Siječanj 16, 2018, 08:32:55
autobusi.org forum

Autor Tema: Liburnija - povijest  (Posjeta: 2393 vremena)

Listopad 06, 2017, 19:16:40
Odgovori #30

peron24

Moderator
A tko je 80-tih i 90-tih vozio za otok Pag dok nije bilo Antonio toursa? Liburnija vozi samo do kraja Rtine i ne ide do mosta.

Listopad 06, 2017, 21:12:26
Odgovori #31

NP-549

Vozač
Autotrans je vozio  Metajna-Zadar

Listopad 07, 2017, 01:08:21
Odgovori #32

amfan

Global Moderator
Tu nema niti jednog sanosa, originalne rabljene 303-ce kupljene od dubrovackog Atlasa 86-e ili 87-e, ne sjecam se. Mislim kako ih je doslo deset.

S 200 je bilo pet, cetiri u gradskoj konfiguraciji,vozili su Borik, skolske, peti sa turistickim sjedalima kao i s-14, taj je isao za Starigrad. U narodu poznati kao - braca bajic.

U pravu si, ja sam makinalno napisao da je Sanos jer ih je u Liburniji bilo puno. Po vratima se vidi da bi to trebali biti O303 iz TAZ-a. I prvi zglobnjaci u Splitu su bili poznati kao braća Bajić (po poznatim muzičarima). Dokad su S200 vozili?

Listopad 08, 2017, 01:54:06
Odgovori #33

Zadarsko dite

Pag je u osamdesetima bio spojen medjugradskim linijama koje su odrzavali Autotransport Zadar, mislim dvije linije dnevno, Croatiatrans iz Gospica s nekim linijama i jedna ili dvije linije Autotrasa iz Rijeke. Bilo je nekoliko prolaznih linija koje su isle iz Rijeke za Split trajektom, kao i jedna iz Zagreba. To je kasnije nslijedio ZGT, osim rijeckih linija.
Zbog razlicitog sustava lokalne zajednice gdje je sam otok bio razdijeljen na dvije opcine VAN otoka, linije za Zadar nisu bile tako koncipirane kao danas gdje je pola Paga u Zadarskoj zupaniji a pola u Licko-senjskoj zupaniji (prije devedesetih u Skupstini opcine Rijeka}.
Dio koji je u Zadarskoj zupaniji gravitira Zadru i Antonio vozi uglavnom skolsku djecu u Zadar (srednjoskolce), rijetki su radnici i ostali putnici.

Liburnija je prijevoznik koji vozi na podrucju Zadarske zupanije, uglavnom po opcinama koje slove kao osnivaci i suvlasnici iste (kao slijednici negdasnje SO Zadar)

Prosinac 27, 2017, 12:39:50
Odgovori #34

peron24

Moderator
Gradski autobus sa prikolicom nekadašnjeg ATP Zadar (današnja Liburnija).
Photo by: Ante Brkan, Narodni list

Siječanj 10, 2018, 21:35:37
Odgovori #35

Tomek

Administrator
2007.
210

222

slike poslao Zoltan