Razno (2)

Autor shef, Ožujak 30, 2012, 22:16:14

MSX

Citat: NP-549  u Prosinac 06, 2014, 10:18:26Što se tiče stajanja, ili ne stajanja prigradskih linija po gradskim stajalištima, to bi trebale definirati općine čiji su to linije.  Kad se Viškovo dogovori samo sa sobom što ustvari želi, onda 20 i 21 više neće stajat po Pehlinu.  Po meni bi bilo dovoljno da staje kod spomenika na Podmurvicama, kod Tuša, i na okretištu sedmice na Turkovu.   Grobnik je specifičan,  tamo nema uopće gradske linije (13 se nemože smatrati ozbiljnom linijom), al tamo se nikad nitko ne žali što se staje na Orehovivi i po Svilnome,  mada bi bilo realno da Grad Rijeka plati kilometre do vrh Svilnoga pošto je to njihov teritorij i nemaju zamjenske linije nego se voze sa 12 i 14
Mislim da bi u teoriji (znam da je Sizifov posao to dogovoriti u praksi) bilo najbolje unificirati politiku stajanja prigradskih buseva u gradu. S ovakvim pristupom "jedni da, drugi ne" samo se radi zbrka. Putnici uglavnom ne znaju tko financira linije niti mislim da bi to trebali znati ako ih ne zanima.

Čisto sumnjam da će se jedan prosječan putnik voziti ovako: "Mogu sa jedanaesticom do Kozale i četrnaesticom do Orehovice, ali ne mogu s trizdujom do Kantride niti sa osamnaesticom do Zameta".

Previše komplikacija za jednu tako jednostavnu stvar kao što je ukrcaj ili iskrcaj.

NP-549

prije ili kasnije će doć do ukidanja nekih stajališta jer se prečesto počelo događat da kod Tehničkog fakulteta ili Tuša nemogu u bus uopće ući ljudi koji idu u Marčelje ili Klanu,  da bi onda na Turkovu ostala samo sjedeća mjesta u busu.  Ako je neka linija dosta frekventna onda to i nije problem, ali ako putuješ u Klanu,  ili pak preko Kantride za Pasjak a ne uspiješ uć u bus to je već problem.

MAN Lion s City

#317
Zato je splitski sistem po tom pitanju najbolji.  :)

Sve linije koje voze u sustavu zona 1, 2, 3 i 4 tj. linije od 1 do 40 i 60 smatraju se gradskim linijama (bez obzira voze li na području grada Solina, Kaštela, Trogira i Omiša i ostalih općina) i
staju na sve stanice na svojoj trasi bilo u gradu ili izvan i ukrcavaju i iskrcavaju putnike bez preskakanja stanica i bez obzira na čijem se terenu/općini/gradu/zoni nalazi stanica.

Ali zato linije koje prometuju izvan zonskog tarifnog područja, znači izvan 4. zone tj. linije 41-93 smatraju se prigradskim linijama (jer voze samo u dalmatinsku zagoru i sela) i staju za ukrcaj samo na jednoj stanici u gradu i to kod garaže, a za iskrcaj na bilo kojoj stanici u gradu ili selu.

Tako bi po splitskom sistemu u vas u Rijeci sve linije jednako stajale na sve stanice bez ikakvog problema osim linija koje vam izlaze van zona,
a vi te linije nemate tako da još jednostavnije možete rješit problem.  :)


NP-549

Ako neka JLS sama subvencionira svoju liniju cijelom svojom dužinom (40 km), bez obzira što 25% prolazi kroz Grad Rijeku koja uopće ne sudjeluje, onda ta općina ima pravo odredit gdje će stajat ta njena linija. Zašto bi se ti vozio linijom 30 do Krnjeva ili Kantride kad imaš 1 i 1A, a žena koja radi na Krnjevu u dućanu se nemože ukrcat u taj svoj bus 30 jer je prekrcan, da bi prolaskom Kantride i Dječje bolnice u busu ostalo mjesta kolko oćeš.  A ona živi u Lipi i sljedeći bus joj ide za 3 sata, a tebi je jedinica bila iza 30-ke, ali ti se neda vozit u plinašu jer ti je ljepši Regio.  I btw, ti platiš studentsku kartu 134 kune s tim da svim subvencijama dođe manje od 50 kuna, dok ona svoju plaća 572 kune i ostane vani jer nema mjesta

MAN Lion s City

Naprimjer ne možeš tako što napravit u Splitu jer je gradski prijevoz katastrofa.

