtu Grada Rijeke. Iako je postavio svu odgovarajuću prometnu signalizaciju da se spriječi nepropisno parkiranje i zaustavljanje, Rijeka promet d.d. ne može provoditi sankcioniranje prekršitelja jer je to u nadležnosti MUP-a.Grad Rijeka donio je Odluku o uređenju prometa na prometnicama Grada Rijeke, te odluku o opskrbi koja dozvoljava zaustavljanje na prometnicama koje imaju više od jednog prometnog traka u jednom smjeru, samo u vremenu od 19-07:00h.Nadzor nad provedbom ovih odluka te kažnjavanje prekršitelja u nadležnosti je MUP-a.Činjenica je da je kažnjavanje prekršitelja od strane MUP-a nedovoljno, neredovito i neučinkovito, te je posljedica toga ovakvo stanje u prometu. Usprkos našim intervencijama i primjedbama, MUP nije bitno promjenio svoje djelovanje na prometnicama.

S poštovanjem,

Direktor:
mr.sc. Nikola Modrić


--------------------------------------------------------------------------------
Re: Parkiranje na stanicama
Post by petar on 23 Nov, 2007, 17:14

Nešto za Drageca:
Danas oko podne i pol ( vrijeme ne bitno jer je tu tako cijeli dan) na stajalištu "Trg Republike Hrvatske"
Dio za putnička osobna vozila:

jedan mali dio za autobuse, komotno može stat jedan solo autobus (872 zaustavljanja na dan po Kico-voj tablici):

i veći dio za dostavna vozila:

Imaju čak i čuvara.
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Parkiranje na stanicama
Post by dragec52 on 23 Nov, 2007, 17:56

Haj.Bravo za petra,samo nastavi i napravi elaborat pa da zovnem rukovodstvo Autotroleja,Rijeka prometa i MUP-a da pregledaju stranicu.
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Parkiranje na stanicama
Post by petar on 23 Nov, 2007, 20:12

Ja bi zabranio zakonom da netko otvori trgovinu ili ugostiteljski objekt ako nema parkiralište za deset automobila. Najlakše je parkirati čim bliže objektu, po mogućnosti do stola a tu najviše stradava cesta (pola ili cijela traka) ili stajalište autobusa.
Također bi zabranio i kioske da se nalaze uz samo stajalište, jer oni su najčešći uzrok zaustavljanja na stajalištu. Nitko ne gleda ide li autobus iza njega i dal mu smeta, on je stao kupit novine i on je prvi došao .Trebali bi napravit na nekoliko mjesta po Rijeci (Kantrida, Trsat, itd) KioskDrive, jednu traku uz kiosk kamo bi ljudi došli s autom do kioska i kroz prozor kupili cigarete ili novine ili šta već bez da izlaze iz auta, ne bi gubili vrijeme i zauzimali mjesto drugima!
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Parkiranje na stanicama
Post by shole on 24 Nov, 2007, 0:21

Nema dok te ne udari po džepu. Ma koliko glumili da imaju para i parkirivali terence svakuda, svi oni kad dođu u centar grada ne parkiraju na Rivi Boduli di je 6 kn na sat ili u Zagradu za 9, nego idu do Brajdice ili u Vodovodnu di je 3 kn/sat. Znači kad se radi o džepu onda nije problem prošetat malo duže. Ali kad zna da može stat na Fiumari na žutoj, ili na Placi na žutoj, onda nema veze jer se ne tiče direktno džepa. A kad bi tjedan dan svaki auto koji stane bilo di na žutoj traki platio po 1 000 kuna onda bi se brzo to pročulo i nebi više nikoga bilo.
Prošli tjedan mi se prvi puta dogodilo da sam stajao na stajalištu Trpimirova-Neboder i nakon ukrcavanja sam po žutoj došao do semafora. Senzor me snimio pa je ukopčao najprije zeleno BUS i ja sam se ubacio lagano i to odmah u lijevu da idem u podvožnjak i mogu reć da je to bilo prilično ugodno i neživcirajuće kretanje. Znači da taj sistem koji su oni zamislili u Rijeka prometu funkcionira jako dobro, ali ideja nije sprovedena u dijelo do kraja. Šteta, a baš je bilo lijepo i ko zna kad će mi se opet pružit takva prilika.
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Parkiranje na stanicama
Post by kico101 on 29 Nov, 2007, 9:22

Jutros veselje na prvoj stanici na Podvezici u smjeru grada. Pametnjakovic sa zutim kamionom RI Gradnja lijepo se parkirao na onom otoku, ali tako da mu kraj viri na pol trake od ugibalista. 622 je u 7,45 morao stati nasred ceste i tako ( s obzirom da je na ulaz cekalo 50-ak ljudi ) par minuta mi stojimo u koloni koja se proteze do mosta u ulici Brdo. Bravo majstore.
Mi smo sami protiv svih, a oni nikog se ne boje

Boki651

Uh, na ovakve stvari sam alergičan,. :-[ :-[ :-[ :-[

Maloprije sam bio na balkonu i vidio slijedeću situaciju.
Za one koji ne znaju radi se o ugibalištu/okretištu na Hostima.

