Kako jedan čovjek može zaustaviti njih 200

Autor STIB, Listopad 03, 2008, 20:50:24

citaro

Citat: FitzTN  u Srpanj 04, 2009, 11:02:38
Di je 200 ljudi? U ovoj praznoj kockici ili u onom praznom solo plinašu?

Na peronu linije 217 !

obelix

što se tiče opelaša , oduzeo bi mu sve moguće dozvole uključujući i ribičku bar do kraja godine

zoki.man.fan

Ajde uzmimo da može bez ikakvih posljedica priječi rubnjak, da su busevi potpuno prazni.... Pa ču te sad ja nešto pitati; Jesu li rubnjaci namjenjeni da se vozi preko njih??? I vidim da ti hočeš pokazati da vozač malog auta nije kriv, a vozač velikog auta nek ide po ivičnjacima  i sve zato jer je on zetovac..šta su ti zetovci tu da rade a u isto vrijeme da se pljuje po njima??? a vozač malog auta je "sveta krava" i on smije stati gdje mu se prohtje... Pa nemoj baš tako

FitzTN

Ma lik je definitivno kriv i ne branim ga uopće. Da je stao malo dalje, ako je već morao stati ne bi bilo problema. Ali mislim da se ovdje ipak pretjeruje jer se događa svaki dan da neki auto blokira tramvaj u Ilici ili u nekoj drugoj ulici gdje stvarno 200+ ljudi čeka, a tramvaj za razliku od ovog busa nikako ne može obići auto...što bi vi onda takvim radili?

Berlingo

Eto napokon pravi odgovor.Bilo je nesto na forumu i za Rijeku i onaj otok gljiva na Vezici i kako se neko tamo namjerno sparkirao pa su gledali koji je sole bolji.Sramota.A sta se tice rubnjaka vjerujte mi nikad to ne radite s nikakvim vozilom.Uvijek izbjegavati.

tamlover

Da je htio mogao je to smotati iz desnog traka ali tako bi i sam bio u prekršaju. Ne mislim da je htio posramiti vozača jer s mjesta iskrcaja putnika možda nije ni vidio Vectru pa da tamo pričeka dok se makne, a kad je krenuo više nije bilo nazad - zeznuo je i Citelisa, stao i čekao...

Postavljaju se stupići i šuma znakova po slabo pormetnim ZG kvartovima, na mjestima gdje desetljećima stanari u miru parkiraju svoja vozila jednoga dana samo pronađu zapreke ili im za vrijeme ručka ili popodnevne sieste odvezu auto paukom - sasvim nepotrebno. Ovdje gdje je problem svakodnevan i potreba prijeka nitko ne reagira. Par hiljada (jer kod nas to ne može jeftinije) za znak, policajca tjedan dana svakodnevno na to mjesto pa ko stane - globa i da vidiš kaj za neko vrijeme ne bi trebalo ni policajca ni znaka jer ne bi nikom palo na pamet stati. Osim zlatnoj mladeži i lovašima koji mogu u ovom gradu kak i kaj žele.

Al evo i drugog primjera, nažalost bez fotke. U ovom slučaju ZET-ovac je nakratko zaustavio barem 20 ljudi...
Stajalište Selska-Jadranski most, smijer Črnomerec, linija 109. Hahar dolazi s mosta, staje na stajalištu i bespotrebno ostavlja dobra 2-3 metra od stajališnog displaya te time ostaje velikim dijelom guzice u krajnjoj desnoj traci Selske po kojoj za njim s mosta dolazi kolona automobila. Trubljenje, opasno prestrojavanje, gubljenje vremena - za pišljiva 2 metra vozačkog umijeća i kulture.

E pa dragi moji, pomirimo se. Zagreb je pun nekulturnih vozača, seljačina koje ne vide dalje od svog nosa, svemogućih idiota i kamikaza. Nažalost ni ZET ih lošom selekcijom nije ostao pošteđen. Još je gore u taxi udruženju koje je nekad bilo ogledalo vozačkog umijeća i kulture a danas je šaka primitivnog jada.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

