Razno (2)

Autor shef, Ožujak 30, 2012, 22:16:14

mivano

Citat: zvone16  u Prosinac 05, 2014, 23:24:11
To sa stajanjima prigradskih buseva u gradu je bedastoća.

Iskren da budem živim u prigradu i smeta me kad ljudi iz grada ulaze u prigradski bus.

Najbolja politika prigradski bus ispusti ako koga treba na gradskim stanicama i to je to.

To pravilo je važilo do prije nekoliko godina. Busevi su prolazili stanice čak i ako zvoniš. Obrazloženje je uvijek bilo:"Ja Vam tu ne stajem ako netko ne ulazi." Sad imamo situaciju da je u 11-ici gužva i ne mogu se svi ukrcat i onda ih pola izađe na Kozali, a nekad i više od pola. Dopustivo je kad bus ide za Lokvu, to se može smatrati gradskim. Ali kad ide dalje nikako.
Na Orehovici je pak druga situacija zbog nedostatka prave gradske linije.

NP-549

Grad  Rijeka subvencionira samo prigradske linije  11 i 25.  Bez obzira koje je zadnje odredište linije 11, Rijeka plaća prijeđene kilometre do novog stajališta Benčani  (granica Rijeke i Viškova).  Isto tako je i na liniji 25 koju Rijeka plaća do semafora na Škrljevu. 

Što se tiče stajanja, ili ne stajanja prigradskih linija po gradskim stajalištima, to bi trebale definirati općine čiji su to linije.  Kad se Viškovo dogovori samo sa sobom što ustvari želi, onda 20 i 21 više neće stajat po Pehlinu.  Po meni bi bilo dovoljno da staje kod spomenika na Podmurvicama, kod Tuša, i na okretištu sedmice na Turkovu.   Grobnik je specifičan,  tamo nema uopće gradske linije (13 se nemože smatrati ozbiljnom linijom), al tamo se nikad nitko ne žali što se staje na Orehovivi i po Svilnome,  mada bi bilo realno da Grad Rijeka plati kilometre do vrh Svilnoga pošto je to njihov teritorij i nemaju zamjenske linije nego se voze sa 12 i 14

mivano

Citat: NP-549  u Prosinac 06, 2014, 10:18:26
Grad  Rijeka subvencionira samo prigradske linije  11 i 25.  Bez obzira koje je zadnje odredište linije 11, Rijeka plaća prijeđene kilometre do novog stajališta Benčani  (granica Rijeke i Viškova).  Isto tako je i na liniji 25 koju Rijeka plaća do semafora na Škrljevu. 

...
Valjda će se jednom riješiti okretište ispred Benčana. Zemlja je nasuta, prostora ima čak za terminal. Navodo nije riješen GUP.

Boki651

Citat: Boki651  u Prosinac 06, 2014, 00:44:57
Ja ne znam kojim se jezikom treba govoriti da se pripazi da su skupa smeća u autobusima zvana validatori i vozačka računala uštimana po GPS-u, a ne da im vozači slijepo vjeruju kad su netočni, uvjeravajući putnike kako 2 minute ranije moraju krenuti, jer tako piše na netočnom vozačkom računalu kojeg se ovi slijepo drže, čak i kad ne pokazuju točno vrijeme. Bitno je da kažu ovo mi je mjerodavno, nema veže što pokazuje netočno vrijeme, tj. u najčešće slučajeva idu naprijed dvije ili više minuta u odnosu na stvarno vrijeme.
Svi moderniji mobiteli namješteni su na GPS vrijeme također, a i po njima vozačka računala znaju ići najmanje dvije minute naprijed, kao što je večeras bio slučaj.
Dajte više uskladite ili nađite način držati usklađenima te uređaje, jer je više dosadno slušat u busu priče. "Zašto idete ranije? Ne, ja idem po ovome", ni sam ne znajući da govori glupost.


Citirat ću sam sebe jer sam došao na ideju vezano za neispravno pokazivanje vremena na vozačkim računalima. Kako su ista pogonjena windowsima i umrežena, onda ih se može u postavkama vremena namjestiti da skidaju vrijeme sa time servera, npr. ri.ntp.carnet.hr. Time bi se izbjeglo ovo što se događa da su vozači uvjereni kako kreću točno po voznom redu, a vlastiti mobiteli im pokazuju dvije minute manje.

kico101

#304
Ne znam, čemu ta panika oko 2 minute prije ili kasnije. Dođeš 5 minuta prije i stvar riješena. ;D
Doduše, jedino penzionerima to može biti bitno.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

mivano

Citat: kico101  u Prosinac 06, 2014, 14:07:53
Ne znam, čemu ta panika oko 2 minute prije ili kasnije. Dođeš 5 minuta prije i stvar riješena. ;D
Doduše, jedino penzionerima to može biti bitno.
Svakako, nikad ne ideš u zadnji čas.
Jednom je 405 krenuo s Jelačića i jedna žena je utrčala u zadnji čas i odmah pogledala na PEL sat i prigovorila šoferu, a ovaj se samo nasmijao i pokazao joj svoj sat na kojem je bilo točno vrijeme.