U vršnim satima radnim danom autobusi ne idu češće od 20 min, a večina ih vozi svakih 30 min i rjeđe, tako da ove
linije van grada spašavaju cijeli sustav linija u samome gradu jer bi u protivnom nastao kolaps, a i ovako samo što nije.

Vozni red linija vikendom od najčešćih 30min,a većina ih je na svakih 60 min neću ni komentirat.  >hammer<

U Rijeci je interval vožnje na gradskim linijama naspram Splita fenomenalan.
U vršnim satima cca 7-10 min, izvanvršni 10-14 min i vikendom cca 15-25 min na frekventnim linijama, to je
puno bolje nego u Splitu gdje čekaš samo radnim danom najfrekventnije linije u gradu čak 30 min.  kava

conecto

Citat: mate  u Prosinac 15, 2014, 08:51:54
Nakon ZETa evo istih problema i u Troleju:

http://www.24sata.hr/news/skandal-u-autotroleju-deset-vozaca-ima-lazne-svjedozbe-398372

Da je ovo napisao Novi list ne bih se čudio, ali 24 sata su valjda prije svega zagrebačke novine (mislim na sjedište), pa ako je njima "skandal" 10 vozača s lažnim svjedodžbama u Autotroleju što tek reći za ZET jer je samo prošlog tjedna barem 7 vozača samo u mom pogonu (dijelu ZET-a) dobilo otkaz iz istog razloga. Akcija ide dalje, malo je zastala preko ljeta jer valjda nisu radila tajništva u školama gdje to valjda provjeravaju. Ništa ne primaju pa radimo s jednim slobodnim danom u tjednu.
A oni koji su dobili pedalu prije ljeta uredno rade isti posao u drugim firmama koje su u poimanju većine uglednije od ZET-a ili Autotroleja, čak su položili i taj famozni code95.
Netko je možda veći katolik od Pape, a taj netko možda se krije iza korumpiranosti radnika. Navodno je direktor ZET-a jednom prilikom položio na fakultetu 7 ispita u jednom danu.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

NP-549

A čuj, kolko me sjećanje iz studentskih danas služi - u indexu je pored ocjene upisan i datum polaganja ispita.  Doduše, za takvog igrača se moglo i datume izmišljat

conecto

Ne znam kako su se pojedini naši stručnjaci obrazovali, ali njihovu stručnost baš ne osjećamo naročito pozitivno ni mi vozači, a niti naši putnici.
Ja sam osobno redovno završio školu za vozača, ali u njoj sam samo dobio papire (legalno valjda), a voziti sam naučio tek kasnije na mnogo teži način.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

primavera

Citat: conecto  u Prosinac 15, 2014, 14:57:02
Ne znam kako su se pojedini naši stručnjaci obrazovali, ali njihovu stručnost baš ne osjećamo naročito pozitivno ni mi vozači, a niti naši putnici.
Ja sam osobno redovno završio školu za vozača, ali u njoj sam samo dobio papire (legalno valjda), a voziti sam naučio tek kasnije na mnogo teži način.
Jel ostalo na 10 ili 19 djelatnika  kojima su nasli lose papire?

Majstor

Conecto
U Zet primaju 35 vozaca i 30 parkiraca putem internog natjecaju u Holdingu pa ako ne popune ide se preko Agencije zaposliti resto
Samo mi sudite pošteno !

MB Citaro

Osim vozača ima njih još u Autotroleju kojima bi trebalo ispitati dokumentaciju, zanimanje i postavljenje

