Snježna kraljica

Autor Portos, Studeni 21, 2007, 21:58:45

Portos

Postano na starom forumu 4.1.2007.

Oko 8.30h Krčelićevom ulicom su, trasom linije 128 za Lukšić prošli autobusi za prijevoz gledatelja utrke skijaškog kupa koja se danas održeva na Sljemenu. Prošlo je 10 najnovijih MAN Lion's City NL 313 autobasa, garažnih brojeva 75-84, imali su nalijepljene vozne redove 1-10. Na čelu kolone bio je ZET-ov Uno s rotirkom, na kraju 2 kom. «support» vozila Fiorino.
Sat vremena kasnije prošlo je još 15 autobusa: 3 kom. MAN Lion's City NL 313 (g.b. 85, 86 i 87) MAN SL 283 g.b. 67-74 te MAN Lion's City NL 263 g.b. 23, 24, 26, 27

Lijepo ih je bilo vidjeti čiste, uglancane...






PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

Ivan

#1
Pogledao sam na kratko što vozi gore, izgleda da je Podsused poslalo sve Lion's Cityje i SL 283, a Dubrava većinu Citara i par O 405 N... Na znam zašo ne kao i prije Conecte, ali dobro...

Na redovim linijama je, naravno, kaos. Naravno, ljudi ne znaju da je subotnji vozni red... Na 131 vozi Lion's Regio (da mi je znati po čemu je to bolji bus za gradsku liniju nego za Sljeme gdje postoji samo prva i zadnja stanica... kretenizam, došlo mi je da plačem kad sam ga vidio), a kod mene su na 126 poslali 119 i 108, prvome nisu radila srednja vrata, a drugi je toliko razvlačio brzine da je jedva jedanput došao do treće, i nije mu radio retarder nego su kočnice stalno skvičale... Očito nisu imali čime voziti pa su njih skinuli sa popravka... ::| ::| ::| A najbolje je što je na Mihaljevcu stalno stajalo preko 20 autobusa, dakle moglo se sva organizirati sa barem 10 manje.

Kad će više to maltretiranje sa specijalnim linijama prestati??? Uz toliko para bačenih na utrku, na kraju stvarno nije u redu da se Grad tako maćehinski odnosi prema putnicima na ZETovim ostalim linijama koji ionako svakodnevno ispaštaju zbog nemara vlasti koji rezultira nedostatkom autobusa i redukcijama, a onda još i ovo....... Ako treba voziti specijalne linije radnim danom može se ZETu uzet cca 5 komada, a ostalo trebaju voziti vanjski prijevoznici...

konkordsky

slažem se s tobom da nije u redu to što rade.
čudno je vidjeti da linije 224,261 voze zglobnjaci!
NEMA PROBLEMA,POSTOJE SAMO RJEŠENJA!

NP-549

Koliko buseva je bilo angažirano za skijanje?
S obzirom da i inače imate problema (ne vi forumaši, vi bi to sto puta bolje riješili) sa popunjavanjem linija,  ajde mi molim vas objasnite kako su uspjeli danas održat vozni red?  Pretpostavaljam da su garaže prazne i da su, gle čuda, baš danas svi busevi ispravni.

STIB

Citat: konkordsky  u Veljača 15, 2008, 16:08:02
čudno je vidjeti da linije 224,261 voze zglobnjaci!
Ne samo te, vidio sam zglobnog na 226 (Kaptol - Svetice), baš me zanima kako se provlačio kroz Remete.
A na 202 je navečer bio školski (623). Ovaj put se čak i ne žalim previše, bar sam slušao radio prijenos druge utrke kad je skijala Nika  :)
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

