Linije - razno 2018.

Autor 405GN2, Siječanj 02, 2018, 16:56:04

Westin

Citat: smogovci.bbb2  u Prosinac 07, 2018, 22:31:24
Prije će biti da će 234 sa GLK voziti svojom trasom preko Kajzerice i onda ispod Jadranskog mosta novom cestom izaći u Vice Vukova ravno do Remetinečke i onda lijevo u Ive Robić pa svojom trasom kroz Lanište i desno prema GLK trasom nove ceste uz nasip na svoju trasu preko Kajzerice. Jedino logično od ostalih linija da po Ive Robića vozi 133 jer sve ostale linije bi gubile previše vremena na obilazak
Trebaju ići sve zbog velikog broja stanovnika kao i firmi i neće puno više gubiti

smogovci.bbb2

Te sve firme su na trasi linije 133 (Narodne novine, Klara, DHL, Oktal pharma)
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

STIB

Danas sam se našao u Dubravi i vidim na peronu linije 210 nije promijenjen naziv linije (i dalje piše samo KLIN), a isto piše i na displeju na autobusu (barem jednom).
Jedino je promijenjen papirnati raspored polazaka.
Drugo, ne znam što misle vozači, ali imam osjećaj da se jedva stiže vozno vrijeme. Bus je stigao u Dubravu minutu prije vremena polaska i vozač nema nikakvog odmora. Možda je na drugom kraju (u Čulincu) nešto bolje?
Treće. oba busa su danas bila solo MANovi (a prije su uglavnom vozili zglobni). Postoji li razlog za to?
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

STIB

Rotor u Remetincu se zatvara ovu nedjelju, 16.12. u 09:00
Izvor: https://www.zagreb.hr/promet-rotorom-u-potpunosti-se-zaustavlja-u-nedjel/136367

Na istom mjestu (u word dokumentu) je i karta vođenja ZETovih linija.
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

231

Citat: STIB  u Prosinac 10, 2018, 20:13:04
Danas sam se našao u Dubravi i vidim na peronu linije 210 nije promijenjen naziv linije (i dalje piše samo KLIN), a isto piše i na displeju na autobusu (barem jednom).
Jedino je promijenjen papirnati raspored polazaka.
Drugo, ne znam što misle vozači, ali imam osjećaj da se jedva stiže vozno vrijeme. Bus je stigao u Dubravu minutu prije vremena polaska i vozač nema nikakvog odmora. Možda je na drugom kraju (u Čulincu) nešto bolje?
Treće. oba busa su danas bila solo MANovi (a prije su uglavnom vozili zglobni). Postoji li razlog za to?
Tako je, ni na jednom stajalištu nije promijenjeno odredište i niti na jednom displeju, također, nije promijenjeno. Vozači po Novom Retkovcu uglavnom stoje i objašnjavaju putnicima 231-ce kamo idu jer svi začuđeno gledaju u displej KLIN Studentski grad. U petak popodne oko 16 sati je moj vozni red kasnio 29 minuta, jutros recimo oko 11 sati je stigao u Novi Retkovec s tri minute kašnjenja...
Kao stanovnik Novoga Retkovca zajedno s mnogim svojim susjedima pozdravljam produljenje trase, ali tek nakon što se vozni red korigira jer se veći dio dana vozi "na minutu" koliko sam skužio, a svaki se dan od priduljenja vozim 210-kom.

leonardo123

#350
Citat: STIB  u Prosinac 10, 2018, 20:13:04
Danas sam se našao u Dubravi i vidim na peronu linije 210 nije promijenjen naziv linije (i dalje piše samo KLIN), a isto piše i na displeju na autobusu (barem jednom).
Jedino je promijenjen papirnati raspored polazaka.
Drugo, ne znam što misle vozači, ali imam osjećaj da se jedva stiže vozno vrijeme. Bus je stigao u Dubravu minutu prije vremena polaska i vozač nema nikakvog odmora. Možda je na drugom kraju (u Čulincu) nešto bolje?
Treće. oba busa su danas bila solo MANovi (a prije su uglavnom vozili zglobni). Postoji li razlog za to?

Ja ti mogu djelomično odgovoriti.
1. Ne očekuj da će biti u skorije vrijeme promijenjeno na peronu, a još manje na autobusnim displejima.
2. Slažem se, vozno vrijeme je nemoguće za uhvatit, međutim događa se svakodnevno da vozači jednostavno nemaju pauze po 2-3 sata.
3. Već cca. 2 mjeseca voze solo autobusi na 210. Iz kojeg razloga, ne znam.

Kako su tek željni promijeniti displej i karticu na peronima kad nisu sposobni napisati gdje linija vozi.