MSX

Citat: NP-549  u Prosinac 15, 2014, 13:28:34
Ako neka JLS sama subvencionira svoju liniju cijelom svojom dužinom (40 km), bez obzira što 25% prolazi kroz Grad Rijeku koja uopće ne sudjeluje, onda ta općina ima pravo odredit gdje će stajat ta njena linija. Zašto bi se ti vozio linijom 30 do Krnjeva ili Kantride kad imaš 1 i 1A, a žena koja radi na Krnjevu u dućanu se nemože ukrcat u taj svoj bus 30 jer je prekrcan, da bi prolaskom Kantride i Dječje bolnice u busu ostalo mjesta kolko oćeš.  A ona živi u Lipi i sljedeći bus joj ide za 3 sata, a tebi je jedinica bila iza 30-ke, ali ti se neda vozit u plinašu jer ti je ljepši Regio.  I btw, ti platiš studentsku kartu 134 kune s tim da svim subvencijama dođe manje od 50 kuna, dok ona svoju plaća 572 kune i ostane vani jer nema mjesta
Mislim da bi se sve to dalo riješiti da ima iole zdravije komunikacije između JLS. Ovako maltene svaka linija ima svoja pravila i svatko vuče na svoju stranu. Zbunjujuće za putnike i krajnje neugodno za vozače koji moraju balansirati između zahtjeva "vlasnika" linije i stanja na terenu. Kraljevica je to zgodno riješila sa 29-kom, preusmjerila ju na zaobilaznicu i zaobišla sve stanice koje nisu na njenom području. Zanima me samo da li to onda znači da Kostrena i Bakar sudjeluju u subvencioniranju L29 kada ona prolazi kroz Kostrenu/Bakar?

tramvajac 92

Citat: NP-549  u Prosinac 15, 2014, 14:31:07
A čuj, kolko me sjećanje iz studentskih danas služi - u indexu je pored ocjene upisan i datum polaganja ispita.  Doduše, za takvog igrača se moglo i datume izmišljat

Piše, da, al kod mene na faxu ak kolokviraš ti se piše kao dan polaganja zadnji petak kad su predavanja u tom semestru,

Citat: MSX  u Prosinac 16, 2014, 00:35:17
Mislim da bi se sve to dalo riješiti da ima iole zdravije komunikacije između JLS. Ovako maltene svaka linija ima svoja pravila i svatko vuče na svoju stranu. Zbunjujuće za putnike i krajnje neugodno za vozače koji moraju balansirati između zahtjeva "vlasnika" linije i stanja na terenu. Kraljevica je to zgodno riješila sa 29-kom, preusmjerila ju na zaobilaznicu i zaobišla sve stanice koje nisu na njenom području. Zanima me samo da li to onda znači da Kostrena i Bakar sudjeluju u subvencioniranju L29 kada ona prolazi kroz Kostrenu/Bakar?

Imalo bi smisla, ako i staje na stanicama unutrar Kraljevice/Bakra.

NP-549

Ko što sam objasnio,  RIJEKA subvencionira samo linije 11 i 25 po teritoriju Grada Rijeke, dok ostale linije ne subvencionira.  One općine čije su to linije plaćaju cijelu duljinu od Delte.
Što se pak tiče djeljenja po ostalim JLS,  to ide točno po pređenom kilometru po toj općini.  Ako 29 ide preko Kostrene i Bakra onda Kostrena plaća od Plodina do Zidara,  Bakar plaća od Zidara do Čađare, a Kraljevica od Čađare do zadnje stanice.  Riječke kilometre (Delta-Plodine u Kostreni) dijele po postotku u odnosu na cjelokupnu trasu

conecto

Citat: Majstor  u Prosinac 15, 2014, 17:06:57
Conecto
U Zet primaju 35 vozaca i 30 parkiraca putem internog natjecaju u Holdingu pa ako ne popune ide se preko Agencije zaposliti resto

Da, to sam i ja čuo, valjda je bilo i u biltenu. Ali primaju sad 35+30 nakon što su otpustili valjda već 100 ljudi, a mi radimo s jednim slobodnim danom u tjednu. I primaju interno, a valjda je već interno sve što ima D-kat prebačeno na bus pa ih neće toliko naći. Pa dok propadne interno ode nešto vremena, a onda čarobno rješenje preko agencije (ništa nije sumnjivo naravno).
Navodno i ovi trenutni parkirači idu u promet, a sve veća frka je sa školom jer je vozači ne žele voziti (mnogi postojeći žele napustiti, ostali ne žele prihvatiti se toga).
Nek se samo bahate svi zajedno dok mogu, neki su već krenuli put Njemačke, a to je tek početak, mlađi kolege će većinom krenuti tim putem, a za 5-10 godina vjerujem da u HR više neće imati tko voziti i neće se puno provjeravati svjedodžbe.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...