DJ_ZG

ok da se i ja javim na ovo, posto sam dnevni putnik linije 233...
iz godine u godinu tocno znam sto me ocekuje...
prvo, nepotrebno zatvaranje Gracanske ceste od Mihaljevca do Blizneca (Sljemenske ceste). OK je zatvoriti tu cestu za recimo automobile, ali zasto zatvoriti za liniju 233... ocito ljudi koji imaju normalan radni dan petkom koji putuju iz smjera Markusevca nisu toliko bitni kao silni turisti koji su dosli vidjeti kako to u nas sve prekrasno funkcionira...
drugo, hajde da i predjem preko toga sto je cesta za 233 bila zatvorena, jer je alternativa linija 15 do tunela... tu je glavni nedostatak sto onda skracenu liniju 233 nisu produzili gore do tunela... u petak i danas u nedjelju sam se smrznuo pjesacenjem tih 300-400 metara, stvarno nije ugodno po ovakvoj zubatoj hladnoci... a nije da se bus nemoze tamo kod raskrizja okrenuti pa cak i parkirati komotno, pogotovo kad nema automobilskog prometa...
trece... meni najuzasnije... zet se ove godine pobrinuo da svi stignu na sljeme, a ja prepjesacim do blizneca i stanice do kud su skratili 233 i uocim da nema privremenom rasporeda (!!)... 30 ljudi se doslovno smrzava na stanici usred nicega, nit znamo dal vozi redovnim rasporedom (a trebao je biti u 15.25 pa nije dosao) nit znamo koliko cemo ga cekati jos, ni da li ce uopce doci...
na kraju sam isfrustriran nazvao staroga da dodje po mene autom...
vozio je jedan jedini bus 233 i koliko sam uocio vozio je kad stigne sa kojih par minuta cekanja, znaci bez nekog rasporeda...
da li je toliko bilo tesko pobrinuti se za ljude koji zive na toj Markuseveckoj cesti...

veselo iscekujem i iduce godine da pokazemo svijetu kako mozemo organizirati spektakl...

maky

Evo poslao mi prijatelj s čime su išli na Sljeme prekjučer  na Snježnu kraljicu:

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

Ivan

#7
Citat: DJ_ZG  u Veljača 17, 2008, 15:16:12
ok da se i ja javim na ovo, posto sam dnevni putnik linije 233...
iz godine u godinu tocno znam sto me ocekuje...
prvo, nepotrebno zatvaranje Gracanske ceste od Mihaljevca do Blizneca (Sljemenske ceste). OK je zatvoriti tu cestu za recimo automobile, ali zasto zatvoriti za liniju 233... ocito ljudi koji imaju normalan radni dan petkom koji putuju iz smjera Markusevca nisu toliko bitni kao silni turisti koji su dosli vidjeti kako to u nas sve prekrasno funkcionira...
drugo, hajde da i predjem preko toga sto je cesta za 233 bila zatvorena, jer je alternativa linija 15 do tunela... tu je glavni nedostatak sto onda skracenu liniju 233 nisu produzili gore do tunela... u petak i danas u nedjelju sam se smrznuo pjesacenjem tih 300-400 metara, stvarno nije ugodno po ovakvoj zubatoj hladnoci... a nije da se bus nemoze tamo kod raskrizja okrenuti pa cak i parkirati komotno, pogotovo kad nema automobilskog prometa...
trece... meni najuzasnije... zet se ove godine pobrinuo da svi stignu na sljeme, a ja prepjesacim do blizneca i stanice do kud su skratili 233 i uocim da nema privremenom rasporeda (!!)... 30 ljudi se doslovno smrzava na stanici usred nicega, nit znamo dal vozi redovnim rasporedom (a trebao je biti u 15.25 pa nije dosao) nit znamo koliko cemo ga cekati jos, ni da li ce uopce doci...
na kraju sam isfrustriran nazvao staroga da dodje po mene autom...
vozio je jedan jedini bus 233 i koliko sam uocio vozio je kad stigne sa kojih par minuta cekanja, znaci bez nekog rasporeda...
da li je toliko bilo tesko pobrinuti se za ljude koji zive na toj Markuseveckoj cesti...

veselo iscekujem i iduce godine da pokazemo svijetu kako mozemo organizirati spektakl...
Užas... Tj. samo jedan od malih užasa koji čekaju Zagrepčane takvih dana... Koji je problem bio isprintati papir sa privremenim voznim redom? Pa to se radilo i za privremene linije na nekoliko dana kao npr. 205 dok su preuređivali Štefanovečku...

Stvarno sramota. Ali bitno da se na kraju na sva zvona hvale kako je i što se tiče ZETa organizacija bila savršena... Kao da je u biti teško dovesti 50 autobusa i slati ih na brdo uz pomoć 3 dizalice i sve moguće interventne ekipe odmah pokraj...

