Severtrans Sombor

Autor lav, Prosinac 06, 2007, 19:05:38

tomo

#30
ovo moram reći da onaj tko im organizira prijevoz ima kvocijent inteligencije koji je jednak sobnoj temperaturi, danas linija Sombor-Tenja/Osijek gbr.206

vjerojatno im je gbr.209 na liniji Beograd - Bern pa  ;D ;D

nibuss

Sta ti je, mozda ljudi nemaju bolje  ;D

aaaaa

mene samo interesuje imaju li putnici koji se voze ovim krsevima oci???  ??? ??? ???

tomo

#33
Citat: aaaaa  u Prosinac 13, 2009, 21:23:27
mene samo interesuje imaju li putnici koji se voze ovim krsevima oci???  ??? ??? ???

U Osijeku gotovo nikad nisam nikog vidio, jednom samo sam do sada vidio i to 2 putnika... da li ima usput putnika - Tenja, Vukovar-ne bih znao.... Imali su kako sam pročitao i 4 linije dnevno ,  Beli Manastir- Sombor-Beograd ( via Batina-Bezdan-Kula-Vrbas-Srbobran) pa valjda nemaju neke zarade.... ja se čudim što uopće netko hoće putovati s njima, a osobno bih im sa takvim autobusima kao što je već i bilo riječi o tome, zabranio prelazak bilo koje granice... sada u voznom redu njihovom piše da i dalje imaju te 4 linije dnevno, ali samo do Sombora - cijena karte 380dinara ... a ova Osijek/Tenja-Sombor prometuje 2xdnevno i to 5 ujutro i u 14.15h, iz tenje u 5:15h i 14:45h, cijena karte 585dinara... Bilo je još i dobro dok je Isuzu dolazio, samo sam jednom vidio da je uletila ona njihova Temsa

1142007

209 uhvaćen prije polaska

Moj najdraži bus :
Sanos S 215 OS 866-BI GB 14

jpv

Severtans salje autpbuse prema prioritetu linija tako npr. na linije sombor-vrbas-novi sad-beograd retko cete videti njihove krsine. I molio bih ostale clanove da ne mesaju severtrans sombor i severtrans sentu.

Pozdrav

aaaaa

Ja nisam primjetio da je neko mjesao te dvije firme. Mozda nisam dobro obratio paznju zato kad si vec napomenuo da postoje dvije firme sa istim imenom bilo bi red da nam to malo pojasnis.

busfan

Citat: aaaaa  u Siječanj 29, 2010, 21:06:02
Ja nisam primjetio da je neko mjesao te dvije firme. Mozda nisam dobro obratio paznju zato kad si vec napomenuo da postoje dvije firme sa istim imenom bilo bi red da nam to malo pojasnis.

Transliner i Isuzu sa zutim natpisom su od Severtrans Senta, vjerovatno je jpv na to mislio

jpv

Severtrans (senta) je poslovao u okviru severtrans sombora do 2004. god kada se osamostalilo i na njihovim autobusima natpis severtrans je obicno zute boje

daf

#39
Slazem se da gb209 nije za takvu liniju a o gb206 da i nepricamo ,ali Severtrans ima jako puno linija. Sombor-Novi Sad-Beograd na svaki sat vremena koje su jako dobro popunjene, pa za Vrnjacku Banju, Soko Banju,Kotor i H.Novi u C.Gori, Teslic i Novi Grad u Bosni, Sombor-Beli Manastir, Beograd-Zagreb, Pozarevac-Wien, Beograd-Dortmund, Beograd-Stutgart, a o prigradskim polazcima i polascima za Suboticu da nepricamo a tu su naravno i vanredne voznje za turisticke agencije. tako da Berkofi, Skanije i Temse prelaze izmedju 20000-26000km. mjesecno a vozni park im je prilicno mali za takav broj linija pa nemogu sebi dozvoliti da na tako kratku liniju a koja zauzima bus od 8-17h salju vozilo koje dva puta dnevno ide Sombor-Beograd koja je jedna od najprofitabilnijih linija u Srbiji. a sto je i naj vaznije gb.209 iako  neizgleda tako radi bez problema ima i grijanje i klimu a i vozac ga unutra drzi urednog (znam covjeka a i putovao sam sa gb.209)

