Mercedes Benz Citaro G II

Autor Shole, Ožujak 18, 2009, 14:47:30

superhik

Baš me zanima dal će one iste guzonje sa 704, 702 i njima slični dobit opet nove buseve na račun sindikata, prijateljstva, a naročito mita i korupcije u obliku raznoraznih usluga.

shef

Izgleda da su bili u šetnji, jer svi imaju registracije. Brojem najviši među njima, 723 (RI-423-RG) u društvu sa 597:


Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

ikar


kico101

Citat: ikar  u Travanj 03, 2009, 16:00:48
Ovi šitari imaju 360KS!
Ako imaju 360 KS onda su kitari.  ;D
Ajde, konačno, jedna poštena nabavka ( pričekajmo još da ih vidimo na dijelu ).
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

Tomek

Koliko ja vidim, jedino jedino što se moglo bolje je vozačka kabina, ali sa strane putnika gledano ova nabavka je prva liga, na što Rijeka nije naviknula tako da ćete umjesto rasprava o (ne) klimi sad moći se više posvetiti samom Citaru kao takvom. Svaka čast!!

NP-549

Da, što je, je.  Mora se priznat da je nabavka bila više nego solidna (osim količine buseva --> trebalo je barem 15 ili 20 s obzirom na stanje voznog parka u gradskom prometu).

Prednosti:
 
- motor 360 KS, koliko mi je poznato prvi u Hrvatskoj  (Split i Zagreb 300 KS)
- Euro IV + ad blue
- komplet klima  (Hvala bogu, bilo je i vrijeme konačno)

Nedostaci:
- vozačka kabina je trebala bit rješena ko u Zagrebu, ovo je totalna banana



ikar

Danas parada na novom djelu Delte!!!

shef

Citat: ikar  u Travanj 06, 2009, 09:11:03
Danas parada na novom djelu Delte!!!

Parada bila, svi pljeskali, neki se i vozili promo krug. Viđeni i pojedini poznati forumaši, od kojih su neki potegnuli malo iz daljeg da vide konačno nešto pravo i moderno u Autotroleju. Zajedno sa Citarima, bio je tu i Regio 713 koji je već neko vrijeme u prometu.

Prepustiti ću drugim kolegama forumašima da stavljaju bolje slike, ja ću samo 4:







Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

sokre

Zatamnjena stakla - mafijaški modeli.  8)

1A

#39
Baš izgledaju kao da su za mafijaški prijevoz  ;D

Ali ovih dana ćemo ih do kraja isprobat i ocijenit tu klimu.

Usput, zašto imam osjećaj sa prethodne slike da su veći od 710- serije?

421

Tamna stakla,svjetliji krov,klima od 32 kW-smrznut ćete se u Rijeci i po ljetnim temperaturama!
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

1A

Citat: 421  u Travanj 06, 2009, 19:14:40
Tamna stakla,svjetliji krov,klima od 32 kW-smrznut ćete se u Rijeci i po ljetnim temperaturama!

Na ljeto sam ionako ili u kući ili na plazi do koje doslovno pljunem tako da mi prijevoz ne treba.

421

Citat:Na ljeto sam ionako ili u kući ili na plazi do koje doslovno pljunem tako da mi prijevoz ne treba.


Da,ali kolega za volanom ne pati!!!
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

shef

Budući da je danas bio iznimno topao dan, mogu reći da je unutra sasvim ugodno, nikako prehladno. Samo treba znati podesiti. Pratio sam i potrošnju. Doduše, u sasvim nerealnim uvjetima (10 putnika i otvorena sva križanja, hvala Prometnoj policiji) sa upaljenom klimom u laganoj vožnji 716 u kom sam se vozio trošio je prema displeju između 30 i 40 l/100 km
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

Tomek

Evo par slika



Glavne zvijezde, tj. zvijezda i lavić



Unutrašnjost Citara







Evo svi po redu:

713


714


715


716


717


718


719


Najljepši  ;D
720


721


722


723


Danas je u ZGB-u bilo 25 stupnjeva, u Rijeci čini mi se isto toliko tako da ova klima samo čeka da je se počne koristiti.
Sviđa mi se jako motor, oprema u unutrašnjosti, ne sviđa mi se kabina vozača i displayi koji su nekako čudni, manji, a i danas su se prilično slabo vidjeli.
Sve u svemu kako smo kolega shef i ja zaključili nakon duuuugo vremena prava nabavka autobusa za Rijeku  :D