MAN

Autor Tomek, Prosinac 01, 2007, 16:33:13

man323

Uhvaćen je i prototip novog Lion's Citya. Na slici gdje se vidi samo mali isječak prednjeg kraja se vidi nova prednja stijena koja nalikuje na Citara (krovni modul).
Vjerojatno će biti predstavljen na Busworldu ove godine zajedno sa Lion's Coachom.
Porijeklo slika se vidi na slikama.


Lion's Driver

Previše smiješno izgleda i previše je namaškaran da bi uopće čovik pretpostavio kako će izgledat...a i plisnav je....meni su zanimljive te oznake...šta znače žuta polja...šta šarena...itd...čemu one "uši" na stražnjem dijelu...

lussin

Ove sarene oznake skrivaju izgled i konture vozila da se ne bi eventualno prekopiralo

citaro

Citat: lussinpicollo  u Travanj 15, 2017, 14:22:13
Ove sarene oznake skrivaju izgled i konture vozila da se ne bi eventualno prekopiralo

Jer se ne moze prekopirati kad ce modeli biti u prometu? Kao sto su oni sami prekopirali krovni modul citara?

lussin

Da, ali tada se već debelo zna koga se i što kopiralo. Tako je jedna kineska firma morala isplatiti masnu svotu nakon što je Audi podnio tužbu zbog kopiranja dizajna Q7

Lion's Driver

Meni ovo najviše sliči na Conecta i to starog...a i kad izađe u javnost taj model nece bit ni blizu ovim crtama...

MAN truck bus

Ništa, sada jedino možemo maštati kako će izgledati. Meni sa ovim navlakama izgleda identično novi Conecto koji je došao u Rijeku. Sada moramo čekati BusWorld 2017 koji je u 5 mjesecu. Nadam se da će biti još izdržljiviji i još bolji od ovog Lion's Citya, a možda se neće više ni zvati Lion's City.  umnik2 8) byeg
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

smogovci.bbb2

http://www.autobusi.net/zglobni-autobusi-ponovo-u-kopenhagenu/

Zglobni autobusi ponovo u Kopenhagenu


Nemački MAN plasira 41 zglobni autobus Lion's City GL, dužine 18.75 metara sa pogonom na prirodni gas i petoro širokih vrata za potrebe brzog prevoza u Kopenhagenu.

Organizator prevoza u Kopenhagenu, Movia, dobio je nove autobuse koje će upotrebiti na novoj liniji brzog autobuskog prevoza (BRT) koja će povezivati naselje Herlev sa centrom grada i najvećim aerodromom u Danskoj. Autobusi su posebno brendirani za potrebe linije, koja će biti nazvana City Line, a za eksploataciju će biti zadužena firma Arriva. Nakon desetogodišnjeg odsustva, zglobni autobusi se vraćaju u Kopenhagen. Kako predviđaju, ovi autobusi će godišnje prevoziti više od 20 miliona putnika, odnosno više od 75 hiljada dnevno.
MAN Lion's City GL A40 CNG je duži od standardnog što je dalo povoda za ugradnju dodatnih vrata između prve i druge osovine. Nestandardno za ovog proizvođača, autobusi nose masku drugog autobusa koji se proizvodi pod istim krovom, a u pitanju je Neoplanov Centroliner. Pogoni ih prirodni gas, ali su snažni motori koji isporučuju 310 konjskih snaga spremni i za upotrebu biogasa, čime bi se dodatno snizila emisija ugljen-dioksida i time bi se dovela na rang sa električnim autobusima. Putnici će u ovim autobusima osetiti bezbednost, s obzirom na to da je pod obložen materijalom koji sprečava klizanje, a na vratima se nalaze posebni svetleći elementi.
Video nadzor je razveden po celom autobusu, tako da će vozači u svakom trenutku moći na razne načine da utiču na komfor putnika, bez obzira na to koliko je vozilo puno. Estetski gledano, autobus je osmišljen da privuče što više putnika u BRT sistem. Osim moderne rasvete, kako spoljne, tako i unutrašnje, na novim MAN autobusima se ističu i poklopci preko točkova na drugoj i trećoj osovini. Transportni sistem u Kopenhagenu trenutno broji oko 1250 autobusa, što čini trećinu javnog prevoza u zemlji. Organizator prevoza je firma Movia, pod čijim skutom rade tri firme: Nobina, Keolis i Arriva, koja ukupno koristi 40% vozila.
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

421

Citat: MAN truck bus  u Travanj 17, 2017, 10:32:29
Sada moramo čekati BusWorld 2017 koji je u 5 mjesecu. 
https://www.busworldeurope.org

bus123  bus123  bus123 BUSWORLD EUROPE KORTRIJK  20-25 OCT 2017  bus123  bus123  bus123
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

MAN truck bus

Meni je ManNLNG javio da je u 5 mjesecu. Sad šta je istina, a šta nije ne znam. byeg
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

ManNLNG

To je istina ja idem na BusWorld i stavit cu sve slike tu kad se vratim,ove godine ce biti super!
EUROBUS AV120

Kolega garažer

MAN Lion's Coach L ''Büssing Edition''

Izvor:WheelsAge.org
PROMET Split

Bari

Novi Regio juri prema svom kupcu
KREPAT MA NE MOLAT !

MAN truck bus

MAN Lion's Coach novi

Ulovljen u Njemačkoj
Izvor:Fb autobusi Hrvatska


MAN u ❤️
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

elez

Prekrasan je, svaka cast MANu na redizajnu.
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...