Vozač autobusa je morao stati van ugibališta, radi kretena (oprostite na izrazu, ali to stvarno je) koji se parkirao



Joj da postoji način da kontaktiram prometnu policiju putem maila pa im pošaljem ovu sliku.

tiki

Danas 635 (32, 14:05) nije mogao izaci s Jelacicevog... tj. izasao je, ali je bio parkiran jedan kombi tamo di se skrece na lijevo i auto je bio parkiran na prostoru za pjesake. Šole nikako nije mogao proći, osim da ide u rikverc udje u drugi trak na Jelačićevom. Tako smo stajali tamo kojih 5 minuta i slušali šoleta koji je psovao i svadjao se s ljudima koji su mu govorili sta da radi. Jedan covjek mu je rekao da ide u natrag a sole je rekao da ne zna kako voziti u natrag  ;D... I tako nakon blokiranja cijele ulice dosao je vozac zelenog kombija iz Karlovca i krenuli smo... naravno šole je žurio i nije htio stati na dvije stanice

Boki651

Velika greška, dužan je stajati na svakoj stanici, ma koliko god kasnio. Sad da ga netko prijavi...

ikar

Dobro je napravio. Ima redovna vožnja u 14.10 koja je zbog kašnjenja odmah iza njega, a da kasni iz Opatije onda je džabe vozio uopće za Opatiju kad bi opet redovna sve pokupila (i bila prekrcana)

tiki

Da, ravno iza njega je bila 597-ica i nije htio stati na Preluci dvojici koji su mu mahala, a tamo na Voloskom su mu neki zvonili pa nije htio stati...

tiki

I da, zvonili su puno prije stanice...

Inace, danas slicna situacija. 671 nije mogao izaci zbog nekog bijelog kombija iz ZG... 671 je bio na skroz lijevoj traci na Jelacicevom i nije mogao izaci. Sole je trubio i nakon 3 minute je dosao vozac kombija

Sljedeci put kad se tamo neko parkira svi putnici van iz 32-ke i idemo busit gume, da vidimo ako ce se to opet ponoviti

kico101

Ovo zadnje sam komentirao pod "promet". Rješenje je tako jednostavno, ali kome se obratiti?
11.  TBJ-Scarpina-Veslarska
Ograditi fizičkim zaprekama trokutasti otok u zoni spoja Scarpine i veslarske, gdje neodgovorni vozači parkiranjem prelaze sve granice onemogućavajući slobodan prolaz sa unutrašnjeg perona linije 32.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

Berlingo

Ajmo malo probati obnoviti ovu temu. Evo tko je u petak navecer jeo cevape kod Fadile. Prvo su skrenuli preko pune linije. Parkirali na nogostup i smanjili prostor pjesacima. Dobar dio auta je bio na ugibalistu i autobus nije mogao uci normalno u ugibaliste. Registracije nemam, ali slikano je u 20.42.

Sliku iz aparata sigurno necu pobrisati. Sutra cu i ja to izvesti ili bilo koji drugi dan i neka ostane kao dokaz. Ako mogu oni, mogu i ja!

Shole

Oni su bili na intervenciji, to je svaki put opravdanje kad se ovako nešto pojavi u 24 sata.

