Prometove internetske stranice

Autor maky, Studeni 21, 2007, 09:08:07

netko

Ja i dalje ne vidim slike zbog starog mobitela, ali.....

Što se tiče takvih stvari stvar je pojedinca jel ga briga za slike ili neželi da mu slike igdje završavaju.
Evo jedne druge priče kako to izgleda....
Osobno znam iz iskustva kako su neki mali ljudi napravili svoj web, a posao im je nekakavi dnevni izleti ili sl. Tada bi na svoj web stavljali razne slike otoka i njihovih motiva. Nekima se znalo samo dešavati da na kućnu adresu dobiju pismo od suda zbog kršenja autorskih prava.......Kada su angažirali odvjetnika on im nije ništa moga pomoći. Jedino bi im rekako da odmah postignu nagodbu i plate traženi iznos tj. da će tako najbolje proći......Naravno i uklone slike.
Znači stvar bi bila po tom pitanju poprilično jednostavna.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

Lion's Driver

ja ne znam zasto se bunite za te slike... ja da su uzeli moje jos bi im napisao mail da mi je drago sta im se sviđaju i da koriste sta god oce... ionako vecina slika iz hobija i iz ljubavi prema autobusima

leonardo123

Citat: Lion's Driver  u Svibanj 09, 2018, 10:58:07
ja ne znam zasto se bunite za te slike... ja da su uzeli moje jos bi im napisao mail da mi je drago sta im se sviđaju i da koriste sta god oce... ionako vecina slika iz hobija i iz ljubavi prema autobusima
Jel bi se ti bunio da ja uzmem tvojih 10 milja eura iz banke? Bi. Ona fotografija koju si napravio je tvojih ruku djelo i ne bi se smjela predstavljati na drugoj stranici bez navođenja izvora. To ti je isto kao kad radiš prezentacije pa na kraju navedeš izvor informacija od kud si našao te podatke (npr. znanstveni radovi, ankete...).

man323

A web-stranica je generalno "stara", jer je samo osvježena novim dizajnom i verzijom na engleskom jeziku. Svi popratni tekstovi su preuzeti.

netko

Citat: man313  u Svibanj 09, 2018, 16:37:00
A web-stranica je generalno "stara", jer je samo osvježena novim dizajnom i verzijom na engleskom jeziku. Svi popratni tekstovi su preuzeti.
Točno. Mene osobno užasno živciraju takve sitnice.
Vozni red:
-Sve je u plavoj boji. I ono podcrtano i boldano.
-Nešto je boldano bez ikakvog objašnjenja
-Negdje stoji zvjezdica, također bez objašnjenja
-Nešto je podctrano bez ikakvog objašnjenja
-Nešto je obojano pa uokvireno bez ikakvog objašnjenja
-Negdje nedostaju minute polaska
-Negdje nisu dovršenja objašnjenja
Najveće nedostatke primjetio sam na linijama 24,25,26,27 i pojedinim prigradskim linijama od broja 71. Za liniju 91 uopće nisu upisani polasci.

Sve je preuzeto, ali je prilikom novog web-a to trebalo i ispraviti. Naravno to je posao ljudi iz Prometa da isprave podatke te ih daju web dizajnerima.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

besthiroeu

Zbog nove stranice Android app Split Bus ne radi do daljnjeg. Javim kad to uspijem napravit.

tramvajac 92

Vozni red je šaren za poluditi.

Na prigradskim linijama pogotovu, kad je skoro svaki polazak nekako obilježen, gubi se smisao ovakvog voznog reda. Konkretno linija 80, iz Splita, ja shvaćam da jedino u 10:00 subotom, 12:00 nedjeljom, te 13:30 i 18:00 RD i subotom, vozi sa AK Split do Drniša.

Ostali idu od nekuda za negdje... nisam siguran idu li do Drniša ili završe u nekom selu po putu.

Mislim da bi bilo preglednije pisati da linija ulazi u to i to selo.

