Big Sim (Halilović), Kalesija

Autor mate, Listopad 29, 2009, 15:18:53

mate

Irizarka jucer na Kalesija - Merzig


mate

Danas na Zvornik - Aachen



inace u zadnje vrijeme im je stigo nekoliko prinova u vidu Vanhoolova, a odnedavno voze svakodnevno ka Njemackoj

VanhoolTX

#47
Ovaj prevoznik je dozivio veliku ekspanziju u zadnjim godinama.Na samom pocetku teme mozete vidjeti da se vozilo s BMC-om,Transitom 2010te pa kupili  2 EOS-a i Scaniu i tako krenuli na put sirenja.Daljni tok kroz godine se moze naci na temi.Samo u zadnje dvije godine nema nekih vozila na forumu.Trenutni vozni park cine prema mojim zapazanjima:
4 TD927 Astromega     
6 T917 Astron
1 T916 Astron
1 T916 Acron
1 T917 Acron
1 T918 Altano
1 EOS 200
1 Scania Irizar PB
2 Scania new century(novija i starija)
1 Neoplan 1116 HC

1 Eos je u rashodu,imaju jos nekoliko kombija.Uzeli su s stoka Van Hool-a dosta vozila,koja su prije bila u firmama koje imaju mnogo Van Hool vozila,jesu polovna ali skoro svi su u ekstra stanju dosli.
Kantic,Halilovic sto se tice medjunarodnih linija su dozivili najvecu ekspanziju u proteklim godinama,jos neke u manjem obimu ali vecina BIH prevoznika stagnira.
Najveci razlog ovog posta je taj sto primaju jos 20 vozaca u narednom periodu.Kad god su zaposljavali veci broj vozaca dolazile su i prinove,tako da sigurno mozemo ocekivati u narednom periodu jos prinova.
KONKURS ZA POSAO VOZAČI, AUTOMEHANIČARI I AUTOLAKIRER!
Zbog povećanog obima posla raspisujemo konkurs za stupanje u radni odnos na slijedeca radna mjesta:
-KV VOZAČ.
Broj izvrsilaca: 20
Kandidati trebaju posjedovati slijedece kvalifikacije:
1. Vozačka dozvola D kategorije.
2. Položen državni ispit CPC.
3. Poželjno iskustvo u međunarodnom saobraćaju.
-AUTOMEHANIČAR
Broj izvrsilaca: 2
Pozeljno radno iskustvo najmanje dvije godine u struci.
-AUTOLAKIRER
Broj izvrsilaca: 1
Pozeljno radno iskustvo najmanje dvije godine u struci.
Prijaviti se mozete putem e-maila big-sim@live.com ili na slijedece brojeve telefona:
061 294 163
061 672 684

Majstor

Samo mi sudite pošteno !

mate

Moguće, ali su gospoda iz Halilovica nedavno bila i na sastanku s ekipom iz Panturista, te bi se mogla prije s PNT ostvariti suradnja

VanhoolTX

Potencijal imaju za daljnja ulaganja.Da li ce to biti suradnja s Flix-om,ili Panturistom ili nekim drugim,ili pak njihov vlastiti razvoj neovisno od drugih vidjeti cemo.U svakom slucaju,u BIH predstoji jedna jako zanimljiva godina opcenito za sve prevoznike sto se tice medjunarodnog ali i unutrasnjeg saobracaja u BIH.

VanhoolTX

#51
Prva prinova Halilovica u ovoj godini.Naravno,Van Hool,model T917 Astron.Sedmi u voznom parku,i kao vecina kupljen s stoka Van Hool-a.Radi se o vozilu cije je prvi vlasnik njemacki Stanglmeier,godiste 2008 po mojim zapazanjima.Mnogo opreme ima.Full koza sjedista,60 sjedista sveukupno,77 cm razmak,kuhinja,kafe aparati,WC...Usput,uskora se i zavrsava benzinska pumpa Halilovic.I,navodno jos koja prinova ce u narednom periodu stici.Pretprosle godine su imali 4 prinove,prosle 5,eto ove godine ocekujem 6 :D .Toliko sam ja upratio.
izvor https://www.facebook.com/busHalilovic/ https://www.stanglmeier.de/index.php?nr=2&unnr=35&anr=100




VanhoolTX

#52
Evo nam i osmog T 917 Astrona u voznom parku.Dolazi iz firme Autocars Maisonneuve (Francuska),2009 godiste,Euro 5.Inace imaju vec jednog iz ove firme identicnog,samo sto je taj 2008,nabavljen u ljeto prosle godine.Naravno,kao i vecina,kupljen s stoka Van Hool-a u Belgiji.Sve najbolje s prinovom,trebao bi uskoro jos jedan Van Hool doci prema informacijama.Slika preuzeta s FB profila jednog od vlasnika.

VanhoolTX

#53
Evo jos jedne zvjerke u regionu.14,6 m TD921 Altano ex PolskiBus,2011 godiste,Euro 5,kilometraza je malo jaca,oko 1,3 mil al ono sto znam odrzavanje je bilo perkekt(to mogu u nekoj drugoj temi).Gazda PolskiBus-a je Brian Souter,jedan od osnivaca jedne od najjacih grupa s oko 10000 autobusa itd.On je osnovao firmu u Poljskoj 2011 i danasnja flota je oko 200 autobusa.Imao je 48 ovakvih Altana (neki su prebaceni u Finsku i Estoniju)Eh sad,citajuci komentare razne,autobusi su udobni sto se tice sjedista ali konfiguracija sjedista je koliko se sjecam 71+1+1.Dole ima 7 sjedista s vozacevim.Uticnice,Wi-fi,sve je bilo moguce u Poljskoj.Razmak,za osobe do 185 cm ne bi trebao biti problem,ali vidjeti cemo u kakvom ce obliku doci u BIH.Ono sto je sigurno,vec su prilagođeni za međunarodni prevoz u Poljskoj te ne treba nesto puno mjenjati.Prtljazni prostor je jako veliki,oko 20m3.Slike njihov FB.


VanhoolTX

Jos jedna prinova,ista kao i prosla,sve vrijedi kao u proslom postu.Uskoro ce doci jos jedan,tako da ce imati 3 TD921 Altana.Uskoro ce biti moguce odraditi Van Hool dijagnostiku kod njih,komplet od ekektronike,pratece motora diferencijala i mjenjaca za sve modele Van Hool-a.U pozadini njihova benzinska pumpa(slika od vlasnika).Cestitke i sve najbolje s prinovama :)

mate

Danas na povratku s maturalca


mate

Jutros na Zvornik - Aachen


VanhoolTX

Ne znam kako su prosle slike nestale,al valjda ce ove ostati.
Ove godine sam ocekivao prvog TX modela kod njih i evo ga:
Scania Van Hool TDX21 Altano(slike od vlasnika),440000 km na satu.Sjedista po mom misljenju ekstra,jer sam imao priliku putovati u ovakvim.Tu su i uticnice,WI-Fi ce biti.Nije iskljucena jos koja prinova uskoro.Svaka cast i sve najbolje s prinovom.




mikoo

Jedan iz Frankfurta drugi za Frankfurt









mate

Veceras vanredna za Svicarsku