"Zbog uređenja kolnika Ulice Resnički put, od Ulice Trnava do dječjeg vrtića ,,Jabuka", autobusne linije 214 (Koledinečka - Trnava - Kozari Bok) i 215 (Kvaternikov trg - Trnava) će od srijede 12. prosinca u 8.30 sati do ranih jutarnjih sati petka 14. prosinca, prometovati izmijenjeno.

Linija 214 prometovat će u oba smjera djelomično izmijenjenom trasom:

Kvaternikov trg – redovitom trasom do raskrižja Ulica Resnički put i Trnava I – (desno) Trnava I – u nastavku uobičajenom trasom do krajnjeg odredišta."

Izvor je odavde. http://www.zet.hr/aktualnosti/izmjene-u-prometu/izmjene-na-linijama-214-i-215-zbog-radova/4883


Poslano sa mog CUBOT_X18_Plus koristeći Tapatalk

421

#351
Citat: STIB  u Prosinac 10, 2018, 20:13:04
Drugo, ne znam što misle vozači, ali imam osjećaj da se jedva stiže vozno vrijeme. Bus je stigao u Dubravu minutu prije vremena polaska i vozač nema nikakvog odmora. Možda je na drugom kraju (u Čulincu) nešto bolje?
Treće. oba busa su danas bila solo MANovi (a prije su uglavnom vozili zglobni). Postoji li razlog za to?
Osjećaj te ne vara što se tiče odmora vozača i stizanja voznih vremena.
Skretanje iz  Avenije Dubrava/Klin sa zglobom  bitno je drugačije nego ono Avenija Dubrava/Čulinečka, Čulinečka/Ulica Platana,te Kneza Branimira /Južna(stajalište) jer zaustavne linije suprotne trake na raskrižjima nisu prilagođene (uvučene) lukovima za skretanje zglobnog  bus123 
Citat: 231  u Prosinac 10, 2018, 22:03:14
Kao stanovnik Novoga Retkovca zajedno s mnogim svojim susjedima pozdravljam produljenje trase, ali tek nakon što se vozni red korigira jer se veći dio dana vozi "na minutu" koliko sam skužio, a svaki se dan od priduljenja vozim 210-kom.
"Jer, vi ste to tražili" već ne valja? Poput stanovnika Podbrežja na liniji 242 GlK-Podbrežje koji su već na otvaranju linije shvatili da vozni redovi ne valjaju. Kakve bi pak ti korekcije sproveo?
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

231

#352
Citat: 421  u Prosinac 10, 2018, 22:35:32
"Jer, vi ste to tražili" već ne valja? Poput stanovnika Podbrežja na liniji 242 GlK-Podbrežje koji su već na otvaranju linije shvatili da vozni redovi ne valjaju. Kakve bi pak ti korekcije sproveo?
Kao prvo, ne znam tko je to tražio. Koliko se sjećam, to je bila inicijativa stanovnika Gornje Dubrave s ciljem povezanosti sa željeznicom. Kao drugo, ne znam otkad smo na "ti", a kao treće ne znam tko je rekao da se buni i da "ne valja". Isključivo komentiram kao netko čiji je član obitelji vozač tramvaja te shodno tome suosjećam s vozačkim "ganjanjem" voznom  reda. Jer ako se u praksi pokaže da je veći dio dana potrebno 25 minuta od prve do zadnje postaje, ne vidim čemu forsiranje polazaka svakih 25 minuta, ali nisam kompetentan u polju izrade voznih redova, ima tko će se vjerojatno pobrinuti oko toga.

Ivan

#353
Citat: 545  u Prosinac 07, 2018, 10:39:55
Zlatnim slovima u mramor je uklesana trasa linije 234, još ljeta Gospodnjeg 2003.

I nisam je ja pisao..
Točnije, predložio ju je general HV, koju je ZET usvojio.

Btw. provozaj se radnim danom i subotom sa tom linijom pa ćeš vidjeti koliko je važna baš takva trasa,tj. koliko ljudi izlazi na stanicama Remetinec i Remetinečki gaj.

S obzirom da se 16.12. zatvara Rotor bit će problem ljudima koji idu na posao ili škole do Lanista pješice od vlaka ili Naletiliceve, jer bus 234 će nakon nadvožnjaka odmah u naselje. Tako da Remetinec i Savski gaj ostaju bez tog autobusa. A niti jedan ne ide kroz Savski gaj od linija 11x.

P. S. Možda je moj prethodni post ispao kao napad na Ivana, ali baš svugdje gura nos, a to sam oraktarezirao kao napad na mene.
Ja što ne znam, ne pišem,i ne tvrdim da je to baš tako.

Lp svima na forumu.
Ugodan dan želim.




