Linije - razno 2021

Autor STIB, Siječanj 29, 2021, 14:11:20

jakov5

#30
Citat: Tomek  u Svibanj 15, 2021, 20:11:59
Koje brzo presjedanje?
120 je konačno spojila zapadni dio grada od sjevernog djela do južnog i vidljivo je da autobusi stalno imaju putnika te je kao takva jedna od boljih stvari koje je ZET napravio zadnje vrijeme.
To što je vidljivo da imaju putnika ne znači da je isplativa.

Citat: Tomek  u Svibanj 16, 2021, 08:04:09
U zoni Jankomir ima hrpa trgovačkih centara i ovakva linija je bila potrebna već više od desetak godina jer Vrapče/Stenjevec/Gajnice konačno imaju vezu do Jankomira. Putnika na potezu Bologna - Škorpikova ima svaki dan tako da je linija ispunila svoj zadatak.
S tim da sad kad ona vozi na 116 bi se definitivno mogli vratiti solo autobusi jer zglobni tamo nema više smisla.
Koliko linija ujutro ima putnika ne mogu reći - jer se nisam vozio.
Znam da popodne kad ide s Črnomerca 90% autobusa izađe do Dubravice, a dvoje troje ljudi ostane do Škorpikove. Ako dođe iza 116 onda najčešće do Prečkog više uopće nema putnika, a hvala dragom Bogu genijalci su opet složili odlično polaske i radnim danom i subotom da 116 i 120 idu jedan za drugim pa čovjek popodne u 16 sati mora čekat 35 min bus zbog onog povećanog razmaka takta na 116.

Što se tiče subote i nedjelje - definitivno ima više putnika, ali to su opet pojedini polasci (najviše ih ima na polascima kad se dućani krenu zatvarati).
Poslije 21.30 si opet prazan sad za vrijeme corone ali nikom nije stalo da korigira raspored.
Radnim danom bi na 116 bilo problematično uvođenje solo busa zbog polaska 20.10 iz Podsuseda, i drugih polaska s Remize poslijepodne zbog gužve i velikog broja ljudi koji idu s posla i na posao.
Na kraju tako ispadne da se radnim danom uvijek baca par buseva na Škorpikovu dok vikendom da korigiraju raspored busevi bi bili čak i ok popunjeni.

Ne znam koliko putnici sad imaju bolju vezu od Vrapče/Stenjevec/Gajnice do Škorpikove jer su stanice linije 119 od linije 120 na Bolonji udaljene 2-3 minute pješke, a 119 i 116 su jedni od rijetkih primjera usklađenosti većim dijelom dana. Bus koji kreće 18.45 s Črnomerca ima vezu na 116 u 19.10 s Podsusedskog mosta ako ima potrebu ići po Škorpikovoj.
I to bi bilo sasvim dovoljno za prijevoz po Škorpikovoj radnim danom van špice. Po meni bi autobusi na 120 vikendom trebali voziti kao i dosad, dok bi radnim danom trebali samo u špici do Prečkog jer su van špice prazni poslije Gajnica.

Slike u punoj rezoluciji možete vidjeti kombinacijom desni klik miša+otvaranje u novom prozoru

Tomek

#31
OMG, kao prvo javni prijevoz nije isplativ, on služi kao usluga građanima u cijelom razvijenom svijetu. Ako bi gledali isplativost većina ZET-ovih linija ne bi postojala, a i neke bi išle dva puta dnevno.

Pješke od Bologne do Samoborske ima 5 minuta, ali i stepenice tj podhodnik koji nije praktičan starijim ljudima koji se većinom i voze javnim prijevozom.

Treće, cijela rasprava je nepotrebna jer bus više nema nigdje za okrenuti budući je ponavljam, od jučer Huzjanova jednosmjerna te bus više ne može u nju.

