Vozni park i novosti

Autor shef, Siječanj 20, 2008, 15:23:48

man323

Na javnom natječaju je odabrana ponuda tvrtke Star Import d.o.o sa sjedištem u Zagrebu. Star Import je generalni uvoznik vozila marke Mercedes-Benz za RH.
Vrijednost nabavke 5 novih niskopodnih solo autobusa iznosi 11.878.546,87 kn (PDV je uračunat u cijenu).
Otprilike se izdvaja 321.041,80€ po jednom od vozila. Pretpostavljam da su u pitanju Citari, jer cijena mu se u tom rasponu kreće, dok solo Conecto ima dosta manju prodajnu cijenu (215.000€/komad).

Shole

Dosta skupo je to po komadu.  Da nije to možda leasing sa održavanjem ?

man323

#212
Nigdje u uputama ni ti u tehničkoj specifikaciji nije navedeno održavanje. Jedino su navedeni jamstveni rokovi koje ponuditelj mora osigurati.
Dakle, radi se o 5 autobusa pa je upitno od koliko se komada dobiva zamjetni količinski popust, a vjerojatno ga ovdje niti nema zbog male količine.
Ako iz ovog natječaja proizađe da se kupuju Citari, u što sam siguran, onda će ovo biti prvi solo Citari 2. generacije u RH. Za zglobne pak postoji šansa da prođu u Zagrebu.

busista

Prije mjesec dana pisao se u Zadarskom o mogućem uvođenju elektronske karte.
http://www.zadarskilist.hr/clanci/12012017/simunov-ozbiljno-razmisljamo-o-uvodenju-elektronske-naplate-gradskog-prijevoza

Pročitao sam da će se od 01.07.2017. za kartu kupljenu u autobusu trebati izdavati fiskalni račun. Ovaj stari način poništavanja karata valjda odlazi u prošlost,
ali ostaje pitanje da li će se elektronska karta moći fiskalizirati?
Busista

Bari

Najavljena novost - Iveco Crossway g.br 402 (ZD-684-JB)
KREPAT MA NE MOLAT !

Westin

U tijeku javna nabava za jedan rabljeni prigradski autobus. Procijenjena vrijednost nabave 550 000 kn.
Rok za dostavu ponuda je 25.4.2017. u 11h

MAN19464

Početkom sljedećeg mjeseca u Liburniju dolazi 5 novih citara.

MAN truck bus

Citara C2? To bi bio onda kao sto smo već rekli prvi grad u RH sa C2.  :D
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

MAN19464


Paško

http://zadarski.slobodnadalmacija.hr/kalelarga/clanak/id/480822/gradski-autobus-upao-u-sahtu-u-jazinama-na-teren-izasao-direktor-odvodnje

Citat:FOTO S MJESTA DOGAĐAJA: VELIKA KIŠA NA USKRS POREMETILA PROMET Gradski autobus upao u šahtu u Jazinama, na teren izašao direktor Odvodnje!

Piše IN
Foto Luka Gerlanc / Hanza Media

Nevolja autobusa Liburnije koji je jutros upao u šahtu bit će izgleda uskoro riješena.

Kao što se vidi na našim fotografijama s mjesta događaja na teren je izašao i direktor Odvodnje Ante Josip Šikić. Velika kiša koja se rano jutros izlila na grad stvorila je probleme u prometu i sustavu odvodnje. Smanjenjem padalina tiijekom jutra sustav se polagano normalizira.

-----------------------------------------------------

Gradski autobus Liburnije upao je u šahtu na cesti jutros kod Peglice u Jazinama.

Negdje oko 8 sati autobus je prolazeći prometnicom kroz uvalu jednim kotačem upao u otvor šahte koja se uzdigla uslijed velike kiše. Od siline udarca vozaču autobusa se uključio zračni jastuk. U trenutku nezgode u autobusu je bilo putnika, ali srećom nitko nije ozlijeđen.

O detaljima same nesreće i eventualnim posljedicama policija će izvijestiti tokom dana jer je očevid u tijeku. Hitne službe pokušajavaju autobus izvaditi iz šahte.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

man323

Citat: MAN truck bus  u Travanj 06, 2017, 21:55:04
Citara C2? To bi bio onda kao sto smo već rekli prvi grad u RH sa C2.  :D

Sasvim sam siguran da će to biti novi Citari (C2) jer je na natječaju odabran Star Import [Uvoznik Mercedes-Benza za RH].
Prema natječaju se za jedan autobus izdvojilo oko  321.041,80€ (preračunato iz HRK u EUR), a toliko dođe jedan dobro opremljen Citaro [solaš].

421

Citat: man313  u Prosinac 21, 2016, 18:31:15
Na javnom natječaju je odabrana ponuda tvrtke Star Import d.o.o sa sjedištem u Zagrebu. Star Import je generalni uvoznik vozila marke Mercedes-Benz za RH.
Vrijednost nabavke 5 novih niskopodnih solo autobusa iznosi 11.878.546,87 kn (PDV je uračunat u cijenu).
Otprilike se izdvaja 321.041,80€ po jednom od vozila. Pretpostavljam da su u pitanju Citari, jer cijena mu se u tom rasponu kreće, dok solo Conecto ima dosta manju prodajnu cijenu (215.000€/komad).
Evo ga/ ih!

https://www.youtube.com/watch?v=2yQucnlXG8U&feature=youtu.be
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

545

Evo Citaro C2, za Liburniju Zadar.

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk


Shole


man323

#224
Zanimljivo je da su u natječajnoj dokumentaciji tražena vozila lakirana u RAL 5002 (plava) a naručeni su sivi autobusi. Boja nije loša, svakako mi se čini bolja od plave.
Sad se kontakt brava za paljenje autobusa nalazi kraj ručne (malo glup potez za premještanje lokacije) jer sam u praksi doživio da dosta vozača često traži kontakt bravu.
Za nabavnu cijenu od 321 tisuću eura mi je ogavno da nemaju maglenke. Mislim da bi to trebalo biti sadržaj serijske opreme...

Baš me zanima jesu li se Citari u odnosu na preproblematične facelifte kvalitetno popravili. Mišljenja sam da su trebali, jer su se u Rijeci naučili što znači isporuka robe nikakve kvalitete po skupoj cijeni. Ni Promet nit ZET nisu imali puno sreće s njima.