Trolejbus

Autor jure, Siječanj 01, 2011, 18:22:41

jure

    /
bus123
U Solinu na Širini. Malo sjevernije od sadašnjeg raskrižja sa semaforima kada se pređe Jadro iz pravca Splita. Ima u prvom postu na karti žutim označena trasa trolejbusa.

maky

A pardon, nisam dobro proučio kartu...

Znači solinski bazen je u pitanju?!
Onda bi moglo biti područje gdje je danas Građa, Pevec... Ali zbilja mi ne izgleda ni približno kao danas ako je to istina. Totalno drugačije. Neznam kuda vodi ono skretanje desno što vidimo na slici.

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

jure

     /
bus123
Bravo! Je Građa bi bila pri dnu slike pa lijevo, a desno duž ceste je današnji Pevec, tada Koteks. Ni ja nisam toliko star za sijećat se, ali pokoje stablo je još 90-ih bilo živo.
Meni stanje ove ceste ne izgleda baš tako katastrofično, pa ni za ispadanje trola zbog tvrdih Fap-ovih šasija.

maky

Nema šanse da bi pogodio da mi nisi pomogao. Zbilja mi liči na Đardin...  ;D

A što se tiče stanja prometnice, imam dojam da je gore izgledala do prije 2 godine prije nego su je rekonstruirali (čitaj preasfaltirali), nego na toj slici. Ondje nisi mogao od žalosti voziti. A nemožeš ni sada od onih (nepotrebnih?!) semafora...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

jure

        /
    bus123
Jedan broj starih trolejbusnih stupova je ,,presađen" na Prometova parkirališta i iskorišten za rasvjetu, kao ovi u Svačićevoj ulici.


Na izvornoj trolejbusnoj trasi  je još preostalo 11 stupova koje još možemo fotografirati prije nego i oni nestanu. Je li tko uočio gdje se oni nalaze?

maky

Bio bih rekao kroz dujmovaču, ali s obzirom da je prije  3 godine rekonstruirana, onda neznam. Trebat će bolje promotrit...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

jure

     /
bus123
Nakon ukidanja trolejbusa br. 2   liniju Split–Solin su preuzeli autobusi.
Dvojka je poslije dobila produžetak linije od Solina do Kaštel Sućurca, ali i dan danas indentično prolazi cijelom ondašnjom trolejbusnom trasom.
                                       

Evo slike autobusa na liniji br. 2 ispod jednog od preostalih 11 trolejbuskih stupova (nazvat ću ovaj stup zadnjim lijevim branićem (br. 3) po nogometnoj momčadi da pomognem splitskim forumašima pronaći ostalih 10 ,,igrača").

STress

Hercegovačka, iza skretanja za bivšu Mljekaru i "Vitanovića". Ostatak se da vidit u nastavku Hercegovačke i po Solinskoj, obziroma da dotične nikad nisu bile visoko na listi prioriteta za obnovu i održavanje komunalne infrastrukture...

jure

#38
     /
bus123
Točno je da su preživjeli u ovim manje održavanim ulicama. Točno je i kako je ovaj stup na gornjoj slici u Hercegovačkoj ulici, a kraj Vatrogasnog doma i uz Prometovu ogradu je u nizu
još 7 stupova (koji su najvjerojatnije preživjeli jer su iskorišteni za javnu rasvjetu).
To je 8 stupova iz Hercegovačke ulice, a gdje se nalaze još preostala 3 stupa?

STress

Jure, nadan se da si mislija na ovu.


jure

          /
       bus123
       Je to je ta slika sa stajališta na Pazaru. Zajedno parkirana braća.  Ikarus–Končarov trolejbus  i  FAP G-80.
Biti ću slobodan ponoviti tvoj post s slikom kontaktne mreže:
Citat: STress  u Listopad 22, 2012, 18:55:59
Ovo bi tribala bit izgradnja "Jugoplastike" na Solinskoj. Obratiti pažnju na kontaktnu mrežu trolejbusa.


A i post od netko-a iz Zagrebačke ulice:
Citat: netko  u Listopad 25, 2012, 23:38:36
ST_dasa.
Ovdje se baš ističe mreža.


bojcicivan7

Poćetak Trolejbusa u Splitu oko 1964 do 1968.Odma na poćetku otac mi ga je vozija jer je mene ka dite vodija sa sobom.U to doba to je bilo čudo tehnike.Bešumno,bez smrada nafte ali sa velikim problemima,rupe na cesti,jak vjetar a najmanje nesposobnost vozaćkog osoblja.Gledao sam kako se od Splita do Solina ,,vodilice za struju,,bar dva puta su iskakale a onda po ure zakašnjenja dok se namisti.Tribalo se penjat na trolejbus pa ako je bija i velik vitar dvoje su morali centrirat vodilice.Uglavnom loše ceste i jak vjetar(bura)su bili najveći krivci za otkazivanje trolejbusa.
connery

jure

Zanimljivo. Još jedan novi podatak za kojeg dosad nisam čuo.

Paško

#43
Trolejbus (zvali su ga i autobus na tirake) - godina je vjerojatno 1967.

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

bojcicivan7

#44



connery