Groblja autobusa i napušteni autobusi

Autor maky, Siječanj 06, 2008, 21:04:28

elvis

evo TAM 80 iz Konjic-busa

mate

evo uspio sam uslikati MANa (iako je bila brzopotezna iz auta)...kraj njeg stoji jos jedan MB (mislim O302)...




mansg313

Na zapadnom parkiralištu Zagrebačkog Velesajma stoji ex Keletić,ex Butina Sanos S 415 MVP iz 84 godine bus je napušten,u voznom stanju,neregistriran,pokazivač pokazuje pola rezervoara goriva...

arsenal

Da dignemo temu iz mrtvih, evo slika jedne "pokojne" setre S-215 H u Tivtu.






TomoM

Citat: maky  u Siječanj 06, 2008, 21:17:29
Vođen tim ist-ovim otkrićem,  počeo sam tražiti još starih i odbačenih autobusa po sporednim cestama u okolici Splita. Na Karepovcu sam naišao na još jednog  starog Van Hoola. Mislim da su njegovi dani odbrojani...









Ovaj bus je bio kod prijevoznika iz Valpova. Kad je došao iz Splita pisalo je da je vlasnik Šerić. U valpovu se vlasnik prezivao Crnogaj i autobus (ST 402 EH) na prvoj slici je također viđen u Valpovu. Poznajem vozača koji mu je vozio ovaj autobus i dosta ga je hvalio.

arsenal

Ovaj lezi u Baru, u neposrednoj blizini glavnog ulaza u Luku. Shefe molim Te, koji je ovo model i kad se proizvodio ?






damir050

ovaj se koristio u  Filmu  Ko to tamo Peva , kad je  Misko vozio zavezanih ociju 2 km , kada je onaj opalio iz puske  metak i probio krov

Shole

nije to taj ni približno

Tomek

Bus iz filma Ko to tamo peva je u Zagrebu u Jadran filmu, bilo je u jednom broju časopisa Kamion i bus reportaža.

Berlingo

Da, i koliko se ja sjecam imao je njusku naprijed. Pec je postojala ali na desnoj strani.

Shole


buSHunter795

Čiji je ovo 260A116/190A110  ???
Slika je iz okolice Požege.


Tomek

Evo jedan Sanos iz okolice Ozlja




zlikowszky

Tesla je umro, Einstein je mrtav, a ni ja se baš ne osjećam najbolje.....

Tomek

Ova tema je jako zanimljiva i prilično malo ovdje pišemo, ali materijala se stvarno može naći:
Ove fotografije koje ću sada staviti su iz mjesta otok kraj SInja gdje tvrtka Litre tours ima svoj otpad. Neki od autobusa su stvarno povijesni i šteta bi bilo da budu izrezani:

Ovog ljepotana sam već stavio u temu Generalturist, ali me je toliko oduševio da evo ga još jednom ovdje






I ovaj ex Eurosplit je već na forumu, ali da budu svi zajedno:


A ove još nemamo:
TAM260A120T


Setra S213H koja ima bunkere od neke stare Atlasove Setre




TAM260A119 na koje piše Autopoduzeče -- jel možda ex Imotski?? Zna li netko?


I iza TAM-a u najdubljem grmlju splitska legenda -- Sanos ex Promet Split u originalnim bojama


Onda par raznih TAM-ova






Sanos


I legendardna Dubrava D10