Poslano sa mog SM-J730F koristeći Tapatalk
Ovo su skroz poremećene fore o kojima baš ništa ne znam, uopće nisam doživio tko je pisao prethodne postove, samo komentiram potpuno općenitu situaciju.

Nisam dio oko vođenja trase doživio kao napad na sebe, ali wtf.

Kakav mrtvi kamen, otkad je linija uvedena trasa je debelo mijenjanja kroz Kajzericu (na štetu nekih u Trnskom), a ovdje ne bi bila nikom na štetu nego bi se koristila u međuvremenu stvorena prilika za poboljšanje (sad više ne toliko) novom cestom.
I trasom o kojoj ja pišem bi se jednako brzo došlo za većinu ljudi kojima treba st. Remetinečki Gaj, 1 min. razlike ovisno o prometu. Nemoguće je uopće izmisliti razlog zašto ne pomoći i putnicima i vozačima da linija bude efikasnija.

Netko ovdje vidi neke divlje zavade i piše nešto o osobama i mudrostima o kojima većina foruma ništa ne zna, dok se za pristojnu raspravu o stvarima koje svatko vidi i smije komentirati dobivaju divljački komentari o "guranju nosa". Ja stvarno ne znam s kime se neki bore u glavi.

Westin

Citat: smogovci.bbb2  u Prosinac 07, 2018, 22:45:45
Te sve firme su na trasi linije 133 (Narodne novine, Klara, DHL, Oktal pharma)

Računaj ljudi koji inače koriste stanicu Remetinečka OŠ koja se ukida logično je da će koristiti Savski Gaj XII koji im je bliži nego da hodaju skros na drugu stranu.
ZET nije ni sposoban  objaviti ispravnu kartu.

smogovci.bbb2

Izvor: http://www.zet.hr/aktualnosti/izmjene-u-prometu/novi-vozni-red-na-linijama-110-i-242/4885
NOVI VOZNI RED NA LINIJAMA 110 I 242
Od ponedjeljka, 17. prosinca mijenja se vozni red radnim danima na autobusnim inijama 110 (Savski most – Botinec) i 242 (Glavni kolodvor – Podbrežje).
Novi raspored bit će izložen na početno-krajnjim stajalištima, a možete ga pročitati i ovdje - linija 110 i linija 242.
Korisnike ljubazno molimo za razumijevanje.


Na 242 je krug produljen za 5 min na većini polazaka. E sad, jel to radi gužve na trasi ili radi malog broja putnika buljo
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

smogovci.bbb2

Mea culpa >hammer< sad vidim da sam zabrijao. Smanjeni su krugovi za 5 min
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

545

@Ivan Opet lupas po svom, misleći da si u pravu, "mrtvi" kamen je figurativno rečeno. Citaj izmedju redova!
Ali kako starog konja naučiti jahati? Nikako!
Ti nisi čovjek sposoban za dijalog, samo monolog.
Odustajem, od sad pa svagda u svim raspravama sa Tobom. Totalni Ignore! Amen!

S obzirom da se mijenja vozni red 110 koji će voziti stranicom, a važna je većini ljudi Savski Gaj XII. i Remetinečkom, znali li netko jesu li ostala 4 vozna reda, s obzirom da je povećano vrijeme sa 40 na 50 minuta, a vozi svakih 10 minuta?

Hvala.

Poslano sa mog SM-J730F koristeći Tapatalk


garfield

Na liniji 225 Sesvete - Resnik - Kozari Bok ne valja najava stajališta, naime najavljuju se prerano: pred zaustavljanje busa na stajalištu već se najavljuje sljedeće. Točnije, od Sesveta do Dupca najavljuje ispravno, a na Čulinečkoj se zblesira i na skretanju najavi "sljedeća je postaja Ulica Breza" i tako onda dalje svaku stanicu krivo.
Mislio sam prvo da je to do busa, jer je 406 stalno na 225/1, no izgleda da nije jer isti problem je i u Conectima na 225/2.
I u povratku je ista stvar (ako uopće najava radi), s tim da pred Bistrička-Zagrebačka već najavi i Sesvete izlaz.

MAN truck bus

#359
Problem je što je od Čulinečke natrpano podosta stanica (Čulinečka, Ulica Breza, Ulica Platana, Ulica Badema, Čulinečka 119) te se onda sustav pogubi te onda dalje ostane zblesiran jer vozač nema vremena se igrati sa strelicama na ATRONu. Moguće je da su udaljenosti među stanicama krivo izmjerene, pa je to još jedan razlog za blesiranje sustava.
(Pogotovo na Crosswayu LE koji ima perfektno pozicioniran ATRON.)
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"