Tramvajske supstitucije

Autor dean25, Travanj 03, 2009, 16:19:34

dean25

Zbog orezivanja drveća u Maksimirskoj, u subotu i nedjelju 4. i 5. travnja, od 14  do 20 sati bit će obustavljen tramvajski promet od Kvaternikovog trga do Dubrave.
Umjesto tramvaja, od Kvaternikovog trga Maksimirskom do Dubrave vozit će izvanredna autobusna linija.          
U vrijeme radova tramvajske linije 4, 5, 7 11, 12 i 13 vozit će izmijenjenim trasama u oba smjera.
Linija 4: Savski most – Savska– Vodnikova – Glavni kolodvor – Draškovićeva – Kvaternikov trg
Linija 5: Prečko – Savska – Ulica grada Vukovara – Heinzelova
Linija 7: Savski most – Velesajam – Autobusni kolodvor – Šubićeva – Kvaternikov trg
Linija 11: Črnomerec – Trg bana J. Jelačića – Trg žrtava fašizma - Borongaj
Linija 12: Ljubljanica – Trg bana J. Jelačića – Draškovićeva - Vlaška - Kvaternikov trg
Linija 13: Žitnjak - Ul. grada Vukovara – Savska – Trg bana J.Jelačića - Glavni kolodvor – Ul. Kneza Mislava – Trg žrtava fašizma.
Od Dubrave do Dupca vozit će izvanredna tramvajska linija 18.

AKO ĆE NETKO DAKLE U SUBOTU 4.4. I NEDJELJU 5.5. PROLAZITI NAVEDENOM LOKACIJOM NEKA OKINE KOJU FOTKICU SA LEGENDARNIM Mercedes-Benz O 305 G AUTOBUSIMA,AKO BUDU NJIH DISPONIRALI UOPĆE...





citaro


MAN fan

Sorry Dean kaj ću ti ovo reć ali mislim da je ova tema suprotnost cijelog foruma jer ovaj forum je čist' autobusni a tramvaji su nam nepoznanica...

ikar

Citat: MAN fan  u Travanj 05, 2009, 23:30:12
Sorry Dean kaj ću ti ovo reć ali mislim da je ova tema suprotnost cijelog foruma jer ovaj forum je čist' autobusni a tramvaji su nam nepoznanica...

Ne trabunjaj gluposti, ako voze autobusi umjesto tramvaja normalno da je mjesto tu!

STIB

Od prekjučer pa slijedeća dva mjeseca tramvaje od Držićeve do Savišća mijenjaju autobusi (o tome smo već pisali u raznim temama).
No, jutros sam prvi put vidio da je ta zamjena dobila i broj linije (801), ima i raspored polazaka iz Držićeve na stajališnom stupu.




Koliko znam, ovaj autobus je Podsusedski - izgleda da je plin u potpunosti presušio jer se u ponedjeljak ovdje znao vidjeti i poneki zglobni Citelis.
(ili se možda pogoni izmjenjuju?)
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

tramvajac 92

Bio je i lani na TŽF-Borongaj vozni red (samo na Borongaju)

STIB

Izgleda da će linija TŽF - Borongaj za vrijeme radova u Zvonimirovoj (od 10.-25.07) imati broj 701
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

STIB

Citat: STIB  u Srpanj 07, 2010, 12:27:34
Izgleda da će linija TŽF - Borongaj za vrijeme radova u Zvonimirovoj (od 10.-25.07) imati broj 701
Nije 701 nego 702  :-[


Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

tramvajac 92

Mislim da će br. 701 imati direktna linija tžf-bg (ne u smislu da neće biti zaustavljanja nego da će prometovati Zvoniirovom)

dean25

Evo vozni red autobusa za TŽF-Borongaj i Vukovarska/Držićeva-Savišće

buSHunter795

Danas na 702 voze APP Citari: 175, 176, 180 i 183
Danas na 801 su 542, 543, 544, 547, 548 i 777
ugl. danas sam išo krug sa 777 i kaj nisu na Ferenščici ovi janj...zablokirali vrata, pa je došo vozač, pa se nisu dali smiriti, pa ih je silom istjerao vani vozač jedva nekako, pa su mu prijetili i udarali autobus nogom...gamad žitnjačka

STIB

Od 5.-8.kolovoza imat ćemo u Zagrebu čak četiri linije supstitucije tramvaja autobusima:
> Držićeva - Savišće (801)
> TŽF - Brorongaj (702 ili 701)
> Držićeva - Savska (po Vukovarskoj, broj: ? ? ?)
> Mažuranićev trg - Savski most (po Savskoj, broj: ? ? ?)

Ja se vraćam u Zagreb tek 8.8 navečer, može li se netko malo upustiti u dokumentiranje?
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

Ivan

Pa ne bi li Savišće-Savska trebala biti jedna linija?

STIB

Citat: Ivan  u Srpanj 31, 2010, 09:55:54
Pa ne bi li Savišće-Savska trebala biti jedna linija?
Je, nisam pažljivo čitao. Ali, bit će svakako skoro duplo duža.
Osim toga, sad je na ZET-ovoj stranici i precizirano da će autobusna linija ići (samo) do Vrbika (ul. Fausta Vrančića).
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

tramvajac 92

Kako će se tamo okretuti???