MAN Lion's Classic

Autor maky, Travanj 30, 2008, 21:52:06

maky

Citat: man750  u Svibanj 25, 2008, 12:54:11
Sto je sa g.br 259 i 260?  Jesu li stigli ?
Ništa još...  :-X
Istina, nisam baš u toku zadnjih dana, ali sigurno bi ih vidio da su stigli...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Danas u prepunjenom (doslovno) Classicu na liniji 16 pratio malo okretaje motora. U prvoj na snažnijem ubrzanju zavrti motor do 2400 okretaja! A crveno mu počinje na 2500  ::|
Inače mali dinamit i prepunjen (uz upaljenu klimu) vrlo lako ide 80 km/h  8)

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky


NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

g.b. 238 na liniji 16:


Inače ovaj tjedan g.b. 238 i 239 na liniji 16, g.b. 240 standardno na liniji 32, a g.b. 241 na liniji 2.

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Danas sam bio do Rupotine sa g.b. 238:


Na sam autobus nemam prigovora, dapače, volim ove novonabavljene Classice. Međutim, za one koji neznaju, kad se skrene s glavne ceste prema Ninčevićima gdje ide linija 16 i onda se nastavi prema Rupotini, to vam je cestica gdje se većinu vremena vozite 20+ km/h. I to je onda njemu taman da vozi u prvoj brzini. S obzirom da je motor mali (ali jaki), onda ga voli  zavrtiti na dosta visoke okretaje. U prvoj recimo doseže 2300 - 2400 okretaja, a tu već počinje crveno polje. I tako se dosta vremena od Ninčevića do Rupotine vozite sa vrištećim motorom na preko 2000 okretaja u minuti. Ne kažem ja da on nije konstruiran za to, ali zaista se bojim za dugovječnost. Valjda su ga u MAN-u proračunali bar na 15 godina...  ::|

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

1024512

Stigla 2 zglodna Classica iu Turske. Malo zakasnili ?!?!

Danas tehnički i registracija.

A u pogon ce pricekat dok se ne smire-prekinu radovi na kastelanskoj cesti.

netko

Citat: 1024512  u Lipanj 10, 2008, 19:13:23
Stigla 2 zglodna Classica iu Turske. Malo zakasnili ?!?!
A u pogon ce pricekat dok se ne smire-prekinu radovi na kastelanskoj cesti.
To je ono što sam ja govorio.Linija 38 će biti malo udarnija tj.stalna,ali neznam koliko vremenski(npr 37-ma svaki 20-min),a ona če čini mi se bit svaku pola sata.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

maky

g.b. 241 na liniji 16:


Shole je malo virnuo pod poklopac motora i na g.b. 240 kad je stigao na kolodvor. Display mu je još poremećen...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Jedna klasična (Classic) MAN obitelj:


Redom g.b. 242 - Classic U
g.b. 240 - Classic
iza njih Regio g.b. 248
A otraga na slici se vidi Lion`s City g.b. 220

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

g.b. 239 na liniji 2:


g.b. 241 na liniji 16:

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky


NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Classic G g.b. 257 ima problema sa kondenzacijom vodene pare prilikom rada klime. Naime, voda kaplje - unutra  ;D


Dobro, to je samo na jednom mjestu, ali zaista nije ugodno. Mislim da sam to isto prije par dana vidio i na Citaru g.b. 271.

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

brzi

najprije sam se dvoumio bili ovo stavio u temu "kvarovi autobusa" ili ovdje...no s obzirom da su Classici kod nas tek koji mjesec staviti ću ovdje...
Danas je g.b. 244 ostao u kvaru,neznam što mu bilo,ali u Dujmovači sreo neuništivu Rabu koja vuče Lions Classica...a tek mu je koji mjesec  :-\

maky

Citat: brzi  u Srpanj 05, 2008, 20:54:37
najprije sam se dvoumio bili ovo stavio u temu "kvarovi autobusa" ili ovdje...no s obzirom da su Classici kod nas tek koji mjesec staviti ću ovdje...
Danas je g.b. 244 ostao u kvaru,neznam što mu bilo,ali u Dujmovači sreo neuništivu Rabu koja vuče Lions Classica...a tek mu je koji mjesec  :-\
Hihi, taj ipak ima malo više od koji mjesec. Znaš da smo pričali...   ;)

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

brzi

Citat: maky  u Srpanj 05, 2008, 20:58:41
Citat: brzi  u Srpanj 05, 2008, 20:54:37
najprije sam se dvoumio bili ovo stavio u temu "kvarovi autobusa" ili ovdje...no s obzirom da su Classici kod nas tek koji mjesec staviti ću ovdje...
Danas je g.b. 244 ostao u kvaru,neznam što mu bilo,ali u Dujmovači sreo neuništivu Rabu koja vuče Lions Classica...a tek mu je koji mjesec  :-\
Hihi, taj ipak ima malo više od koji mjesec. Znaš da smo pričali...   ;)

Nisam ni išao za tim...ali dobro,još nema ni koju godinu...  ;) ipak mu je rano za veće kvarove...