Unutrašnjost autobusa

Autor maky, Studeni 23, 2007, 22:19:31

maky

Evo topic sa starog foruma koji će poslužiti kao "ponos i dika" građana Splita. Ma bravo...

MAN SG 313:
















Graf&Stift:


Slike vedrobrzog:
g.b.138 (30.06.2007):


g.b. 91 MB O305g(30.06.2007), neznam jel ovo obnovljeno, nisam se dugo vozio u njemu






g.b. 119 MB O305g - arhiva, obnovljeno, ovo je bilo prije obnavljanja




MAN SG 313 - arhiva








g.b. 55 MB O305g - OBNOVLJENO, ovako je bilo prije obnavljanja




g.b.147 Sanos S218:

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Mislim da će se svi složiti da su najrazbijeniji autobusi u Splitu MAN SG 313 i na njihove sjedalice mi je  najgadljivije sjesti. Ovo je g.b. 186 ili 188, nisam zapamtio točno:












A da se to razbijanje nebi događalo, najradije bi postavio nekoga na zglob sa ovakvom strojnicom iz 1. sv. rata na koju sam jučer naišao u muzeju, pa sad tko voli, nek izvoli  ;D

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Sinoć sam se nakon dugo vremena vozio u g.b. 105. Jedan od legendarnih Graf&Stiftova koje sam oduvijek volio. Ti autobusi su uvijek letjeli po cesti pa ni sinoć nije bilo iznimke. Unutrašnjost je odlično učuvana i na njoj se uopće ne primjećuju godine. Nije ni razbijena jer se jednostavno nema šta razbiti, a i ono malo šta je načeto je zakrpano:






NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

g.b. 189 - MAN SG 313 danas na liniji 8. Jad i nevolja. Unutra buči ko nuklearna elektrana. Morate se nadglasavati sa sugovornikom. O unutrašnjosti ne trebam previše trošiti riječi. Turčini su definitivno najviše nastradali u Splitu, a 5 im je godina tek...







NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

#4
Unutrašnjost "paštete" (g.b. 89) je i nakon 20+ godina za dva koplja bolja od one gore iz Turčina, a  o razini buke da i ne govorim... Original Švabo je zlata vrijedan.






Jedine zamjerke idu na račun odvaljenih sjedala u predzadnjem redu. Ali to se da popraviti u ovako dobrom busu:




Unutrašnjost g.b. 63 je isto  jako dobra, a iako su drvena sjedala, vožnja je opuštajuća.  Malo  više buči u unutrašnjosti, al zato ide ko raketa.


Hrvatsko-njemačka upozorenja.


I ovdje zamjerke idu na račun polomljenih (doduše plastičnih) sjedala u predzadnjem redu:



NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

markost

#5
 Predzadnja sidala u MB 305 G su uvik bila najkritičnija za razbijanje.Mislim da ne postiji ni jedan taj bus kojem bar jednom nisu minjana ta sidala, a u nekima ih i nema.
A šta se tiće g.b.89 vidim da su u njemu sva sidala nanovo tapecirana,rjetko za Promet.

maky

Citat: markost  u Veljača 08, 2008, 21:57:51A šta se tiće g.b.89 vidim da su u njemu sva sidala nanovo tapecirana,rjetko za Promet.
Da nadodam, kaže mi prijatelj da  sjedala u g.b. 89 nisu mijenjana. Ona su oduvijek takva. Od serije 89,90,91,92 samo je g.b. 92 imao crvene navlake, a ostali ove sive...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

markost

Gadno se vara.Kad su došli sva četri su imala crveno-narančaste navlake.U to sam ti siguran 100%.Davno su oni došli pa se prijatelj možda još onda nije vozija s njima.   ;)

man134

#8
aa sta se ovo u vas dogadja  :o unas nikad ne voze takvi busevi odma se popravlja :o

markost


maky

Ovako to izgleda u legendi DAF-u:









NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

markost

#11
Ove DAFove stolice niko još nije uspija razbit ni rasparat.

maky

g.b. 192 - MAN SG313:


Zvučnik u prikolici, ima još jedan...


g.b. 169 - Mercedes Benz O345 G:




g.b. 150, kad bi bar i stražnji dio ovako izgledao...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

markost

Ona siva stolica u zadnjem redu g.b. 169 ka da je stolica sa Poljuda.   :D :D

maky

Citat: markost  u Ožujak 02, 2008, 21:24:47
Ona siva stolica u zadnjem redu g.b. 169 ka da je stolica sa Poljuda.   :D :D
Ma da stvarno!
Nisam ni išao za tim!  ;D
Vjerojatno i ovdje trebaš nositi novinu sa sobom ako želiš sjesti...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!