Sanos S218

Autor maky, Studeni 23, 2007, 22:45:11

MAN truck bus

Ima ju li ti sanosi motornu kočnicu,retarder ili obićnu kočnicu?
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Paško

Imaju motornu kočnicu, bučnu ;D
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Blackadder

Je li Ikarus gb 612 imao isti motor s obzirom da je imao isti zvuk motora ko i ovaj Sanos i šaltanje je išlo svakih par sekundi?

Paško

Ne, taj je imao Rabin motor, malo slabiji.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Blackadder

Citat: amfan  u Ožujak 02, 2017, 10:46:38
Ne, taj je imao Rabin motor, malo slabiji.

Thanks na odgovoru!
Što bi tek bilo da nije bio "slabiji" jer...
Pamtim ka dite (10-ak godina) da sam iša sa starcima na Radmanove mlinice i jedan mlađi lik je vozio taj bus iz Omiša prema Splitu.Pošli smo s omiškog kolodvora u 15:30 a kod Lučke kapetanije bili u 16:05.
Mater je imala stalno zatvorene oči od straha kako je vozio, a meni nopisivi gušt pa sam mu zapisao gb i vrebao kad ću ga opet ugledati na cesti.Nedugo nakon toga je vozio 3a i odosmo ja i sestra s njim do Brda, ali bila je to obična prosječna vožnja.
U to sam vrime ka dite volio buseve i stalno se vozao sa susjedom koji je radio ka vozač (pok. Novica Lazić) a bio je i neki Buzov s velikim brkovima kojeg mi je ćaća zna pa smo điravali kad ne bi bilo škole.Imao sam teku sa garažnim brojevima i registracijama svih Prometovih buseva.Na žalost ostala mi jedne subote ili nedjelje u Sanosu kojim sam se vraćao iz Stobreča u 14:50, a kad je stari kasnije zva Promet rečeno mu je da je taj bus sa solinske produžio za Baljke.I nestade teka... umnik2

Taxiprolet2

#95
Citat: željko halambek  u Rujan 09, 2016, 12:08:02
Zglob Sanosa S218 me jako podsjeća na zglob Sanosa S200. Ima tipično Sanosovo rješenje onih krovnih nosaća iznad harminike koji su izvedeni u obliku "X". Međutim rješenje zgloba kod Sanosa S217 je drugačij i  izgleda kao MAN-ovo.

Izgled zgloba kod Sanosa S200:


Slika preuzeta sa: http://www.busportal.cz/modules.php?name=print&sid=1931

Izgled zgloba Sanosa S218:


Kao i kod S200 i kod S218 su na zglobu u interjeru na isti način izvedene tipične polukružne ograde kao "šank".
Slika je preuzeta sa: http://tio5.hr/index.php/component/content/article?id=112


Josip-Split

149 danas na liniji 8  perfeto

mainz

#97
25.07.2019.

149 na liniji 18


























































mainz

25.07.2019.

147 na liniji 10











































Paško

Svaka čast na ovoj super seriji fotografija, baš si me lijepo iznenadio. Stavit ću ovih tjedana koju sitnicu i par neobjavljenih slika Sanosa...
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

tramvajac 92

Displayi na Sanosima se nikad nisu koristili?

MAN Lion s City

Siguran sam da je radio na jednom Sanosu (za ostale ne znam) i to mislim gbr 147 koji je imao staru shemu bojanja s velikim logom Promet. Sjecam se jer je redovito prije vozio liniju 31 u jutarnjim polascima i uvik je pisalo "31 Vranjic" uz obaveznu i tablu linije.

Paško

Jesu, ali najčešće uz tabelu jer nisu bili baš vidljivi. Inače, ti displeji prebačeni su iz Neoplana, isto kao u O345G.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

markost

Tako je, bili su iz neoplana i font je bija jako mali, a osvjetljenje slabo.  Tako da je naprid uvik bila standardna tabla, a sa strane i nazad samo displej.

Paško

#104
Pločice s podacima koje su se nalazile redom u: 146, 147, 148, 149, 150.

Inače, vrlo je malo autobusa Sanos proizveo na vlastitim šasijama nakon ovih Prometovih. Već su tih godina bili stavili ključ u bravu nakratko, a nakon toga je proizvodnja bila vrlo slabašna. Najnoviji autobus koji je Sanos proizveo, S 715 TVV za Kazahstan 2012. godišta, ima broj šasije 24588, samo 479 šasija nakon #150. Buseva je još i bilo do 2005., kad je napravljen 24573, a od tada proizvodnje praktički nema.

edit: dodana tablica iz #147
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!