Paško

Citat: leonardo123  u Svibanj 09, 2018, 15:17:14
Ona fotografija koju si napravio je tvojih ruku djelo i ne bi se smjela predstavljati na drugoj stranici bez navođenja izvora. To ti je isto kao kad radiš prezentacije pa na kraju navedeš izvor informacija od kud si našao te podatke (npr. znanstveni radovi, ankete...).

Točno. Pogotovo je nepošteno izvan svih granica (a i protuzakonito) to što moja slika nije cjelovita, nego joj nedostaje moj potpis, njen sastavni dio. To pokazuje da netko nije "samo" skinuo slike i grupirao ih u galeriju, nego je aktivno pokušao zamaskirati podrijetlo slika i prikazati ih kao svoje. Taj bome nije pomaknuo svoju guzicu, dočekao taj bus, slikao ga i onda to sve uredno objavio, nego je samo potrošio par minuta na kompjuteru, a nas tko j*be. Takvim kretenima na kraj se staje samo gigantskim watermarkovima koji se ne mogu samo tako maknit.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Odijelo275

Možete li navesti koje su to slike ukradene? Stavite link na njihovu stranicu i link gdje ste to objavili na forumu jer inače većina forumaša ne zna o čemu pričate niti može nekome pokazati dokaz sa foruma.

Paško

Nabava 2013. - treća slika mislim da je Matina, iako nisam 100% siguran. Znam da je s nekog od forumova.

Nabava 2017. - Prve dvi slike XDonaldove, treća moja
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Neko

Citat: amfan  u Svibanj 10, 2018, 23:01:45
Nabava 2013. - treća slika mislim da je Matina, iako nisam 100% siguran. Znam da je s nekog od forumova.

Nabava 2017. - Prve dvi slike XDonaldove, treća moja
"Treća slika" nije Matina, a prve dvi i xDonaldova su uklonjene, tako da možete nesmetano fotografirat "Prometove" autobuse bez straha da će ih netko prisvajati. (Slike Prometovih?! autobusa).


Sent from my iPhone using Tapatalk

vozilo SSC

#116
Citat: Neko  u Lipanj 21, 2018, 15:30:01
(Slike Prometovih?! autobusa).

Što ako su slike prometovih autobusa, slikane s javne površine, to znači da ih taj isti Promet može prisvajat kako mu paše, tj. u ovom pitanju bez dozvole (koju bi, šta je najgore, i dobili samo da su se udostojili pitati)!? Jesi ti ikad čuo za copyright? Ranit ću se! Nije ni čudo što je Promet Split d.o.o. u totalnom ku***.

Paško

Zahvaljujem ti na micanju slika. Za ostatak posta ti je lijepo odgovorio vozilo.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Neko

Citat: amfan  u Lipanj 22, 2018, 16:38:28
Zahvaljujem ti na micanju slika. Za ostatak posta ti je lijepo odgovorio vozilo.

Ne treba zahvaljivat, ove slike su se kao posljedica internog nesporazuma kod izrade weba pojavile u finalnoj verziji weba i da slučajno nisam provrtio po forumu, nebi ni primjetio da su u našoj galeriji.
Ostatak "lijepog odgovora" nebi komentirao, jer se ne želim spuštat na taj nivo. Lijep pozdrav.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Paško

#119
Takva komunikacija uzrokovana je postupcima na stranici. Ponudit ću još ispravaka:

- Treća slika itekako jest Matina. Evo je ovdje: https://www.autobusi.org/forum/index.php?topic=381.msg164339#msg164339
- U povijesnim fotografijama nalazi se jedna Londonca koja je skupljena s: http://zagreb.arhiv.hr/hr/novosti/pregled/izlozbe/svakodnevni/slike/076.html Budući da je to slika minijaturne rezolucije, predlažem da se zamijeni s nekom iz Prometovog arhiva (primjer -  slika g.b. 51 s lijeve strane koja dosad nije nigdje objavljena)
- U dijelu Nabava 2013. nema slika Lion's Cityja. Također, iako manjih garažnih brojeva, #284-295 stigli su u prosincu 2012. godine.
- Isto tako, C2 su stigli ove godine (iako je nabava finalizirana krajem prošle).
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!