Registarske pločice - rasprava

Autor Dreamwalker, Travanj 01, 2015, 00:18:49

NP-549


man323

U cijeloj priči mi je debilana (sorry na izrazu) što registracijski broj, koji je uredno odjavljen, pločice poništene i ispisane iz sustava, ne može kasnije naručiti bilo tko nego samo bivši vlasnik te kombinacije.
Po mom mišljenju bi trebalo ukiniti ove tablice po želji (one od 2000kn, poslije grba da možeš staviti do 7 znamenki / slova). Meni je to osobno ruganje i hvaljenje istovremeno.
U ST imamo SAMOGAS, pa nekakvu luđačku PHPFT-GŠ (značenje sam otkrio), do IM RANGER i slično. Čemu to? OK, ako uzmete brojeve i slova po izboru. To mi je čak i dobro.
Ali fali tiskanje pločice odmah u STP, ne da se čekaju 20 dana.

STIB

I GS je preskočio nekoliko slova.
Zadnja redovna viđena tablica je bila -DN, sad ih ima već puno u rasponu od -GO do -GT.
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

Paško

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

man323

#124
Split je došao do 1xxx-Z, što znači da ćemo se uskoro pridružiti gradu Zagrebu po formatu reg. pločica sa 4 broja i dva slova.
Očekujem za 2-3 mjeseca prve ST pločice
ST xxxx-AA

Kad sam pretprošli tjedan preuzimao novu pločicu za svoje auto, čuo sam da ih sad AKD proizvodi.

Zmajhir

Prije otprilike 3 tjedna sam u Senju vidio GS-1xx-DO, a nakon toga još par takvih tako da su se izgleda vratili na redoviti slijed.

Također sam jučer na Vratima Jadrana prvi put ugledao PU-xxxx-A. Poklopilo se s početkom -L kombinacija u Rijeci.

Marko NS

Sad sam se setio necega sto sam video letos po povratku iz Banja Luke, na granici ispred je bila jedna Ford Fiesta Slavonski brod sa Zelenim Slovima na tablicama. Posto je Model auta iz 2008-09 znaci skoro pa je ne moguce da se radi o Hibridu ili Elektro auto. Dali neko zna sta je to moglo biti.
Hvala unapred :)

Paško

Na registarskoj pločici za vozila stranaca kojima je odobren privremeni ili stalni boravak, za privremeno registrirana vozila i za vozila stranih trgovinskih, prometnih, kulturnih i drugih predstavništava, stranih dopisništava i stalnih stranih dopisnika, otisnute brojke i slova zelene su boje.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

man323

Može li netko pojasniti nelogičnosti tablica u Makarskoj?
Viđao sam Cx bez EU na puno auta, AS sa EU logom, Bx miješano...

Lion's Driver

Mislim da je EU oznaka dosla na CC... tako da je CA, CB, bez oznake. A te starije sa oznakom su vjerojatno zamjena. Netko zeli broj isti a nove tabl3 zbog ostecenja. Nisam viđao bas iza CB bez oznaka.

man323

Split je na 79xx-Z, uskoro drugi grad/drugo registarsko područje koje prelazi na format pločica sa 4 broja i 2 slova. Uskoro ST xxxx-AA, pa dalje redom.
Od 2013. do 2021. nam je trebalo da ispucamo ST 1000-A do ST 9999-Z, to je 198.000 kombinacija. Veoma visoka brojka s obzirom da po županiji viđam dosta starih oznaka i kombinacija.

NP-549

Rijeka je dobila 1000-A negdje oko svih svetih 2016, a sad smo tek na pola slova "L".  Ide puno sporije nego kod vas. Područje je manje, a ima i puno manje preregistriranja. Ovim tempom bi tek za 5 god mogli na AA

elez

Citat: man313  u Kolovoz 05, 2021, 02:35:13
Split je na 79xx-Z, uskoro drugi grad/drugo registarsko područje koje prelazi na format pločica sa 4 broja i 2 slova. Uskoro ST xxxx-AA, pa dalje redom.
Od 2013. do 2021. nam je trebalo da ispucamo ST 1000-A do ST 9999-Z, to je 198.000 kombinacija. Veoma visoka brojka s obzirom da po županiji viđam dosta starih oznaka i kombinacija.
Puno je odjava i prijava automobila, onda san čuja da pojedini ljudi oće nove tablice (neki novi gušt, trend??) tako da nije ni čudno.
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

Zmajhir

PU tablice također dosta dobro šibaju, po cesti od najnovijih viđam 7×××-A

Domi9a

Evo ovako moje "istraživanje":
Zagreb: na prebacivanju tablica 1991 su ispucali ZG- ***-*.
Rijeka: 2007 su bile RI-***-RF/RE. Vidio u 6 mjesecu:RI-****-K
Imotski: IM-***-BH najnovije tablice
Split: vidio prije skoro mjesec dana neku golfa 3icu: ST-****-Z nove novcate tablice. I sad prije par dana isto - ST-****-Z na nekom novom Nissanu. Jesu li se već počele izdavati ST-****-AA
Makarska: najnovije tablice koje se izdaju: MA-***-CZ, što mi ima smisla da se uskoro kreću izdavati MA-***-da.
1. Zagreb je 2006 počeo dobivati ZG-****-da?
2. Zagreb od 2013 do 2016 su ispucali slova od FA a tek se 2016 9 mjesec počelo sa GA na kraju. A kako sad u 4.5 godine zagreb dogurao do ZG-****-IH. Te također tek sam 2021 (zima) počeo viđati ZG-****-HV. Kako su u tako kratko doba već dogurali do IH? masovno mjenjaje brojeva ili manje kombinacija brojeva? Te također da li je istina ili baš nisam vidio te tablice na primjer kombinacije sa ZG-****-FC FF FT ili su preskočene?