EP u vaterpolu 2010.

Autor conecto, Kolovoz 29, 2010, 00:48:40

conecto

Pošto smo već imali zasebne teme u sličnim prigodama, uoči početka EP u vaterpolu ja otvaram ovu, pa je nakon nekog vremena možemo kao uspomenu prebaciti u PHOTO-ALBUM.
U samoj organizaciji natjecanja već tradicionalno sudjeluje i ZET, naravno kad je u pitanju prijevoz. Prve vožnje krenule su u četvrtak 26.8., uglavnom prijevozi s aerodroma do hotela nakon dolaska reprezentacija i delegacija. U petak su već počeli treninzi, pa se veliki dio planiranog prijevoza već obavlja iako je samo svečano otvorenje natjecanja u nedjelju 28.8.
Organizacija prijevoza mi se čini boljom i efikasnijom nego u prethodnim sličnim prilikama, prije svega zato što nema previše suvišnih autobusa (osobito u odnosu na Vojne igre 1999.)  Svaki autobus vozi pojedinu reprezentaciju, a organizirano je i nekoliko shuttle-linija s voznim redom. Svima su zajednička dva odredišta - sportski centar Mladost na Savi koji je centar svih događanja i bazen Utrina koji će pored ovog služiti za treninge.

Dakle, igre mogu početi!

A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

conecto

#1
Danas je u Zagrebu padala jaka kiša. Pošto je riječ o "vodenom" sportu valjda to sudionicima nije previše smetalo, ali je bilo totalno nezahvalno vrijeme za slikanje. Stoga se unaprijed ispričavam na kvaliteti slika, ali od nečega se mora početi, pa evo par detalja koje sam uspio uhvatiti kako je to otprilike danas izgledalo na Savi...

APD je u ovaj prijevoz uključila isključivo MAN Lions City...

454 - vozio reprezentaciju Hrvatske pa počnimo s njim



452 - Grčka (joooooj, ubit će me Shole zbog ovih stupova i ponovljenih kadrova)



451 - Italija



APP 334 - Rusija



58 - APP je ipak imao šareniji vozni park, ali tek sam sad skužio da su na Lions Regio garažni broj nakeljili na vrata



59 - APP se šminka



65 - vozio reprezentaciju Srbije koja uz reprezentaciju Crne Gore jedina ima policijsku pratnju - ja se nadam bez potrebe, ali zlu ne trebalo...



66



A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

conecto

#2
Osim prijevoza reprezentacija organizirane su i linije za suce, delegate i sl.

APD vozi liniju između "Mladosti" i hotela "Dubrovnik", danas 462



APP održava vezu s hotelima "I" i "Antunović" -336



I dok busevi koji voze reprezentacije stoje na zatvorenom parkingu, ovi na linijama koriste ugibalište na Jarunskoj cesti (redovna stanica kabrioleta). No unatoč posebnoj regulaciji prometa, brojnim policajcima, zaštitarima i kontroli ZET-a nekih stvari se u Zagrebu ne možemo riješiti čak i u ovakvim situacijama - bez obzira na vertikalnu i horizontalnu regulaciju ugibalište autobusne stanice je gotovo uvijek prepuno osobnih automobila dok autobusi kod dužeg čekanja odlaze parkirati na terminal Savski most da ne smetaju jedni drugima.





A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

conecto

#3
Osim bazena Mladost na Savi prijevoz se vrši i na bazen Utrine gdje se odvijaju treninzi. 63 dovezao reprezentaciju Hrvatske, a 62 Rumunjske.



453 na prijevozu reprezentacije Španjolske



Busevi koji voze reprezentacije obično imaju jednu vožnju ujutro i jednu popodne (utakmica i trening ili dva treninga ako je slobodan dan) - između vožnji odmaraju u garaži. Zanimljivo - neki Cityi ispišu na displeju "IZVANREDNI PRIJEVOZ" u jednom redu, a neki u dva.



451 dok je vozio Italiju koja je u našoj skupini dobila sve utakmice, ali još nisu naletili na naše  ;D



459 - ženska reprezentacija Španjolske



458 - ženska reprezentacija Hrvatske



Ne mogu biti 100 % siguran da li je baš to uzrok kaosa u Novom Zagrebu i dijelu oko Rotora i Jadranskog mosta, ali ovako izgleda Selska kad se spoje tekma naše repke i "Hanžek" - 109 stigao jedan drugog

A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

conecto

#4
Zanimljivo pitanje jedne mediteranske reprezentacije: "Kad gledamo prospekte o Hrvatskoj uvijek svugdje sunce, što je ovo sad?"
Ali nakon nekoliko tipičnih kasnojesenskih dana konačno je svanulo i sunce. Danas na "Mladosti"...



Plinska kriza je učinila svoje pa je i APD silom prilika pokazao svoje školarce kojima je ovo dobar trening pred početak nove školske godine





Dovezli smo i naše Lions Regio da APP bolje vidi kak treba nalijepiti garažne brojeve



Zato samo nebo zna da je ovo 59 koji vozi reprezentaciju Rusije



Ali je zato vozač ženske reprezentacije Rusije stavio knjigu na šajbu da se jasno vidi garažni broj njegova busa



Zato je buseve APP najbolje slikati malo sa strane pa svi vidimo da je ovo 64



U sveopćem "žutilu" izdvajao se ipak jedan Lions City, ali (za razliku od proteklih dana) iz APP - 336



I ova Guleyruz Cobra koja vozi Mađare i koji su očito njome i doputovali

A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

maky

U svakom slučaju je zanimljivo čime se sve obavlja prijevoz reprezentacija.
Sjećam se kada je Split sudjelovao u organizaciji rukometnog prvenstva. Isklučivo su vozili Regiji, AV120 i sl...