A na ZETovim stranicama kažu ovo:
Citat:Ispričavajući se putnicima redovnih linija zbog neizbježnih promjena u voznim redovima tijekom petka, nadamo se dobroj suradnji i razumijevanju prilikom svake nadolazeće izvanredne organizacije prometa.
OK, korektno je sa strane ZETa, ali ipak je malo licemjerno reći da je sve skupa "neizbježno". Možda je neizbježno ZETu kada mu Grad zapovijedi kuda treba voziti, ali uz malo savjesniju i ozbirniju politiku Grada se uopće ne bi događale takve gluposti... Da Grad uloži malo u autobusni vozni park (možda ni desetinu koliko ulaže u tramvaje), bilo bi i u garažama 50 autobusa viška (i dovoljno vozača) i uzimali bi se dodatni prijevoznici u ovakvim situacijama, a ne da kao sada sve funkcionira "na knap" i sa redukcijama...

DJ_ZG

to sa rasporedom me stvarno izbacilo iz takta...
izgleda da je stvarno tesko bilo isprintati neki papir sa polascima...
istina da usporedjujuci broj putnika koji je taj dan isao na sljeme i broj putnika koji se vozio 233 dolazi se da je mozda 1% otpalo na ove druge... da netko od glavonja gore koristi taj bus svaki dan, i da se to jutro zatekao na bliznecu na -5 uz ledeni vjetar, pitao bi se sto bi se poduzelo... vjerovatno bi si covjek narucio taxi, mi ostali 'normalnog' dzepa stojimo kao prosjaci na stanici...
nevjerujem da ce i iduce godine biti neko bolje rjesenje... samo se nadam da nebude previse hladno...

tomobrad

Citat: STIB  u Veljača 15, 2008, 20:34:42
Citat: konkordsky  u Veljača 15, 2008, 16:08:02
čudno je vidjeti da linije 224,261 voze zglobnjaci!
Ne samo te, vidio sam zglobnog na 226 (Kaptol - Svetice), baš me zanima kako se provlačio kroz Remete.
A na 202 je navečer bio školski (623). Ovaj put se čak i ne žalim previše, bar sam slušao radio prijenos druge utrke kad je skijala Nika  :)

Na 227 je vozio Citaro G, a na 228 Školski 628:

Evo 3 loše slike:





Portos

budući vidim slabo pišete i stavljate slike JA sam se otišao smrzavati na Mihaljevac i slikati stanje

kolona buseva u pričuvi



izlazno ulazna stanica za gledatelje


okretanje punog tramvaja


za STIB-a poplavljeni 410 sa novim vratima




autobusi kojima nije radio retarder imali su problema sa pregrijanim kočnicama



bus iz pričuve pretiče redovnog i odlazi na Sljeme kao ispomoč


kolona praznih


izlaz putnika


bus za odmor vozača


dolazak na Mihaljevac




puno 14-ica bilo je NT 2200



iznajmljena dizalica


putokazi, obavijesti




PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

Tomek

Hvala ti Portos, stvarno zanimljive slike. Čini mi se da je ove godine bilo više NL263 iz 1999. i O405N2 nego lani, ali to možda dva tri više.
Uglavnom nije mi jasno zašto školski nisu vozili gore, Autoturist i Samoborček kad su vozili preklani slali su S315UL i Lion's Classice pa je onda i ZET mogao, a i lani je vozio gb430..

kriticar

ništa bez tebe portos,već smo izgubili nadu da ćemo mi koji nismo u Zagrebu vidjeti što se događalo oko "kraljice" ove godine,a vezano za buseve.Hvala ti.
1968 dolazak prvog mana750 na Zagrebačke ulice

1970 i na Dubrovačke

S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N

man750

#13
kad nece Zagrepcani ima tko hoce . Bravo portos i hvala. Mislim da je vrijedilo smrzavanja.
Da zaista je cudno da nisu slali skolske pogotovo u nedjelju kad skole ne rade.
133 u ZAGREBU
22 u DUBROVNIKU
Jedan u MakarskojMAN750 Autobus ispred svog vremena
- S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N -

Portos

3 slike s mobitela kada mi se nije dalo vaditi fotić


33-ci nije radio retarder pa su nastradale kočnice. Ako bolje pogledate vidjet će te dim



kakve to blatobrane ima 675 :o

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.