Privatnici koji više nisu aktivni

Autor Ivan1983, Studeni 04, 2008, 22:24:24

peron24

Citat: amfan  u Svibanj 15, 2019, 22:01:46
N.M. Tours, Kostrena. Vlasnik je poginuo nedugo nakon što je bus kupljen od firme Aler tours. Kasnije prodan firmi Omega bus.

https://live.staticflickr.com/7354/16365935970_7909c59402_b.jpg
2004 POREC CROATIE EX CARS MAISONNEUVE (5) by michel tinnirello, on Flickr

Mercedes O303 RI-695-IB je nakon Omege završio 2008/09. kod prijevoznika Pućo iz okolice Drniša ŠI-364-DR gdje je i danas registriran. Sada je postao i pravi oldtimer (1989).

Paško

Citat: Zadarsko dite  u Svibanj 23, 2012, 22:26:18
Ovako, dobio sam od prijatelja iz Nizozemske, ljubitelja Bove jedan popis, a to je popis autobusa koji su 1990. i 1991. završili u Hrvatskoj.
Naime, Alpha tours iz Hema je u 12 mj. 1990. i u 4. mj. 1991. sveukupno iznajmila 5 Bova Futura hrvatskoj tvrtki koja se zvala kako on kaže VEGO!!!
3 pak komada su završila u Alpha toursu Zadar.
Od tih 8 samo je jedna vraćena, a ostale su ostale u Hrvatskoj...

Alpha Tours      44   BL-95-TL   XL9AA18CF03003205   3205   12-90: Verh. VEGO (YU)  Kekec, Zagreb(YU)-No5 Dubrovnik-Silvija Turist KC888CD

Evo je kod Kekeca.

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Zadarsko dite

Citat: Tomek  u Svibanj 28, 2019, 21:54:15
Neoplan Cityliner prijevoznika Gaff iz Zadra koji je fotografiran 1995. na autobusnom kolodvoru Zagreb s tablom linije Zadar-Zagreb. Zna li netko više o ovom prijevozniku?


Gaff je bila tvrtka Zdenka Ivankovica, unuka puno poznatijega Slavka Ivankovica. Imao je tog neoplana i dva ili tri steyra te je vozio liniju za Zagreb i lokalne Vrsi Nin Zadar, mislim i Privlaka, nisam siguran. Ne sjecam se je li imao jos koji turisticki autobus ali se sjecam kako je tu bilo svega i svacega, ko kome uzeo, dao, posudio odsudio, java ce ga znat. Pokojni Soba, jos neki, CZL.
Pa je bilo i sudjenjalink i tako to.
Tvrtka je radila dok ju nije Liburnija ubila damping cijenama na prigradskim linijama sto su vozili. Kasnije je Liburnija  preuzela i linije i autobuse i poneke vozace.

Inace, GAFF je rancuska rijec koja prevedena na hrvatski znaci - grjeska.......

conecto

Češće su tada privatnici ubijali dampinškim cijenama jer su pravilu vozili na frekventnijim linijama s velikim brojem putnika na kakvima su dotadašnje firme pokrivale gubitke s linija koje su vozile tri babe u neko zabačeno selo, a morali su ih održavati (linije, ne babe).
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

Zadarsko dite

Tako je, ali ne i u slucaju Liburnije. Oni su stavili cijenu karte za Vrsi nekih cetiri, pet kuna, kao u gradskom prijevozu. I, zbrojilo se to i ostalo......

Paško

#140
MAN 890 UG iz Avtomontaže. Alain misli da je uhvaćen negdje oko Kutine, a o busu ne znamo ništa.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Sami početci privatnika u bivšoj nam državi - možda se netko sjeća ovog Krivaje ili nekog od ostalih autobusa, a zašto su svi oni tu daje nam objašnjenje Googleov prijevod mađarskog teksta:





Na drugoj slici 260 A 119 bi trebao biti Lastin.
Pečuh, 4. studenog 1989. Jugoslavenski turisti koji su se vraćali sa svog šopinga ukrcali su u prtljagu autobusima. Uzrok kritičnih gužvi u Pečuhu je činjenica da su prehrambeni proizvodi u Jugoslaviji postali besplatni. MTI Foto: Ferenc Kálmándy * * * * * Izvorni tekst: Pojačani jugoslavenski šoping turizam stvorio je kritičnu situaciju u opskrbi Baranjom opskrbe hranom. Manjak robe, redovi u redovima, burne karakteristike trgovina prehrambenim proizvodima u centru Pečuha. U mnogim slučajevima policija je morala održavati red: u prodavaonici Konzum koja vikendom nalikuje opkoljenom dvorcu. Razlog: u susjednoj Jugoslaviji hrana je postala slobodno rasprodana. U prvih devet mjeseci 1989. prehrambeni odjel Konzumove prodavaonice prodao je robu u vrijednosti od gotovo šest milijuna forinti, u usporedbi s milijun do osam stotina tisuća kuna prošle godine. Dobio plijen! MTI Foto: Ferenc Kálmándy
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

shef

Krivaja je (bila) velika tvornica namještaja iz Zavidovića, ne znam da li još rade
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

NP-549


Paško

#144
Citat: Zadarsko dite  u Svibanj 23, 2012, 22:26:18
Ovako, dobio sam od prijatelja iz Nizozemske, ljubitelja Bove jedan popis, a to je popis autobusa koji su 1990. i 1991. završili u Hrvatskoj.
Naime, Alpha tours iz Hema je u 12 mj. 1990. i u 4. mj. 1991. sveukupno iznajmila 5 Bova Futura hrvatskoj tvrtki koja se zvala kako on kaže VEGO!!!
3 pak komada su završila u Alpha toursu Zadar.
Od tih 8 samo je jedna vraćena, a ostale su ostale u Hrvatskoj...

Alpha Tours      44   BL-95-TL   XL9AA18CF03003205   3205   12-90: Verh. VEGO (YU)  Kekec, Zagreb(YU)-No5 Dubrovnik-Silvija Turist KC888CD

Nakon Kekecove, evo još jedne Bove iz te serije. Ova je ostala u Zadru najduže, a skončala je u Čazmi kao #133.



Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Majstor

Jedna je bila kod prijevoznika iz Samobora
Jozic Mijata kasnije prodana u Samoborcek i izgorjela na putu prema Francuskoj
Prije je mislim bila kod Kekeca ?
Samo mi sudite pošteno !

Paško

Vjerojatnost da će netko na forumu znati vlasnika ove male Neretve nakon 25 godina je praktički minimalna, no evo joj sličice. Lokacija nepoznata.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Osoblje

#147
Ovu super vrijednu fotku dobili smo na FB.
Radi se o Setri S 212 H (KR-899-AT) (jedna od dvije takve u HR) proizvedenoj 1980. godine. Bila je u firmi G-Prom i to im je bio jedini autobus. Setra je kasnije prodana Presečkom gdje je završila svoju karijeru. Fotka je iz 1994.
*Većina fotografija postavljenih s ovog profila djelo su naših pratitelja na Facebooku. Hvala vam svima!*

shef

Iz "Slobodne" Grabar na ZG-ST
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

Avtomontaža

#149
Na 11:20 minuta dokumentarnog filma HTV1 Pogledi: Kornatska tragedija pojavljuje se TAM Avtomontaža Rivijere d.d. Šibenik reg. ŠI-814-M. Zna li netko više o tom autobusu i općenito Rivijeri Šibenik?