TMB /Tvornica Maketa Beograd/

Autor FMB, Siječanj 28, 2013, 14:17:12

FMB

Tvornica Maketa Beograd /TMB/ datira iz 1996 godine,prve Makete koje su izgrađene tada u Improvizovanom kutku zasnivale su se na Prepravljenim Kutijama od Lekova pa do već obrazovanih maketa na točkovima.

Iz Godine u godinu,Kutak je napredovao u veći prostor,do vremena kada Ikarbus i GSP Beograd postaju glavno Tržište maketa.

Do 2008 godine napravljeno je 100 jedinica koja je jubilarno krunisana Maketom Mercedesa Conecto gr.br. 199 .
... U radionici su osvojene proizvodnje Maketa Autobusa,Trolejbusa,Tramvaja i Putničkih automobila do radova na Prototipu Lakog Teretnog Kamiona.

2008 godine izrađuje se mala Radionica sa 3 Trake i jednom Dizalicom.

2011 godine Radionica prerasta u malu Fabriku i dobija konačno današnji naziv ,,Fabrika Maketa Beograd,, (Tvornica Maketa Beograd) koja raspolaže sa 8 Traka:

Traka 1.-Priprema Šasije
Traka 2.-Izrada Maketa Putničkih Automobila
Traka 3.-Izrada Maketa Trolejbusa
Traka 4.-Izrada Maketa Tramvaja
Traka 5.-Izrada Maketa Autobusa
Traka 6.-Završna Montaža
Traka 7.-Prototip
Traka 8-Farbara

U Planu je da ove Godine izađe veći broj Maketa Vozila GSP-a i Laste kao replike modela MAN,Ikarbus,Belkommunmaš,ČKD....

U toku je i razvoj Prototipova:


-IK-103L
-IK-107
-IK-112 EH
-IK-114
-Trolza 682 G USA
-Škoda Neobus

FMB

#1
Nešto starijih modela:

Sanos S-115 GNR/VO

gr.br. 167

Prevoznik: GSP Beograd



MAN SG 220

gr.br. 973

Prevoznik: GSP Beograd


FMB

#2
IKARBUS IK-112N

Maketa posvećena Tragično preminulom pevaču Tošetu Proeskom




MAN SG 313

gr.br. 1315

Prevoznik: GSP Beograd  (Donacija Japanske Vlade)




TROLZA 62052B

gr.br. 160

Prevoznik: GSP Beograd




YUGO FLORIDA POGREBNI




FMB

#3
Nešto Novo:

IKARBUS IK-107 Avancity

Prevoznik: Bilbija Transport




FMB

Đuro Đaković TMK 1B





















Marka i Tip Vozila: Đuro Đaković TMK 1B
Serijski Broj: 0125
Naručilac: Vozač GSP-a
Preduzeće: GSP Beograd
Program: Za Penzionere JGP-a
Datum izrade: 24.12.2013.
Status: Čeka isporuku

FMB


actros

jel uspiješ ti šta prodat od ovoga?   umnik2

FMB

Ima interesovanja,modeli se rade u saradnji sa kupcima koji biraju opcije,varijante a ponekad modifikujemo prema željama osnovne verzije.
Imam puno porudžbina pa će biti zanimljivih promocija :)

actros

pa koliko otprilike košta ovaj trolejbus? i koje je ovo mjerilo... čini mi se blizu 1:50?

FMB

Ovaj model je otprilike razmere 1:43,to je prototip koji će ostati u mojoj privatnoj kolekciji ali prodajni model bi koštao 17 eura i podrazumeva enterijer,eksterijer i daleko kvalitetniju izradu prilagođenu željama kupca.

actros

pa nije ni puno... ovo više izgleda na umjetnički atelje nego na fabriku  hi
samo naprijed

FMB

-Hvala,nažalost nisam se uselio još u fabriku jer su se poremetili planovi ali makete se rade improvizovano,u svakom slučaju biće slika i iz radionice uskoro.

FMB


Samohodna šasija stigla u radionicu na karoseriranje :)

FMB







-Nabavljena dugo očekivana postolja za proizvodnju prvog prototipa motornog vlaka specijalno dizajniranog u mojoj tvornici :)

FMB

-U susret 20-togodišnjici proizvodnje maketa u mojoj tvornici (TMB),u toku su pripreme iznenađenja za sve poštovaoce mog rada tokom ove godine.

-Proizvodnjom prototipa Dizel motornog vlaka,proširena je gama modela i osvojena nova proizvodnja,

FMB MV 001











Novajlija se vuče iz Tvornice u Remizu :)