Banja Luka

Autor tamlover, Studeni 14, 2008, 22:50:06

tamlover

Od reportaža koje su na starom forumu objavili Ivan i Boki pokrećem topic o banjalučkom gradskom i prigradskom prijevozu. Da se ne kitim tuđim znanjem, molim prije svih Ivana koji je tamo bio i donio puno informacija, a onda i sve ostale poznavatelje da nas upoznaju s tim kako je ustrojen prijevoz, tko su prijevoznici itd...
A sada njihove fotke koje su više nego odlične!
by Ivan






...i bilo je lepo i navek TAM bu....

tamlover

...i bilo je lepo i navek TAM bu....

tamlover

...i bilo je lepo i navek TAM bu....

tamlover

ivan:



malo čisto prigradskih:




...i bilo je lepo i navek TAM bu....

tamlover

...i bilo je lepo i navek TAM bu....

aaaaa

Nedavno sam bio u Banja Luci i koliko sam mogao primijetiti (a to je vidljivo i sa slika) uz banjalučko gradsko saobraćajno preduzeće koje je pretpostavljam još uvijek u vlasništvu države odnosno gradske uprave, gradski i prigradski prevoz putnika obavlja i nekoliko privatnih prevozničkih firmi , koliko vidim vrlo uspješno jer imaju onako prilično solidan i dobro očuvan vozni park. Radi se o polovnim vozilima uvezenim u glavnom iz Njemačke s tim da je većin vozila  jako dobrom stanju. To je ono što sam ja vidio a vjerovatno nisam vidio sve....

mb0404

Kolko sa slika vidim,Banja Luka ima jedan od boljih GS,bolji i od Sarajeva.Ove mecke i manovi su mu posebno dobri,vidi se da su ocuvani

Boki651

#7
Evo još jedna od prošlog ljeta, usput rečeno njihov najveći privatni prijevoznik je Bočac Tours, uz bok Autoprevozu, ako ne i bolji po kvaliteti voznog parka.

Evo i jednog Citara, naravno prijevoznik Bočac Tours (napomena: gledajte u bus :lol:)

mansg313

Ovaj Volvo B10A je dijelo Danskog karoserista "Abberna" a on sam ne vozi već pola godine stoji kao rashod u Contralovoj garaži i čeka kupca ili kamion za staro željezo.(neznam kako se tpčno piše ovo Abberna pa ako sam fulao ispravite)

shef

Citat: mansg313  u Travanj 11, 2009, 18:23:38
Ovaj Volvo B10A je dijelo Danskog karoserista "Abberna" a on sam ne vozi već pola godine stoji kao rashod u Contralovoj garaži i čeka kupca ili kamion za staro željezo.(neznam kako se tpčno piše ovo Abberna pa ako sam fulao ispravite)
Ma nisi puno pogriješio, samo malo: Aabenraa
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

busista

Zna li tko kakve su to mašinice za prodaju karata u banjalučkim autobusima ???
Busista

Majstor

Odoh,vidjeh,upoznah i ugodno se iznenadih sa Bočac toursom
Gazda gazduje ko u Europi samo original dijelovi i njemački busevi / Man,MBenz i Setra u gradskoj i turističkoj verziji /
Tu sam vidio i setru 315NF / niskopodnu / ; citare i jedan Man A 20 / 2000.g./ uz masu niskopodnih Manova 1993 i 96.g
Daleko najbolji gradski prijevoz u BiH  / uredni, očuvani i održavani /
Nova vlastita uredna radionica dokazuje ozbiljnost
Samo mi sudite pošteno !

ist

Još da im je sklopiti tri autobusa u jednoj boji, gdje bi im bio kraj

Majstor

Prevladavaju plavo-bijeli
Ne zaboravite da su to rabljena vozila birana od više vlasnika u Europi / Man i MBenz iz Njemačke; MB Citari iz Francuske ;nešto iz Švicarske / i kao takvi u svojim bojama
Sama zamjena boje je  trošak
A ima i još jedna stvar nijedan nije doniran / kao crveni Manasi i Karose Prevoza BLuka i još neki u Tuzli , Sarajevu itd /
Samo mi sudite pošteno !

aaaaa

Ma svaka njemu čast. ne znam jedino kako placa osoblje. Vozila su mu za desetku. Imao sam priliku voziti se nekoliko puta. ODržavana, uredna. čista ....Rijedak je slučaj da ovako nešto postoji  u BiH. I sviđa mi se nema prahistorijskih modela niti turskih krševa....