Jako je puno ljudi godinama pisalo i tražilo da se 120 produži do Jankomira barem, iz grada su je spojili do Prečkog da pokriju i City centar i uopće ne vidim problem.

Problem je uzaludna u ovom obliku linija 145 i mnoge takve, a ne 120 koja je ovakva korak naprijed. Problem je i što na Črnomercu su autobusi porazbacani po raznim peronima bez ikakvog smisla.

BTW nitko ne komentira, al produženjem 120 konačno je ta linija počela funkcionirati, prije si dnevno imao od 3 vozna reda 1 ili nijedan kao da smo u Africi.

jakov5

#32
Citat: Tomek  u Svibanj 16, 2021, 11:51:05
OMG, kao prvo javni prijevoz nije isplativ, on služi kao usluga građanima u cijelom razvijenom svijetu. Ako bi gledali isplativost većina ZET-ovih linija ne bi postojala, a i neke bi išle dva puta dnevno.
Točno.

Citat: Tomek  u Svibanj 16, 2021, 11:51:05
Pješke od Bologne do Samoborske ima 5 minuta, ali i stepenice tj podhodnik koji nije praktičan starijim ljudima koji se većinom i voze javnim prijevozom.
Javnim prijevozom se najviše voze umirovljenici, to je točno, ali nije na primjeru linije 120. Većinom radnici koji rade u tim centrima i mlađi ljudi koji idu u šoping koriste liniju 120 nakon Gajnica, nemojmo se zavaravat... Jučer sam se vozio cijeli dan na toj liniji, ako sam vidio dvije tri bake da idu u pola jedne smjene i cijeloj kasnoj.

Citat: Tomek  u Svibanj 16, 2021, 11:51:05
Jako je puno ljudi godinama pisalo i tražilo da se 120 produži do Jankomira barem, iz grada su je spojili do Prečkog da pokriju i City centar i uopće ne vidim problem.
Ne, pa i ja kažem da je sigurno korisnija 120 do Prečkog nego do Gajnica. Samo ako ju je stvarno jako puno ljudi tražilo da cijeli dan vozi (cijeli dan, referiram se na svoj post o korekciji polazaka radnim danom) onda bi bilo u redu da je i cijeli dan koriste. Osim toga bilo bi dobro da onda uleti ispred 116 pa da ju rastereti u smjeru Prečkog, a ne da polazak u 18.10 subotom s Črnomerca vozi prazan u Prečko.

Citat: Tomek  u Svibanj 16, 2021, 11:51:05
Problem je uzaludna u ovom obliku linija 145 i mnoge takve, a ne 120 koja je ovakva korak naprijed. Problem je i što na Črnomercu su autobusi porazbacani po raznim peronima bez ikakvog smisla.
Uzaludna linija je možda i navečer i popodne, ali vjeruj mi da u 6.45 napuni minibus, znam 3 ljudi koji je koristi i koji se voze s njih još 10 jer je odličan spoj zapada grada s alejom s koje ljudi idu na Zaprešić/Bistru. BTW. ovo si naveo kao da jedan bus cijeli dan vozi tu liniju, a ima jedva 10 polazaka. Da ta linija ne vozi bus na 143 bi se bespotrebno prazno vrtio još veći dio smjene nego sad.
Ovako je to sve bar iskombinirano da svaki polazak taj bus barem jednu osobu preveze, bilo za Orešje ili Oranice.

Citat: Tomek  u Svibanj 16, 2021, 11:51:05
BTW nitko ne komentira, al produženjem 120 konačno je ta linija počela funkcionirati, prije si dnevno imao od 3 vozna reda 1 ili nijedan kao da smo u Africi.
Počela je ona funkcionirat, ali se sa drugih linija poput 121 i 172 počeo skidati bus kad je nešto u kvaru, tako da smo i dalje na razini Afrike, ništa napredovali.


