Doubledecker

Autor thomcro, Prosinac 26, 2007, 21:10:08

BARCODE

E moj 421 da se odradi 10% onog što se piše po forumima mi bi smo bili čudo svjetsko.
Za prave prijatelje idem kroz pakao,a neprijateljima ću rado pokazati put do tamo.

shef

Jučer je u NL objavljen članak povećih dimenzija, autora M. Glavana, pa evo dva ulomka:

Citat:Turistički autobus riječkim je ulicama počeo prometovati 2007. godine, a njegovu nabavu financirali su Grad Rijeka putem kredita Autotroleja te Turistička zajednica Grada Rijeke. Ukupno je u njega uloženo čak 2 milijuna i 900 tisuća kuna. Sam autobus stajao je dva i pol milijuna, dok je ostalih 400 tisuća kuna uloženo u vizualno rješenje autobusa, djelo slikara Voje Radoičića, tekst priče o Rijeci i Opatiji i njegov prijevod, promociju te postavljanje dekorativnih oznaka na autobusnim stajalištima

Citat:Od početka prometovanja na ljetnoj ruti od opatijske Slatine preko središta Rijeke, do Trsata i Tower centra, pa do 23. kolovoza, autobusom se vozilo ukupno 2.106 putnika, pri čemu je od prodaje karata ostvaren prihod od 41.100 kuna. Za usporedbu, 2008. godine, kada je autobus prvi put vozio tijekom cijele turističke sezone, u istom je razdoblju ostvaren gotovo dva i pol puta veći broj putnika, preko pet tisuća. Ove je godine od iznamjljivanja autobusa izvan sezone, prema podacima iz Autotroleja, ostvaren i dodatni prihod od deset tisuća kuna, pa se, uz pretpostavku da i tijekom jeseni bude ostvaren sličan prihod kao na proljeće, može izračunati da će se ukupni prihodi od turističkog autobusa u najboljem slučaju tek priližiti ukupnim godišnjim troškovima njegova održavanja koji za gorivo, gume, servise, maziva, osiguranje i ostalo iznose 73 tisuće kuna.


Sve ostalo je bla-bla i truć-truć...
No ne mogu ne napisati još nešto što smo jedan bivši član ovog foruma i ja komentirali... sve još nekako, ali ne mogu vjerovati koji su cirkus od ovog 680 napravili. Naime, jedan dio dekorativnih folija na donjem katu se počeo odljepljivati. Što mislite kako je riješen problem? SELOTEJPOM!!!

Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic


Boki651

Ajmo je malo oživiti, čini se da će se sutra biti u pogonu za potrebe turista s Adonije.

NP-549

Ovog su mogli zadržat kao pričuvu ako je 680 u kvaru.  Cabrio je i to u pravom smislu riječ jer je i vozač otvoren, ali je ipak zaštićen ovim "ala Vespa"  vjetrobranom


shef

#35
Izađem na balkon da vidim kad će stat kiša ( ;D ipak je ovo Rijeka), kad ono imam koga vidjet:

Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

Boki651

#36
Opet oživljavam temu, imao je posla tijekom ponedjeljka, prevozio hokejaše s Braemara.
Fotke preuzete s facebook stranice Brodovi u Rijeci
https://www.facebook.com/brodoviurijeci/

MAN truck bus

Ima li on MANovu standard tablu ili VDV?
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

NP-549

Klasična MAN-ova novije generacije kao što je na Regiju

man323

Takvu su tablu ugrađivali isto u Classice zadnjih serija iz 2009. i 2010.
Panturist ima Classice sa tablom koja se ugrađiva u Lion's Citye i Regie.

mivano

Ovo je nešto novo.
http://www.fiuman.hr/krece-vlakic-djeda-mraza-a-novost-je-adventski-autobus-autotroleja/?fbclid=IwAR0WrGMCtDCDHaDEa0DCtns9ATUm093HAiVod-78EWH3dvVjcp4zImSF55c

"KD Autotrolej ove godine po prvi put se uključilo u bogat adventski program gradova Rijeka i Opatija, i to uključivanjem u promet posebnog autobusa koji će prometovati od centra Rijeke do centra Opatije te od centra Rijeke do Trsatskog kaštela.

Riječ je o Adventskom autobusu, inače katnom autobusu, koji je za ovu priliku odjenuo potpuno novo, prigodno adventsko ruho. Naravno, tu je i prigodna glazba, a sve one koje se odluče za vožnju ovim autobusom očekuje i slatko iznenađenje.

Adventski autobus u promet kreće 6. prosinca te će biti u funkciji do 7. siječnja 2019. godine, a prometovati će sve dane u tjednu po posebnom voznom redu koji je prilagođen potrebama korisnika.

Linija će biti označena posebnom oznakom, i koristiti sva stajališta od Trsata, do Jelačićevog trga i Slatine u Opatiji u polasku i povratku, a korisnici autobus mogu koristiti sukladno važećem cjeniku, znači Opatija je zona 3, a Rijeka zona 1. Cjeloviti vozni red objavljen je na web stranici KD Autotrolej."

kico101

A mogli su se malo ugledat u onoga što jede snijeg, pa u duhu Adventa organizirati da prijevoz bude besplatan ( valjda bi trebalo biti u interesu i jednog i drugog grada da ima prometa ). Ovako će vozit prazan, pa će u kasu stići ista količina kuna kao i da je besplatan, ali se neće vozit nitko.

Btw, koliko se potroši na 101,102 i 103, ovo je kap u moru.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

Boki651

Maloprije viđen s displayem 2 Trsat

LD470

Ja sam ga vidio pred sat vremena u Opatiji na tržnici kako trpa djecu iz škole sa displeyem "32 Adventska linija".

gorgoroth