Nego baš si malo gledam ovu temu sad, pošto je bila dugo vremena zaboravljena, i došao sam na jednu ideju:  Naš veliki gradonačelnik je svojvremeno slao Kalmeti nekakve razglednice Rijeke sa gužvama na obilaznici.....  Kalmeta je obećao obilaznicu do 06.2009.  što je bilo teoretski nezamislivo (potpisano u proljeće 2008.) da bi ta ista obilaznica bila praktički pa gotova skoro na vrijeme.  Jedino što je kasnilo je bio most Katarina pa je ta dionica otvorena oko Božića.  S obzirom na Obijevu D404, kašnjenje od 6 mjeseci na onakvom projetku je stvarno zanemarivo.  Ali da se vratim ja na ono zbog čega sam započeo ovo, a to je da mi je palo na pamet da nađemo 2 točke s koje se mogu slikat dobre slike Fiumare u pravcu Jelačića, i Ul. Ivana Zajca.  Naravno pogađate, riječ je o žutim trakama.  Pošto sad imamo prometne redare koje plaćamo iz svojeg (gradskog) džepa, red bi bio da nešto i rade, a ne da lagano ćaskaju sa onima koji su u prekršaju.  Dakle,  svaki dan pošaljemo mail i običnom poštom po 3 slike Fiumare i Tržnice u točno zadano vrijeme, recimo 10:00, 13:00, 15:00  da nebi ispalo da čekamo kad će se napravit gužva pa ju onda uslikamo.  Znam da uopće nema smisla, ali možda neko primjeti, pa izađe u novine, pa nekog bude sram, pa se ipak nešto poduzme.   Naravno poželjene su i slike redara kako se bezbrižno šetaju uz nepropisno zaustavljana vozila

Pjerovod

#10
Citat: Shole  u Ožujak 27, 2010, 09:33:05
Oni su bili na intervenciji, to je svaki put opravdanje kad se ovako nešto pojavi u 24 sata.

Nego baš si malo gledam ovu temu sad, pošto je bila dugo vremena zaboravljena, i došao sam na jednu ideju:  Naš veliki gradonačelnik je svojvremeno slao Kalmeti nekakve razglednice Rijeke sa gužvama na obilaznici.....  Kalmeta je obećao obilaznicu do 06.2009.  što je bilo teoretski nezamislivo (potpisano u proljeće 2008.) da bi ta ista obilaznica bila praktički pa gotova skoro na vrijeme.  Jedino što je kasnilo je bio most Katarina pa je ta dionica otvorena oko Božića.  S obzirom na Obijevu D404, kašnjenje od 6 mjeseci na onakvom projetku je stvarno zanemarivo.  Ali da se vratim ja na ono zbog čega sam započeo ovo, a to je da mi je palo na pamet da nađemo 2 točke s koje se mogu slikat dobre slike Fiumare u pravcu Jelačića, i Ul. Ivana Zajca.  Naravno pogađate, riječ je o žutim trakama.  Pošto sad imamo prometne redare koje plaćamo iz svojeg (gradskog) džepa, red bi bio da nešto i rade, a ne da lagano ćaskaju sa onima koji su u prekršaju.  Dakle,  svaki dan pošaljemo mail i običnom poštom po 3 slike Fiumare i Tržnice u točno zadano vrijeme, recimo 10:00, 13:00, 15:00  da nebi ispalo da čekamo kad će se napravit gužva pa ju onda uslikamo.  Znam da uopće nema smisla, ali možda neko primjeti, pa izađe u novine, pa nekog bude sram, pa se ipak nešto poduzme.   Naravno poželjene su i slike redara kako se bezbrižno šetaju uz nepropisno zaustavljana vozila
Sigurno će ih biti sram  ;D....e moj shole i ti ja ima biti živimo u iluzijama...davno je prošlo to vrijeme kad su se TAKVI zabrinjavali
za takve probleme. Sad je drugo vrijeme došlo,kad takvi ko ti i ja možemo samo konstatirat činjenice,a ovakima ,koje spominješ,sram i moral  su nepoznat pojam..Na koncu, da se čega srame i imaju morala nebi bili na tim pozicijama koje drže.
A Kalmeta čeka da se sudaru dva aviona,padnu na vlak i rebate se na 3 busa da bi dao ostavku. Al prije toga izabrat će (za dobar procent) čijom će se bojom obojit žrtve, da mu nebi promakla koja kunica.

mivano

danas bilo neko događanje u domu na Lokvi i 627 morao ulaziti na rikverc u okretište i to jedva izveo

Shole

Pogodi ko bi bio kriv da je nekog zakačio zadnjim krajem prilikom izlaska

mivano

#13
Citat: Shole  u Ožujak 27, 2010, 19:54:16
Pogodi ko bi bio kriv da je nekog zakačio zadnjim krajem prilikom izlaska
pol'cajci bi krivili šoleta ? šta nije tu neko pisao na forumu navodno da kao nisi kriv ako udariš neprpisno parkirano auto ???

Shole

Ako je šole pametan, uteko bi ća ako nema niš na busu, ako ima onda se dogovoriš pa se tereti samo polica osiguranja busa.  Ako zoveš muriju onda samo naje..... jer ti dođe 1000 kn globe.

A što se tiče ovog 2.,  samo smo pričali da bi bilo lijepo kad bi bilo tako