STIB

Citat: FitzTN  u Srpanj 04, 2009, 16:41:43...što bi vi onda takvim radili?
Za početak, slikao ga (uz dobro vidljivu registraciju) kao i ovoga i stavio na ovaj ili neki sličan forum (po mogućnosti s dobro vidljivim licem).
Kao drugo, da sam direktor ZETa (ili gradonačelnik) izračunao bih koliko košta svaka minuta zastoja svakog tramvaja/busa i u svakom takvom slučaju tražio bih naknadu štete (kaznu neka rješava policija). Negdje na tramvajskom forumu sam to već detaljnije elaborirao za slučaj trganja tramvajskih žica pod podvožnjacima i sigurno je da se ne radi baš o zanemarivim svotama.
I kao treće, kao putnik ("korisnik usluga") tražio bih ja od ZETa naknadu štete za neizvršenu obvezu prijevoza za koji sam uredno platio kartu. U trenutku kad bude "profunkcionirala pravna država" svi ti kamenčići će se lijepo posložiti i ovakvi slučajevi će postati vrlo rijetki.
Citat:E pa dragi moji, pomirimo se. Zagreb je pun nekulturnih vozača, seljačina koje ne vide dalje od svog nosa, svemogućih idiota i kamikaza.
I ne, ne želim se pomiriti s time  >:(
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

Shole

Nije bitno da il je kolega uopće mogao smotati pokraj Vectre ili ne, ja mu dajem ruku i čestitam mu na ovom šta je izveo.  Šteta što nije bilo još buseva pa da bude kompletni prometni zastoj.  A ovaj sa solo Citelisom se trebao negdje okrenut u rikverc i onda parkirat do ove Vectre tako da ovaj nemože van.   Mene zanima jedna druga stvar, u slučaju sličnom ovome, odnosno kad su dva ili tri auta parkirana u klasičnom autobusnom ugibalištu vozač busa je primoran stati na kolniku da bi ukrcao/iskrcao putnike.  Šta bi bilo kad bi se mi svi dogovorili i rekli NEMA STAJANJA AKO UGIBALIŠTE NIJE SLOBODNO.  Samo projuriš dalje, ljudi ostanu na stanici, ovi drugi u busu jer nisu izašli, a kad tebe nazove prometnik ti mu lijepo kažeš: ja nisam imao gdje stat, ja na cesti neću iskrcavat ljude.

Daniel

Citat:Šta bi bilo kad bi se mi svi dogovorili i rekli NEMA STAJANJA AKO UGIBALIŠTE NIJE SLOBODNO.  Samo projuriš dalje, ljudi ostanu na stanici, ovi drugi u busu jer nisu izašli, a kad tebe nazove prometnik ti mu lijepo kažeš: ja nisam imao gdje stat, ja na cesti neću iskrcavat ljude.

Ne znam baš , ne u ovoj državi

Majmun koji se stao očito se ne vozi gradskim prijevozom i živo bi mu se *ebalo za ljude na stanici i busu , vozač bi također grđe na*ebo , a najviše od svih bi ispaštali , ni krivi ni dužni , putnici!
Nakon nekog vremena kad bi se stvari zakuhale , vozači bi na*ebali , platili kazne i izgubili posao , majmuni bi i dalje parkiravali svoje aute na stanicama i ugibalištima , a ostali I NOVI VOZAČI se ne bi usudili takvo nešto ponoviti!

Dobro došao u pravnu državu! >:(

Shole

Da, imaš pravo.  U svemu tome bi najviše stradali putnici koji nisu apsoluto krivi za ništa.  A taj koji tako parkira ionako nije korisnik JGP-a. 

Nego, sad sam se sjetio jedne slične rasprave s posla -  kad voziš auto i imaš preko 0.5 promila a nešto se desi, bez obzira na ishod ti ispadaš krivac zbog svoje alkoholiziranosti.  MOžeš se polako vraćat kući 20 na sat jer si u birtiji popio 5 piva i tebe na tvojoj strani udari neki drugi auto koji je po tragovima kočenja išao 80 u naselju, a automatski si ti kriv bez obzira na sve.  Slažem se sa takvim zakonom, ali isto tako zašto nebi moglo bit da ako si nepropisno parkiran nemaš pravo na nikakvu naknadu štete u slučaju nezgode !  Ti si parkiran na busnoj stanici, dođe bus, pokrca ljude i kad izlazi van zakači te desnim bokom.  Hvala doviđenja, nemaš nikakva prava jer si nepropisno parkiran. Još bi trebalo da odgovaraš i za štetu na busu.  Šta nebi to bilo pošteno?

Daniel

Pa , nekoliko puta te zakači bus na stanici i nećeš više nikad , do kraja života parkirat na stanici , to je sigurno! Ali koliko puta , koliko vozača i koliko buseva bi se trebalo zakačiti za aute u gradovima poput Zagreba , pa nakon jednog dana 1/8 buseva bi trebala iči na popravke ili bar po novu boju ,a mislim da bi opet vozači autobusa nakon toga na*ebali!

