Dubrava Šibenik Protega d.o.o.

Autor prote, Studeni 16, 2010, 22:45:10

TAM

Čekaj malo, kolega juricast nije ništa pokazao dok je Stipe Protega pokazao i to pravi model ;)
Dani ponosa i slave!
    

stipe protega

Vidim da ste malo podigli temu u vrh foruma.Sad nemam toliko vremena da komentiram,inace sad sam na poslu i sto se tice dokumentacije veceras bih vam mogao nesto pustiti na forum.Trenutno sam u Njemackoj i radim na konstrukciji vozila izradujem idejno tehnicka rijesenja za teretna vozila i BDF sisteme.Od 01. 02. otkupila me druga firma do sada sam bio u guggenmos karoserije i sada prelazim u Zeilinger karosserie.Racunajte da sredinom ove godine cemo sklopiti nulti model Dubrave,samo jos malo financije da se sloze.Nisam siguran da li cu ga sklopiti u Hrvatskoj ili ovdje u Augsburgu.Ako ga sklopim ovdje onda ide na labudici u Hrvatsku na prezentaciju.I da pojasnim moja diploma i znanje priznaje se u citavoj Evropi , jer pored Hr certifikata imam i Njemacki,znaci sta ja pecatiram i potpisem to prolazi homologaciju.Dok sam cekao priliku da se pokrenem napravio sam jos jedan projekt za midi bus koji sam stavio u prodaju i ima zainteresiranih.Nista veceras oko 8 sati cu biti na forumu.

            Stipe Protega
            PROTEGA d.o.o.
            Protege donje 10 A
            Dubrava kod Sibenika
            +385 / 22 / 340 939

             Deutschland
             PROTEGA d.o.o.
             Hessenbachstrasse 13
             86157 Augsburg
             +49 / 163 / 755 67 18

             E-mail:tvornica-autobusa@net.hr
                        stipe.protega@net.hr   

Shole

Samo napred Stipe,  jedva čekamo da vidimo nacrte i model

juricast

slušaj bolje napravi autobus u njemačkoj nego u hrvatskoj u toj karoseriji imaju materijala i stručnjake kako napraviti autobus

juricast

Citat: TAM  u Siječanj 13, 2015, 22:02:46
Čekaj malo, kolega juricast nije ništa pokazao dok je Stipe Protega pokazao i to pravi model ;)
maketa tj pravi model je u izradi nelažem vas prvo gradski autobus od željeza


Shole

Kojim dobrom je Dubrava tamo bila ?

stipe protega

DUBRAVA - malo zastala da se uslika sa Setrom - nije ista kategorija autobusa , ali interesantno je kako su modeli urađeni 1 : 10
Ono je prodajni centar Setre i od tamo ide isporuka ,baš taj dan je išla isporuka jedno 10 - ak komada za naručitelje.Kasnije sam bio u proizvodnim pogonima,ali bez slikavanja,ima kapacitete ogromne,15 autobusa dnevno se proizvede , znači 3000 kom  godišnje,ali interesantno da se radi 90 % manufakturno , jednostavno nema velikih serija , max 10-15 komada istih.Svaki kupac ima svoje zahtjeve i vidim da im udovoljavaju ,ali mislim da i to poprilično košta.3500 radnika je zaposleno unutra, ima i iz Hrvatske ljudi koji rade.Bravarija se radi u Manheimu i antikorozivna zaštita i rešetke vlakom dolaze u Ulm.Interesantno je da Setra nije izlazila van granica Njemačke sa proizvodnjom.Za sad postoje nekakve dodirne točke Dubrave i Setre,kao što je nekad bio kontakt Neoplana i Dubrave.Više ne mogu ništa pisati samo obavijest , ako se stvari budu razvijale u pozitivnom smjeru bit će mislim posle 15.09.na televiziji,vidjet ćemo.Lijepi pozdrav svim forumašima iz Augsburga - NJemačka.
                                                                                                     Stipe Protega

Majstor

Samo mi sudite pošteno !

Majstor

Polovica godine  prosla ima i ista novo ?
Samo mi sudite pošteno !

Majstor

Od zadnje objave g.Protege prošlo 2 godine jel još s nama ?
Samo mi sudite pošteno !

Majstor

Samo mi sudite pošteno !