Nigdje ne vidim ZET-ove Conecte, SU313, Lions Coacha...
Zar nebi bilo logičnije da to obavlja specijalni prijevoz nego gradski autobusi?! Ili se varam...
Ne kažem da su to neke kilometraže, moglo bi ih se voziti i u kočiji bez da im se išta dogodi, ali čisto da se imaš čime pravit važan..

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

conecto

#6
Jedino ovo zadnje. Relacije prijevoza su 10-15 minuta, po mojem skromnom mišljenju najbolji za to je Lions City, ljudi brzo uđu i izađu (ne moraju se penjati), ima dovoljno slobodnog prostora za stvari unutra i dovoljno sjedala jer se vozi 20-ak ljudi pa dio sjedala još ostane prazan. Sve ostalo bilo bi samo čista šminka, a (što je najvažnije) ekipe se ne bune i prezadovoljni su.

Uz ove na slikama APP je povremeno uključivao na shuttle-linije zamjenski bijeli Lions Regio i SÜ 313 gb 9 (nažalost nemam slika).
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

conecto

#7
641 je dovezao žensku reprezentaciju Italije na ogled s našim curama



Naše cure je vozio 627



Već na poluvremenu je bilo jasno da neće biti dobro



Na kraju je završilo malo bolje nego s Rusijom - 22:3 za Italiju, no treba znati da naša ženska reprezentacija postoji vrlo kratko vrijeme i ovo im je prvo službeno natjecanje (ja do sad nisam ni znao da žene igraju vaterpolo). Iako je zbog toga točno da drugima služe za nabijanje gol-razlike svi se slažu da su u jednom najbolje - najljepše su!



I jedan pozdrav žapca -maskote natjecanja




A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

Tomek

Citat: conecto  u Rujan 02, 2010, 22:46:54

Ne mogu biti 100 % siguran da li je baš to uzrok kaosa u Novom Zagrebu i dijelu oko Rotora i Jadranskog mosta, ali ovako izgleda Selska kad se spoje tekma naše repke i "Hanžek" - 109 stigao jedan drugog



Kao prvo conecto fenomenalne fotke..
Što se ove situacije tiče nažalost, uzrok nisu ove manifestacije nego nažalost ZG promet. Budući da na 109 ima 11 ili 12 voznih redova, a linija je jedna od najdužih u ZG-u i prolazi hrpom ulica na kojima je svakodnevni prometni kaos nije rijetkost ni kada se pretrpana tri ili četiri autobusa ulove jedan iza drugoga..

Berlingo

Definitivno spada ovdje. Jer u Savskoj autobusa nema, a kad sam ga prestigao i vidio u retrovizoru oznaku naprijed bilo je sve jasno. 630 uhvacen u petak ujutro. Iza kazalista skrenuo desno.


conecto

#10
Pošto je počela školska godina i APP sad vozi vatepoliste s Lions Cityijima



Reprezentacije Njemačke ne koriste ZET već flotu VW Caravelle pošto ih sponzorira tvornica Volksawagen

A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

tramvajac 92

Ok znam da školski voze djecu i tako to ali mi nije jasno da kad odveze djecu u školu (napravi jedan jutarnji krug) nebi dovezao vaterpoliste (ice) (opet jedan krug) i vratio se onda kasnije na još jedan krug s djecom i natjecateljima ???

conecto

Zato što se to sve skupa previše preklapa i zato što se ovaj tjedan prijevoz vaterpolista planira iz dana u dan pošto su završila natjecanja po skupinama pa se ne zna toliko unaprijed kad tko i s kim igra. Ipak, jučer osim Citya vozio hrvatsku repku bijeli Regio.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

conecto

#13
Kako natjecanje odmiče trenira se sve više pa je parking ispred bazena Utrina gotovo uvijek pun



3 parkirna mjesta predviđena za autobuse često nisu dovoljna pa je 329 ovog puta ostao sa strane



Ozračje zahuktalog natjecanja kvari samo loše vrijeme. Dosadna kiša i jaki pljuskovi gotovo svakodnevno u Zagrebu od početka natjecanja



Policijska pratnja uvijek uz reprezentacije Srbije i Crne Gore, ostale prate samo kad imaju utakmice

A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

conecto

#14
Prometno je uvijek i ispred bazena Mladost - i kad ne igraju reprezentacije često dolaze gledati utakmice budućih protivnika









U utorak je bio prvi veći dolazak navijača. S dva charter-leta u velikom broju su došli navijači Crne Gore na ogled sa Srbijom. Od aerodroma do bazena Mladost pod jakom policijskom pratnjom prevezeni su u dva prepuna zglobna autobusa - Citaro G gb 531 i jedan O-405 GN kojem nisam vidio gb. Iako su Zagreb napustili razočarani jer nisu izborili polufinale, kolege kažu da u autobusima problema nije bilo i ostali su potpuno neoštećeni.

A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...