Shole

Ma sa starom Avtomotažom ga branikom udariš.  Busu ništa, a auto u raspadu.  Meni se jednom desilo da sam slučajo zakačio auto. I šta sad, bok sam mu malčice ogulio al se vidi, i vidili su ljudi da sam zakačio.  I onda lijepo još malo smotao desni i s obrazloženjem kako se nisam mogao odvojit od auta oderao mu lijepo cijeli bok i vrata i blatobran i retrovizor.  Ionako sam morao pozvat policiju jer nije bilo vlasnika auta, a kad jednom dođu onda mi ne gine 700 kn (tad je još bilo toliko, sad je preko 1000).  Pa kad sam već zaglibio, onda ću zaglibit sa stilom.  Isto bi platio kaznu i za onu malu crticu što sam mu na početku napravio, a ovako sam barem bio dobre volje narednih par dana.  Kad je došao jaran čiji je bio crni BMW, kaže on meni: šta mene briga ionako ćeš ti platit popravak. A ja njemu:  ja neću platit ništa, nego će polica osiguranja od busa, a meni je najveće zadovoljstvo šta ćeš ti 15 dana bit bez auta.  I još mu murija napisala 300 kn za nepropisno parkiranje.

Daniel

Pa da sam ja bio u takvoj situaciji vjerojatno bi i ja bio dobre volje ;D , vjerojatno bi bio još bolje volje da je kazna za nepropisno parkiranje još veća ;D ;D
Uh i to još BMW , zicer neki bahato , arogantni tip , mogo si ga još malo , ono kao "zaboravio sam" da sam još uvijek u prvoj i "slučajno" podigo nogu s kuplunga i bus je "neočekivano" krenu naprijed ;D

Ali znaš , može biti neki hitni slučaj , nemaš gdje parkirati i po prvi put staneš na ugibalište i onda te skrši bus!

Znaš , mojoj staroj jednom nije bilo dobro na poslu nikog nije bilo tamo da je odveze u bolnicu , nazvala je doma i stari i ja samo išli do njenog posla da je pokupimo i nismo imali gdje stati doli u ugibalište! Kad smo došli u bolnicu , odmah je završila na operacijskom stolu i rekli su nam da smo došli sat vremena kasnije , nebi je bilo! Da nas je bus puknuo na ugibalištu , morali bi čekati policiju i tko zna dali bi sad imao staru , a tad sam imao 14 godina i to bi me vjerojatno skršilo!

Koliko god bi mi htjeli uzeti pravdu u ruke u nekim trenutcima možemo napraviti samo štetu! Ak niš druga ja ne parkiravam auto na autobusnim ugibalištima pa možeš biti siguran da bar jedna osoba u državi to ne radi , a vjerojatno forumaši ovog i željezničkog foruma također ne parkiravaju na ugibalištima! Malo nas je al nas ima! ;D

Berlingo

Shole,potpuno si u pravu.Popi ti dvije,tri(samo) i dodjes doma, parkiras i prodje jos jedna subota.Sve je ispalo kako treba.Iducu cu ponoviti isto.A za samo jedan djelic sekunde ode vozacka.A ti Daniele mi nemoj sta zamjeriti.Niko nije savrsen pa nisam ni ja.I ja radim dostave po gradu i ponekad zgrjesim nesto.Ali ne moze neko biti majmun ili idiot jer je to napravio kao lik na slici.Daj malo upotrjebi blaze rijeci i molim te bez psovki.Ne zelim da sta krivo shvatis.Ne branim lika na slici i nije u pravu.On ce to ponoviti.To su takvi ljudi ali ne mozes bas takvim rijecnikom.

tomekk

Kod nas je već nekoliko puta bio slučaj da se varaždinski policajci parkiraju na autobusnu stanicu pa onda zaustavljaju automobile u prekršajima.Tad su vozači autobusa morali putnike iskrcavat na cesti pa se onda i pitamo kako dolazi do nesreća u kojima stradaju nevini.Isto tako, nerijetko naši marofski policajci u kontroli prometa parkiraju na ulazu u jednu marofsku veliku firmu i to u vrijeme najvećih gužvi kad idu ljudi s posla te su se radnici znali bunit, al njih to ne dira niti 0,5 %, a također i šleperi zbog njih imaju probleme prilikom skretanja(ulaza i izlaza) u tu firmu.
Pa se sad ti nekom žali, to ti je naša policija >:(
Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga