Razno (2)

Autor shef, Ožujak 30, 2012, 22:16:14

Bocko

Nema kontakata.
Hostu smartbusstop.ericsson.hr bilo je potrebno previše vremena za odgovor.

kigor

Eh tako da :)
Nist, "slavimo" tjedan dana od kada je app stala


Sent from my iPhone using Tapatalk

lussin

Nisu svi dobili promjene. Danas na 3 602, 803 i 804. 602 i 804 imaju nove verzije (Delta-Pomerio-Grbci), a 803 jos uvijek staru

mivano

Citat: lussinpicollo  u Prosinac 28, 2017, 15:10:20
Nisu svi dobili promjene. Danas na 3 602, 803 i 804. 602 i 804 imaju nove verzije (Delta-Pomerio-Grbci), a 803 jos uvijek staru
Obično se piše nova šifra. Ne mijenja se stara. Možda je šole zaboravio.

lussin

Vidis to mi nije sinulo. Vjerovatno je tako bilo  thumbs

Boki651

#860
Aplikacija ne radi zbog hakerskog napada. Očito netko ima nešto protiv toga ili mu ide na živce nedorečenost same aplikacije i brojni nedostaci koji su se pojavili, a nitko ništa nije poduzimao, pa su je odlučili potpuno blokirati. Moguć povratak u život u siječnju 2018.

Neko

Citat: Boki651  u Prosinac 31, 2017, 12:43:17
Aplikacija ne radi zbog hakerskog napada. Očito netko ima nešto protiv toga ili mu ide na živce nedorečenost same aplikacije i brojni nedostaci koji su se pojavili, a nitko ništa nije poduzimao, pa su je odlučili potpuno blokirati. Moguć povratak u život u siječnju 2018.

"...nedorečenost same aplikacije i brojni nedostaci koji su se pojavili, a nitko ništa nije poduzimao..."
Nisu se hakeri trebali trudit puno, dobro da i ta "aplikacija" nije nagrađena kao najbolja od "Smart" aplikacija. Kod nas je "prodavanje boze" in, pogotovo na informatičkom planu di prevladava opća nepismenost.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Čelični

#862
Zanima me da li Autotrolej ima svoj maper kretanja autobusa jer ga je meni nudio prodati jedan član zeljeznice.net foruma koji više nije aktivan na tom forumu. Ja sam kupio od njega za 100 kuna ZET-ov maper koji je imao 3 zaslona. Na prvom i drugom je bio prikaz tramvaja, a na trećem uz tramvaje i autobuse ZET-a. To je bila aplikacija koja je imala ucrtane tramvajske stanice s njihovim nazivima i kružiće na kojim je pisao broj linije. Dodirom miša na te kružiće ispisao bi se i garažni broj tramvaja. Jedino kad bi tramvaj izgubio GPS singnal na kružiću bi se prikazao X iznad broja linije. Tako da se točno mogao locirati gdje je svaki tramvaj na mreži osim onih s X van dometa GPS-a. Kada bi se kliknulo mišem na kružić ispisale bi se sve stanice i izmijenjivao se vrijeme dolaska tramvaja na svaku stanicu u prolaznom smjeru ali ne fisno kao na Autotrolejovoj aplikaciji, već po praćenju GPS-a. Smatram da bi takva aplikacija s vremenom bila idealna za Autotrolej. Malo ću  o-0 nakon što su studenti FER-a počeli ugrađivati u mobitele dolaske tramvaja koristeći ZET-ov maper ZET je to prozvao doslovce "terorističkim napadom" na njih i zaključao šifru mapera tako jako da ni do danas nitko ne može na njihov maper jer oni smatraju da imaju na stajalištima displeje koji pokazuju dolazak vozila.
Poanta mog poduljeg posta je ako Autotrolej ima maper kakav sam gore naveo od ZET-a ,sadašnju aplikaciju Autotrolej može lagano početi modernizirati.

Shole

Naravno da ima kartu kretanja vozila. Uđi jednom do prometnika u gradski na Fiumari nešto pitat pa ćeš vidit za cijeli zid je karta i vozila kako se kreću.  Isto ima i prometnik na svom kompu.

Bocko

I to im radi i sada?
Jer ja sam snifao server Ericssona, URL responde-a i server je jednostavno pukao, tako ako meni ne radi, ne radi ni prometniku.
Ili on im svoj URL za gledanje?

kigor

Proradila aplikacija :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Bocko

Da, dodali samo sat u dno stranice, popis dolazaka po stanicama i dalje nije dinamičan već statičan.
Recimo jedan autobus za kojeg piše da dolazi za 4min je već prošao stanicu a onaj koji dolazi baš tu minutu je još 1km udaljen i ima 3 stanice između.
Samo primjer 2 je već kod kazališta, 7A upravo stao a piše da dolazi tek za 4min. Dok su neki autobusi koji su trebali biti prije minutu-dvije još nisu došli.

https://rijeka.anton008.com/

Matija87

zanimljivo kako i dalje nema istočnog prigrada , minibus linija i pojednih opatijskih linija...

NP-549

Nema linije 3 uopće, na 3A se prikazuje garažni broj. Što sd pak tiče vremena dolaska na stanicu pretpostavljam da ti nije u realnom vremenu nego po voznom redu

Bocko

Kako sustav prepoznaje i garažni broj (kada je bug, na niti jednoj liniji nema linije već su gr brojevi) bilo bi dobro da po garažnom broju stave i drugačiju sliku autobusa.
Da npr. očekujemo plavog plinaša ili Connecta.
Btw što je s Connectima (harmonike), ja već godinu dana nisam vidio connecta na 5 ili 6 (u biti uopće u prometu), koliko ih je uopće preživjelo, se voze što?
Solo vidim svako malo, ali harmoniku ne.