PS. Ako JGP ne treba biti isplativ, zašto onda smeta 145 ili 148? 148 valjda preveze 3 penzionera dnevno.
A možemo i za svaku relaciju uvest autobus umjesto taxija.
Slike u punoj rezoluciji možete vidjeti kombinacijom desni klik miša+otvaranje u novom prozoru

vrba

Citat: Tomek  u Svibanj 16, 2021, 11:25:12
Ako su i bili, a mislim da su dva bila, više od jučer ne mogu biti jer je Huzjanova postala jednosmjerna i stanica (nekad zadnja) se ukinula.

Po novom ti skraćeni polasci prometuju od i do stajališta Dubravica.

Skankhunt42

Tomek, koliko puta si u zadnjih nekoliko mjeseci vozio liniju 120? Ja barem 20 puta.

Potpisujem kolegu i Jakova. Autobus je poslije Dubravice PRAZAN! Par ljudi koji na Skorpikovoj izadju van a zbog njih se nije isplatilo vuc liniju na Precko

Vic je u tome da je to bilo Bandicevo kupovanje glasova vise nego potreba. Nesto ala linija 151. Punica mi zivi tam, znam o cemu pricam. I danas bu radi takvih smicalica, bedasta kak i je, glasala za BM365 jer su povukli liniju s kojom se nikad nije vozila al bitno da ju ima.  russian_roulette

Tomek

Pretjerujete. Naravno, ne stojim u podvožnjaku Škorpikova i brojim ljude, al kad god vidim bus, a vidim ga 4-5 puta dnevno u razna doba dana bude desetak ljudi. I kad sam se vozio s tim busom, a vozio sam se u večernjim satima bilo je od 5-15 ljudi, ovisno koji put.
BTW linija 120 je i u doba dok je vozila do Gajnica bila prazna jer je često išla koju min iza neke druge linije.

Pisalo se ovdje da je i linija 143 prazna, znači prolazi mi kraj zgrade, kad klinci idu u školu Stratos bude premali.

Isto tako trebala bi još jedna minibus linija koja bi pokrila zapadni dio Gajnica koji je sad jednosmjernom Huzjanovom ostao bez ijedne autobusne linije. Bar će minibuseva biti ko u priči.

Ovo da se 120 i 116 preklapaju je redovna sramota ZET-a, i 124 i 130 se malo malo preklapaju i to već desetljećima, tako da tih preklapanja sličnih linija ima hrpa. Al ovakav ZET u kakvom je stanju trenutno nije za ništa sposoban, čekamo promjene.


tramvajac 92

Kolka je šansa da 120 krene s Črnomerca s par putnika, jer je krenuo (upiši broj linije po vlastitom izboru) u :00, a ovaj ide u :05, tih par putnika idu po Bolonji i Ilici van, i onda dok čekaš semafor u podvožnjaku (i nadaš se da se neće napuniti vodom dok ga dočekaš) skreće 116 za Ljubljanicu i pokupi sve putnike.

Dok se ne posloži vozne redove, nema nama pomoći...

marin

I dalje ne razumijem kaj je novo s Huzjanovom, pa i prije je bila jednosmjerna ali je bilo ono osim BUS ZET-a....Jel sad bez toga osim bus ZET-a ili je jednosmjerna al u drugom smjeru? Ne kužim kaj su to išli dirat sad će samo sranja bit jer je ulaz u podvožnjak s te strane Bolonje katastrofa i gužva je 0-24.

MAN truck bus

"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

smogovci.bbb2

"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

MAN truck bus

Mogli su poslati APPove Fenikse na ispomoć kad su već spremni za promet, a APP ima dovoljno Stratosa... good_boy
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

MAN truck bus

Ista meta, slično rastojanje.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

smogovci.bbb2

Jučer su jednog kasnije osposobili na 207 a danas su ga stavili na 239
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

smogovci.bbb2

"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

MAN truck bus

Ovaj put jedna manje sa zapada, na zet stranici ni slova.

Izvor: sada.zgh.hr
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"