Zenicatrans, Zenica

Autor tamlover, Siječanj 14, 2008, 20:57:00

tomekk

Jel ova firma ima kakve veze s istoimenom koja ima kamione a koja pripada Zovko grupi ??? ???(danas u Novom Marofu viđen kamion Zenicatransa koji je uz taj natpis imao natpis i Zovko group)
Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga

erobuss

Nekad prije rata to je bila jedna tvrka. Nakon provedene privatizacije Zovko je preuzeo teretni promet.

http://www.zovko.com/bih-zenicatrans.htm


fifi

Citat: ahmoo  u Travanj 27, 2009, 10:02:11
Neki dan vidio sam crvenu 0303 jel to neki novi dosao ili je samo neki od onih starijih isao na generalku?? Ako moze neko da ga uslika :D

maloprije sam iz Zepca dosao sa njim,bio na generalci,prefarban,stavljene nove presvlake na  sjedista a sofer busa kaze da do nove godine trebaju doit jos 10 autobusa koji su u vrijednosti preko milion KM

busfan

Citat: fifi  u Listopad 31, 2009, 22:05:22
Citat: ahmoo  u Travanj 27, 2009, 10:02:11
Neki dan vidio sam crvenu 0303 jel to neki novi dosao ili je samo neki od onih starijih isao na generalku?? Ako moze neko da ga uslika :D

maloprije sam iz Zepca dosao sa njim,bio na generalci,prefarban,stavljene nove presvlake na  sjedista a sofer busa kaze da do nove godine trebaju doit jos 10 autobusa koji su u vrijednosti preko milion KM

Ako je 10 novih autobusa vrijednosti cca 1 milion KM, onda su kinezi >:(

fifi

Citat: busfan  u Studeni 01, 2009, 12:10:00
Citat: fifi  u Listopad 31, 2009, 22:05:22
Citat: ahmoo  u Travanj 27, 2009, 10:02:11
Neki dan vidio sam crvenu 0303 jel to neki novi dosao ili je samo neki od onih starijih isao na generalku?? Ako moze neko da ga uslika :D

maloprije sam iz Zepca dosao sa njim,bio na generalci,prefarban,stavljene nove presvlake na  sjedista a sofer busa kaze da do nove godine trebaju doit jos 10 autobusa koji su u vrijednosti preko milion KM

Ako je 10 novih autobusa vrijednosti cca 1 milion KM, onda su kinezi >:(


vjeruj da je i meni to palo na pamet ali je jos rekao da ce od tih novih autobusa 1 ici na liniju za Beograd a ono ce bit rasporedeno po federalnim linijama

Rocky

 Bila je to jaka firma 90 tih , al eto sta bi  ,ako budu imali pametnog dir. imaju ponovo sanse :-)

The_Dubster

eo jedna slika, sa neta


a evo i više o historijatu firme
www.zenicatrans.ba/istorijat.php

amar

nebi me cudilo da zovko preuzme i prevoz putnika vremenom .... al pred nama je ... pa cemo vidjeti ..

elvis

Sumnjam da ce,jer drzava kao vlasnik nema problema u poslovanju ove firme,ako je jos uvijek vlasnik jer zadnji podaci u istorijatu su iz 2007.god. A i ako bude na prodaju mislim ipak da je Almy vise zagrijan za tu firmu,on ionako drzi pola Zenice

amar

i to je lahko moguce, Almy je poceo da preuzima sve redom ...

ahmoo

Danas u Zavidovicima na redovnoj liniji WANHOL reg. oznaka 715-J-675
Nije bitno to jel WANHOL i koje su mu tablice, bitno je sljedece:
Autobus dolazi u Zavidovice u 15:45 polazak za Zenicu mu je u 16:00! Vrata se otvaraju izlaze dva putnika i za njima treca putnica, koja soferu kaze sljedece: "Kako vas nije sramota da vozite i pusite cigaru, pa pogusismo se u autobusu? Dragi Boze zar i to mozete?" A sofer joj odgovara bas ovako kako pise: "Đe ćeš ti meni KAZIVAT kako ću ja radit svoj poso i šta ja smijem radit!" Jos uz to je dodao par psovki....
Nije ovo jedini slucaj gdje uposlenici ZENICATRANS-a iskazuju svoju primitivnost, nepostovanje prema putnicima...Jedne prilike sam se vozio prema Zepcu i u pola puta sofer da prostite HRAKNE otvori prozor i pljune, isti taj sofer prije polaska odlazi za autobus i za prvu gumu vrsi malu NUZDU, valjda je to radio da ohladi kocnice ;) A WC je tu u krugu autobsne stanice samo par metara od njegovog autobusa (autobus je bio parkiran ispod perona 1)!

Nadam se da ce neko blizak uposlenicima ZENICATRANS-a ovo procitati i ukazati im na neke njihove nepravilnosti u radu, tj. na njihovo "SELJACKO" ponasanje, ja se ispricavam sto to tako moram da kaze! Vjerujem da i kod njih ima iznimke, tj. da postoje i kod njih fini i kulturni uposlenici!
:D :) :D ;)

mesinovic

  :)Ahmoo pa zar je to moguce , da se tako jos i danas desava  ???

The_Dubster


elvis

Ssang-yong maloprije u Konjicu,slika nije mogla bolje ispasti jer je vec padao mrak,a i zbog kise :(


elvis

Citat: elvis  u Svibanj 08, 2010, 09:43:06
U Konjicu jutros,imao je kratku pauzu i otisao u Jablanicu,god.proizvodnje 95.





Odnedavno je i ovaj Neoplan u voznom parku  Zenicatransa,kupljen je od Fojnica-prijevoza