Vratiti se iz Njemacke nazad u Hrvatsku

Autor BLITZkv, Siječanj 11, 2020, 09:30:22

BLITZkv

lozdrav svima, kao sto naslov kaze imam zelju vratiti se iz njemacke u Hrvatsku. Ovdje radim i zivim vec 3 godine kao vozac autobusa, ali u zadnjr vrijeme se osjecam da se zelim vratiti. Posto nisam jos u Hrvatskoj radio nikad kao vozac autobusa zanima me vas savjet ? Dali se isplati vratiti ? Puno jr prica da se u Hr vozi previse da su place premale itd itd. Ovdje vozim gradsku liniju placa je oko 2200 eura i ne radi se nikad preko radnog vremena. U Hrvatsku sam se spremat preselit u bilo koji grad ne mora bit rodna slavonija. Hvala svima pozdrav 

ChRiStIaN

Kod nas nećeš nigdje na gradskom prijevozu toliko zaraditi, na turama čak i više. Gradski prijevoz tipa ZET ima solidne plaće uz dobre radne sate. U Slavoniji ne znam kak je situacija ali ja sa svojih 30 godina nikad nisam razmišljao da odem van. Posla ima kod nas koliko hoćeš. Nije dobro ponekad niti tražiti previše jer barem sad ima firmi koje su korektne jer svugdje fali vozača.
@ Autobusi Hrvatska @

nsut

Zavisi odakle si, gdje ti je kuća imaš li imovine.
Ako imaš svoj smještaj i mjesto rada u blizini, naravno da je bolje vratiti se kući.
Ako nemaš svoj dom, ako namjeravaš doći u bilo koji grad u HR i iznajmiti stan a živjeti od šoferske plaće - nemoj. Drž se ti njemačke do penzije, a tek onda idi kud hoćeš