aaaaa

Citat: daf  u Veljača 27, 2010, 18:35:25
Slazem se da gb209 nije za takvu liniju a o gb206 da i nepricamo ,ali Severtrans ima jako puno linija. Sombor-Novi Sad-Beograd na svaki sat vremena koje su jako dobro popunjene, pa za Vrnjacku Banju, Soko Banju,Kotor i H.Novi u C.Gori, Teslic i Novi Grad u Bosni, Sombor-Beli Manastir, Beograd-Zagreb, Pozarevac-Wien, Beograd-Dortmund, Beograd-Stutgart, a o prigradskim polazcima i polascima za Suboticu da nepricamo a tu su naravno i vanredne voznje za turisticke agencije. tako da Berkofi, Skanije i Temse prelaze izmedju 20000-26000km. mjesecno a vozni park im je prilicno mali za takav broj linija pa nemogu sebi dozvoliti da na tako kratku liniju a koja zauzima bus od 8-17h salju vozilo koje dva puta dnevno ide Sombor-Beograd koja je jedna od najprofitabilnijih linija u Srbiji. a sto je i naj vaznije gb.209 iako  neizgleda tako radi bez problema ima i grijanje i klimu a i vozac ga unutra drzi urednog (znam covjeka a i putovao sam sa gb.209)


uz puno uvazavanje vozni park im je prilicno mali i prilicno los jer i one scanie su u ne tako dobrom stanju ( da ne kazem u losem). Sto se tice nesrazmjernosti broja linija i broja vozila to je njihov problem. Zasto se guraju na linije ako ih ne mogu odrzavati kvalitetno. Treba njima iskljuciti vozilo iz saobracaja poslati ga na vanredni tehnicki a onaj 206 pa i 209 su definitivno za toga.

daf

Nisu to linije otvorene juce ili zadnjih godina Severtrans je osnovan 1946.g. a vjeruj mi gb. 209. se neboji vanrednog tehnickog iako mozda neizgleda mladoliko a ako se okrenete oko sebe vidjecete puno gorih buseva na prostoru bivse Juge koji rade puno zahtjevnije linije i linije sa vecom frekvencijom putnika od Sombor-Osjek 100km. i u prosjeku 15-20 putnika dnevno na toj trasi sa svim stanicama.  Nebranim Severtrans vec gledam realno. najlakse je liniju ugasiti ili ustupiti nekom novopecenom privatniku koji novce nije zaradio u prevozu vec ih tako samo pere (cast izuzetcima) pa kljuc u bravu i svako svojoj kuci kao Vojvodina. Sjetite se samo kako je Lasta izgledala devedesetih godina, bila je hrpa starog zeljeza a danas jedan od vodecih prevoznika u Europi.

damir050

Ja  nebih rekao  da je Lasta iz Beograda jedan od vodecih prevoznika u Evropi , nemoj da ko kako drugacije  vidi  , al sta  je  sa CENTROTRANS - BUS  Sarajevo , CROATIA - BUS  Zagreb , Pa na kraju krajeva  DEUTSCHE TOURING  GMBH  iz Frankfurta , ne zaboravimo da je  te  sve linije koje danas opsluzuju ti svi  prevoznici , Davne  1970 - 1980  pa do  negdje kraja 1990  drzao  DEUTSCHE TOURING , Dabi kasnije polako  prepustao Linije pomenutim Prevoznicima

daf

Sve firme koje si nabroio su stvarno i velike i ozbiljne ali Lasta sa svim svojim pogonima ima trenutno oko hiljadu buseva i linije na sve strane Europe samo su prosle godine kupili 70 buseva, mozda se nekom nesvidjaju Berkofi  i misli da bi takva firma trebala imati, setre, neoplane ili neke druge buseve ali to je za neku drugu diskusiju. sve u svemu organizacija rada po zapadnom sistemu veliki broj linija, vozila i mlad vozni park .

aaaaa

Citat: daf  u Veljača 28, 2010, 08:49:31
Sve firme koje si nabroio su stvarno i velike i ozbiljne ali Lasta sa svim svojim pogonima ima trenutno oko hiljadu buseva i linije na sve strane Europe samo su prosle godine kupili 70 buseva, mozda se nekom nesvidjaju Berkofi  i misli da bi takva firma trebala imati, setre, neoplane ili neke druge buseve ali to je za neku drugu diskusiju. sve u svemu organizacija rada po zapadnom sistemu veliki broj linija, vozila i mlad vozni park .

Lasta je članica eurolines grupacije i Lasta je gigant Ja bih licno vise volio vidjeti Setre Neoplane Mercedese vise nego Berkhoffe ali onda nebi imali 137 Berkhoffa nego barem 3 puta manje Neoplana ili Mercedesa da ne govorimo o Setrama. Ipak su i Berkhoffi novi i sto je najvaznije nisu Kinezi :) :) :)
Medjutim da se ne udaljavamo od teme. Linija Sombor Osjek ima status medjunarodne linije bez obzira o kojoj kilometrazi da se radi. Mislim da nije lijepo vidjeti ovakav autobus jer je on na neki nacin reprezent grada iz kojeg dolazi pa i drzave. Da su ga barem sredili s vana pa i nekako....