NP-549

Najbolji je bio onaj stari vozni red: 

U vršnim satima prometuje svakih 7-9 minuta,
van vršnih sati prometuje  14-18 minuta.

Prvi polazak u 5:00,  posljednji u 23:30.

AMEN

Boki651

Citat: kico101  u Prosinac 06, 2014, 14:07:53
Ne znam, čemu ta panika oko 2 minute prije ili kasnije. Dođeš 5 minuta prije i stvar riješena. ;D
Doduše, jedino penzionerima to može biti bitno.

Problem je kad ti nekad ni 5 minuta nije dosta rano. A ako ćemo tako, nek svatko vozi kako mu paše, čemu vozni red? Balkancima to ionako ništa ne znači, a Trolej koliko kod se trudio postat moderna firma, još uvijek je tu debelo ukorijenjen pristup nekih prošlih vremena i onaj lako ćemo.

Boki651

Citat: NP-549  u Prosinac 06, 2014, 15:16:32
Najbolji je bio onaj stari vozni red: 

U vršnim satima prometuje svakih 7-9 minuta,
van vršnih sati prometuje  14-18 minuta.

Prvi polazak u 5:00,  posljednji u 23:30.

AMEN

Slažem se, samo nema toliko vozila da bi se baš taj sustav mogao provoditi, tj. baš takav vozni red.

NP-549

Bubnuo sam vremena čisto za primjer, šta se hvataš detalja odmah

111222

jel ikad nekome pala ideja da se uvede noćna linija rijeka-opatija-lovran? naravno i u drugom smjeru?

pitam zato što dosta ljudi ide u provod u rijeku, ali i u opatiju/lovran...samo je problem što je fajrunt u lovranu npr u 2 i gdje će čovjek do prvog busa koji je oko 5 ujutro (ne znam sad napamet kad polazi prvi bus), a taxiji su skupi...više od 100kn

NP-549

Opatija i Lovran i njihov noćni život su crkli pred 10-ak godina.  Tada je linija 32 redovito vozila i dvije vožnje po noći.  Sad nema uopće nikakave potrebe,  a ako netko smatra da ima, to bi trebale pokrenut općine/gradovi po čijem teritoriju ta linija prometuje. 

Zašto bi Autotrolej sam uveo neki polazak da bi se onda u njemu vozilo vas 5 ili 10 koji još k tome imate pokaznu pa je zarada jednaka nuli,  tj. još si na gubitku jer plaćaš čovjeka i trošiš gorivo.  Općine same moraju pokrenuti uvođenje novih polazaka bez obzira o kojem dobu dana se radi

Boki651

U 602 sat na računalu brži tri minute od stvarnog vremena.

mate

Nakon ZETa evo istih problema i u Troleju:

Citat:Komunalno društvo Autotrolej koje obavlja djelatnost javnog gradskog prijevoza u Rijeci i okolnim općinama u samo nekoliko dana ostalo je bez deset svojih vozača. Internom kontrolom utvrđeno je da su ti vozači zaposleni temeljem falsificiranih svjedožbi.

Pretpostavlja se da je do falsificiranja svjedodžbi uglavnom dolazilo kod prekvalifikacija radnika koji su htjeli postati vozači, bez obzira na njihova izvorna zanimanja.

Dio lažnih svjedožbi nabavljen je na crnom tržištu Hrvatske, a dio u BiH, odnosno Republici Srpskoj. Neki vozači su lažne svjedodžbe nabavili u Srbiji, kod jedne od srednjih škola za vozače motornih vozila,  javlja Novi list.

Vozači su trenutno suspendirani, a nakon predviđene procedure, dobit će otkaz.

http://www.24sata.hr/news/skandal-u-autotroleju-deset-vozaca-ima-lazne-svjedozbe-398372

Shole

Moraš stvarno bit upitne inteligencije ako nisi sposoban završit večernju prometnu školu normalnim metodama već ideš kupit svjedodžbu