Promet Makarska - razno

Autor miky, Prosinac 18, 2007, 15:31:43

Tomek

U Njemačkoj u zadnjih 9 mjeseci nisam vidio nijednog kineskog autobusa :)

busfan

Ni ja se ne bih vise vozio s njima, a dosad sam mislio da su bas dobra firma

manoplan

Citat: manoplan  u Veljača 19, 2008, 21:04:32
Citat: shef  u Veljača 19, 2008, 20:57:48
Nešto mi baš nije jasno u članku koji je prenio poštovani bivši kolega forumaš.
Tu spominju Eurobus koji je u vlasništvu cijenjenog g.Jujnovića, hmmmm.... otkud sada to, zar nije to bila firma (doduše promijenjenog imena) također bivšeg kolege forumaša koja je najprije imala sjedište u riječkom Starom gradu, pa onda u Hreljinu i na kraju u naselju Kijec kraj Omišlja na Krku??

Inače, duboko se nadam da to neće biti ona dva koja su na slikama na linku, već oni turistički modeli koji su kopije Irizara Century

Od našeg kolege je Euro Bus (odvojeno i bus sa velikim B)...Zakon dozvoljava takve varijacije.

Moram sam sebe ispraviti i ispričati se uvaženom kolegi Shefu koji je bio u pravu vezano za tvrtku koja će uvoziti 'Kineze'.Ipak se radi o tvrtki našeg bivšeg kolege...

   http://www.poslovni.hr/73218.aspx 

miky


manoplan

Citat: miky  u Ožujak 20, 2008, 12:25:50
Kad stižu Kinezi?

Imaš link na članak u mom postu poviše u kojem piše da 'Kinezi' stižu čim (i ako) prođu holmologaciju u 'Institutu za vozila'.

miky

Citat: manoplan  u Ožujak 20, 2008, 13:33:51
Citat: miky  u Ožujak 20, 2008, 12:25:50
Kad stižu Kinezi?

Imaš link na članak u mom postu poviše u kojem piše da 'Kinezi' stižu čim (i ako) prođu holmologaciju u 'Institutu za vozila'.

Znam, ali pitam jer netko možda zna neke novije informacije. Ja bih osobno volio da NIKAD ne prođu na institutu za vozila RH.

manoplan

Citat: miky  u Ožujak 20, 2008, 22:06:11
Citat: manoplan  u Ožujak 20, 2008, 13:33:51
Citat: miky  u Ožujak 20, 2008, 12:25:50
Kad stižu Kinezi?

Imaš link na članak u mom postu poviše u kojem piše da 'Kinezi' stižu čim (i ako) prođu holmologaciju u 'Institutu za vozila'.

Znam, ali pitam jer netko možda zna neke novije informacije. Ja bih osobno volio da NIKAD ne prođu na institutu za vozila RH.

Tu se slažemo u potpunosti.I ja bih volio da ih se manje vidi na našim cestama,ali je realnost drugačija.Ako su prošli oni njihovi gadni auti (nazovi terenci),onda će i busevi.Po meni je pitanje dana tj.tjedna.

jura_bura

Jucer sam u St vidio dva busa na liniji  ZG-Makarska
Jedna Setra s 315 i Neoplan  cityliner

maky

Citat: manoplan  u Svibanj 24, 2008, 01:03:17
Citat: Tomek  u Svibanj 24, 2008, 00:44:47
http://i205.photobucket.com/albums/bb124/zgheart/170520081783.jpg

Pitam se zašto Promet ne nabavi još koju Setru linije 400.(ima 'samo' jednu 417 HDH).Ne kažem da su ove 300 loše,ali da bar malo bude u korak sa Autotransom i Samoborčekom koji ih kupuju kao žvake. :)
To ti je zato jer su oni "pametni". Imaju jako "pametnog" gazdu i zato će kupovat kineske King Longove i ostale pi*darije. Mislim,  jasno je da uopće nema razlike između Setre, Neoplana i King Longa. Pao mi je mrak na oči čim sam čuo šta se sprema i započeo sam svoj bojkot  ;)

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

busfan

Vidicemo da li se isplati kineski autobus ako bude prazan vozio liniju sa ovim cijenama goriva?
Putnici ce sigurno osjetiti razliku u kvalitetu izmedju njega i Samoborceka

shef

99,9 % putnika koji će se voziti sigurno ne znaju što je King Long, a bogami niti Setra. Za njih je autobus autobus.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

busfan

Da, ali ko putuje cesto valjda ce shvatiti sta je udobnije.
Da bas ne kontaju onda bi i Samoborcek vozio Eurobuse ili uzeo polovne 215 HD, zasto bi ulagao milione eura u vozni park?
Samoborcek, koliko sam ja shvatio ovdje na forumu ima vise putnika za Split od AP Imotski ili Croatia bus koji su godinama prije njih vozili tu liniju.
Znaci ipak ljudi prepoznaju kvalitet, i drago mi je da je Samoborcek nagradjen za posten odnos prema putnicima
Dosad je i Promet imao dobre autobuse, ali ako pocnu sa kinezima

manoplan

Citat: shef  u Svibanj 24, 2008, 09:10:00
99,9 % putnika koji će se voziti sigurno ne znaju što je King Long, a bogami niti Setra. Za njih je autobus autobus.

Shefova misao je po meni najrealnija.
Kinezi će teško biti angažirani u turizmu,jer agencije ipak paze što uzimaju.ali će zato odraditi svoje na linijama.Jedino mi nije jasno gdje su ti King Long-ovi.Da nije zapelo na homologaciji  :o

shef

Citat: busfan  u Svibanj 24, 2008, 11:05:28
Da, ali ko putuje cesto valjda ce shvatiti sta je udobnije.

Dosad je i Promet imao dobre autobuse, ali ako pocnu sa kinezima
Nažalost, situacija je takva da će se tražiti što je jeftinije, a ne bolje. Vremena su ružna i za deset kuna se razbijaju glave i lome ruke, kako se neće tražiti jeftiniji prijevoznik.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

busfan

A da li ce Promet sniziti cijene kad budu vozili sa Kinezima, jer Promet i Ap Vz na liniji Sagreb-Split su skuplji i od Samoborceka i od Autotransa
A putnici ne znaju sta je Setra a sta King Long, ali valjda znaju sta je udobnije
Jedino ako snize cijenu onda je to druga prica, ali Larus i Denibus imaju najnize cijena pa koliko oni imaju putnika kad ih vidjate?