Displeji

Autor maky, Prosinac 21, 2007, 22:21:19

maky

Podivljali display:

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

netko

VOŽNJA BEZ KARTE JE NAJSKUPLJA VOŽNJA
Tako je danas pisalo na g.b.218 kad se uputio negdje iz pravca Trogira,vjerovatno u Split.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

maky

Slika je uhvaćena na brzinu, ali vidi se. Na displayu se izmjenjivalo "PROMET - SPLIT želi vama ugodnu vožnju"
Inače, linija 22, g.b. 222:

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

brzi

ako sam danas dobro vidio, u g.b. 189 na prednjem displeju samo piše 37, bez Split-Trogir... nije valja riknuo...

netko

Citat: maky  u Lipanj 06, 2008, 23:29:06
Podivljali display:
http://i28.tinypic.com/10yiamu.jpg
Još takav stoji.Poslije slova Č radu sve lampice.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

maky

Citat: netko  u Kolovoz 21, 2008, 23:52:46
Citat: maky  u Lipanj 06, 2008, 23:29:06
Podivljali display:
http://i28.tinypic.com/10yiamu.jpg
Još takav stoji.Poslije slova Č radu sve lampice.
Ma naravno da stoji! Neš ti, pa tek je 3 mjeseca u kvaru, nije 3 godine pa da odmah dižemo paniku, a ni onda nisam siguran dal bi ikome palo napamet to popravit...  >:(

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

markost

Danas sam vidija dva MAN-a SG313 kojima nije radija zadnji displej,a ima još dosta takvih pa se pitam jel stvarno tako teško popravit te displeje.  >:(

maky

Na Classicu g.b. 240 još nije popravljen prednji display, a već 3 mjeseca pokazuje neke bolesne točkice na desnoj polovini.  Ni zglobni Citaro g.b. 267 nije ništa bolji. Njemu zadnji display nije radio od prvog dana puštanja u promet. Šta se čeka? Da istekne garancija? Daj ljudi, šaljite ih gore onim tupavcima u Dugopolje nek to riješe jer im je to dužnost!

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

netko

Mislim da ćemo morat pričekat da se neke druge stvari poprave oko autobusa,mislim općenito pa da se onda tek krene na display.
Mislim da je display nešto "najzadnje" na autobusu i zato i nemožemo skoro očekivat da ga poprave. >:(
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

maky

A koje bi se to neke druge stvari trebale popravljati na novom autobusu?
Display nije nešto najzadnje na autobusu, a da nije bitan, nebi ga stavljali. Displayi su uredno kupljeni i PLAĆENI i stoga se očekuje da rade. Ionako se Prometovi meštri ne moraju mučiti s njima, autobusi su pod garancijom i kvarove trebaju otkloniti ovlašteni servisi, u ovom slučaju MAN Importer i Euroline, te oni sami snose troškove popravka.
Da sam shole, ja ne da bi svaki petak na nalog pisao da mi to riješe, nego bi svaki božji dan napisao cijeli referat. Uostalom, Citaro g.b. 267 je bio u Dugopolju kad su mu ugrađivali antivandalsku kabinu (koja nije savršena u Citara i ima svojih nedostataka) i  kad je već bio gore, trebali su popravit i zadnji display. Ja nebi preuzeo autobus koji nije 100% u onakvom stanju kakav je bio (ili trebao biti) isporučen iz tvornice.

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

netko

Citat: maky  u Rujan 11, 2008, 23:35:02
A koje bi se to neke druge stvari trebale popravljati na novom autobusu?
Display nije nešto najzadnje na autobusu, a da nije bitan, nebi ga stavljali.
Krivo si skužio.Rekao sam općenito.Znači kad pogledamo sve ostale buseve koji voze dugo pokvareni(g.b.195) ,razbijeni i oštećeni i tako voze onda se dođe lako do zaključka da je display nešto najzadnje na autobusu što se tiče popravka u Prometa.
Koliko ih je briga neznam jeli šofer uopće primjeti da nevalja.
Eto to sam htio reći.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

maky

Citat: netko  u Rujan 11, 2008, 23:41:14
Citat: maky  u Rujan 11, 2008, 23:35:02
A koje bi se to neke druge stvari trebale popravljati na novom autobusu?
Display nije nešto najzadnje na autobusu, a da nije bitan, nebi ga stavljali.
Krivo si skužio.Rekao sam općenito.Znači kad pogledamo sve ostale buseve koji voze dugo pokvareni(g.b.195) ,razbijeni i oštećeni i tako voze onda se dođe lako do zaključka da je display nešto najzadnje na autobusu što se tiče popravka u Prometa.
Koliko ih je briga neznam jeli šofer uopće primjeti da nevalja.
Eto to sam htio reći.
Ali ti ne shvaćaš da Promet NEMA VEZE sa riješevanjem problema na displayu. Nije to da ih oni moraju popravljati kao što moraju ostale autobuse! Za muku, da ne počmem psovat! Jedino šta imaju napravit je poslat ga u Dugopolje i napisat na papir šta je pokvareno. I ne, ne kažem ja da oni pošalju autobus tamo samo radi displaya, ali nije istina da u ova 3-4 mjeseca autobusi nisu bili na servisu i zbog nekih drugih stvari, stoga su im trebali biti popravljeni i displayi. Uostalom, ne možemo sudit o tome koliko je kojeg vozača briga za autobus kad neznamo, a teško da bar 2-3 puta u nalogu otraga nije bilo napisano da ne rade displayi (od tri vozača bar jednog mora biti briga za autobus)...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

netko

Citat: maky  u Rujan 11, 2008, 23:47:29

Ali ti ne shvaćaš da Promet NEMA VEZE sa riješevanjem problema na displayu. Nije to da ih oni moraju popravljati kao što moraju ostale autobuse! Za muku, da ne počmem psovat! Jedino šta imaju napravit je poslat ga u Dugopolje i napisat na papir šta je pokvareno.
Kužim. ;)
Ali onda su opet oni krivi.Stvar njihove brige i volje to što su najvjerovatnije vidjeli da display neradi,a nisu napisali to na papiru jer kako si ti rekao 100% je bio na nekom servisu i mogao je biti popravljen.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

markost

Na g.b. 210 priko zadnjeg displaya nalipljena neka žuta naljepnica tako da se display uopče ne vidi.   :P

netko

Sa prednjeg displaya sa g.b.258 gdje koje slovo je ostalo "izgriženo".Nadam se da neće i ostale lampice pregoriti.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.