Slike autobusa 2020.

Autor Intouro, Siječanj 04, 2020, 12:53:40

Paško

Nova reklama na #272. Bila bi super da nije ove abominacije na prednjoj maski.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Metro


Paško

Sljedeće fotografije snimljene su prekjučer, u utorak. Bio je to posljednji dan u kojem je Promet vozio po regularnom rasporedu; od sljedećeg nastupio je subotnji raspored. Budući da je situacija bila takva, otišao sam u đir po gradu napraviti nešto fotografija prije nego što je korona potvrđena u Splitu. Nažalost, nisam imao novi fotoaparat sve do popodne jer sam ga bio posudio osobi koja mi ga je poklonila. Nije to ni blizu novi aparat (2012. godište), ali bolji je od onog što sam imao dosad i, naravno, miljama ispred mobitela. Poslije 16 sati prilike nisu idealne, a autobusa je sve manje, no uspio sam napraviti nekoliko lijepih fotografija.

Uglavnom, jedini cilj koji sam si postavio bio je uhvatiti novi displej linije 7 jer je prvi na kojem se pojavljuje Zapadna obala. Zato sam pričekao #003 i škljocnuo. Tek kad sam doma pregledavao fotografije, skužio sam da je na displeju greška - Zapadna nobala. Za ilustraciju, na #013, koji je vozio u suprotnom smjeru, nije bilo greške. Otišao sam do garaže jer nisam ni prošao kraj nje dugo vremena. Tamo je kraj #247 (koji se radi) i ostataka #230 bio parkiran #289. Drago mi je da sam slikao #308 jer već neko vrijeme vozi s ovim P+R na displeju. Budući da je pitanje kad ćemo ga ponovno vidjeti na cesti, slikao sam i stražnji kraj #192 s novom reklamom. Tu su bila i dva Dailyja koji odmaraju. #019 i #311 već su bili parkirani nakon odrađenog dana.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

#009 na liniji 16 sam uhvatio taman na smjeni vozača. Iznenadilo me da je žuti Daily #282 bio parkiran s druge strane garaže. Obično je to loš znak za takvo vozilo. Za usporedbu, kraj njega se nalazi hrpa ostataka s rashodovanih autobusa, a i nešto dijelova s još uvijek aktivnih. Nadao sam se da ću uhvatiti neke od autobusa koji su se povlačili u garažu - #024 je bio prvi od njih, a #219 drugi. Ne znam što je vozio #219, ali nije svoju uobičajenu 5A. Evo i #015. Ostao sam na ovoj poziciji nadajući se da ću imati priliku za neku lijepu fotografiju autobusa koji su mi dolazili iz suprotnog smjera.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

#19
#032 vozio je na liniji 3. Prvi pokušaj željene fotografije propao mi je. Ispred #310 bilo je previše vozila iz drugog smjera i nisam ga uspio uhvatiti bez njihove interferencije. #027 i #265 povukli su se u garažu. Slikao sam i #246 i #269. Za lijepu fotografiju namjestio mi se #193 na liniji 3. Drago mi je da bio upravo SG 313 jer, kao što sam napisao, tko zna kad će ponovno biti potrebni u JGP-u
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

U garažu je išao i grozni #238. Solo Lion's Classici su definitivno autobusi u najgorem stanju nakon onih iz 2003. godine. Tu je bio i #222. Prošetao sam malo dalje i napravio ovu odličnu fotografiju #025. Dvanaest minuta čekao sam na prolazak drugog busa i to je bio #246, ovaj put u povratku iz Vranjica. Tada je već svjetlo bilo prevelik problem. Iz daljine sam uhvatio i #261 na liniji 7. I njemu je displej bio ispravan. #004 je vozio na 16, a #032 na 9.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Sad smo već u centru grada. Još prekjučer kad su fotografije napravljene mogla se osjetiti pomalo jeziva atmosfera u gradu. Dan je bio prekrasan, ali vani nije bilo dovoljno ljudi. Turista, naravno, nema. U otprilike dva i pol sata nisam sreo niti jedan strani autobus. To je s obzirom da je druga polovica ožujka apsolutno nezamislivo, ali svi znamo kakva je situacija. Da vam budem iskren, virusa se pretjerano ne bojim. Nisam neodgovoran kao mnogi ljudi mojih godina i sada vani izlazim samo za šetnju s psima ili kupovinu potrepština. Puno više bojim se budućnosti i života u našem gradu i državi ako ova situacija potraje još dugo. Nadajmo se da će se što prije razriješiti. #034 na liniji 37. #268 na 17. Na Sukoišanu je zbog dokidanja linija isto sve izgledalo pusto. Ispred nosa mi je pobjegao #203 s novim tablicama. Posebno sam slikao #222 koji nekako (zalaganjem vozača) uvijek skupi sve ratkape. #271 s novom reklamom, #258 samo sa stražnjom.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

#317 na 8. #266 sad u pokretu. #010 na 15. #026 na 18. #018 na 8. Ako ignoriramo donji desni kut ove fotografije s #298, mogli bismo pomisliti da je napravljena u Malibuu ili nekoj sličnoj lokaciji. Hotel u lijevom kutu nije pretjerano atraktivan, a još manje je sama ideja da se tu uopće sagradi novi hotel. Ali, briga gradske oce za to, nek' se stisne sve što može.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Zasad autobusi voze kroz trajektnu luku radi nikoga. Tamo sam još uhvatio #216, #023, #002 i #022. To je to od mene zasad i tko zna dokad.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

XDonald

226, 017, 314, 271, 023, 216, 030, 225:

XDonald

221 i 015 na zadnjoj stanici 60ke
255 i 228 prema Omisu
229, 219 i 265 sa svega 5 putnika u svakom.

Intouro

Jeli #314 slikan iz Bmw-a slučajno🤣🤣✌️

XDonald

Citat: AnteRegio  u Ožujak 20, 2020, 23:43:57
Jeli #314 slikan iz Bmw-a slučajno🤣🤣✌️

Nije nego iz Mazde 🤣🤣 8)

Kao sta je kolega napisa u prethodnih par postova uz slike, grad je sablasno prazan. Na takvoj pustoši pazara nasli su se #002, 023, 008 i 003.
Skupili bi po troje ili cetvero ljudi, rijetko kad vise.

Vozio sam se danas 3 puta, vozaci uglavnom otvaraju zadnja vrata, neki i prednja, ali usmjeravaju putnike da idu na zadnja. Nose maske za lice, a neki i rukavice. Nađe se par starijih ljudi koji uđu nazad i opet idu do sofera, kojeg bi po mom misljenju tribalo izolirat ko u Zagrebu, stavit neku traku između prvih sjedala.

Kasnije na 60ki #217 i 227:

Intouro

Prvi dan odmora za MANekena.

Paško

Mini izvještaj iz garaže. Hvala prijatelju na fotografijama u ovim izvanrednim okolnostima.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!