Slike autobusa u 2021.

Autor tramvajac 92, Siječanj 01, 2021, 11:11:56

Melisa Kodžoman

Citat: MAN truck bus  u Travanj 16, 2021, 21:06:02

Ne znam zašto je stražnji displej toliko bitan faktor
Koji je onda smisao postojanja stražnjeg displeja ako ne informiranje putnika?
Kad netko tko se rijetko koristi javnim prijevozom šeće terminalima poput Ljubljanice ili Glavnog kolodvora i ne zna raspored polaznih perona, prije će vidjeti broj na autobusu kojem prilazi nego tablu na peronu. Ovo na 155 je blesavo i bezobrazno zapravo jer se na mjestu prekrivenog displeja ne nalazi nikakav super bitan element reklame već doslovno ništa, boja; i jako je čudno što nitko na to (od zaposlenih) ne reagira, već ko ga šiša.

421

#61
@Melisa Kodžoman
Što kada displej ne radi ili nema rasvjete ili font nije adekvatan ??? Na rashodovanim Citarima nisu radili bočni i stražnji prilično dugo vremena.
Na 403 nije radio 2 godine i bio fokus forumaških pitanja i komentara, a  bus123 je bio nov i pod garancijom...
Tko zove 072 500 400 radi toga ???
Tko (na)piše mail na javnost@zet.hr ???
Tko znade gdje se nalazi pano s grafičkim prikazom perona i kako ga koristiti  ???

Odluka Gradske skupštine o prijevozu putnika u javnom prometu - uređuje opće uvjete i način korištenja javnog prijevoza na području prometne mreže ZET-a
Članak 16.
Terminal javnog prijevoza je uređena i označena prometna površina više stajališta koja su početno-završne točke većeg broja linija jednog ili više vrsta prijevoza.
Na terminalu mora biti postavljen i odgovarajući pano s grafičkim prikazom perona i naznakom linija koje na njemu pristaju te grafički prikaz mreže linija koje s terminala polaze ili na njemu pristaju te naznakom mogućih mjesta prijelaza na mreži linija.
Na odgovarajućem mjestu na terminalu, moraju se postaviti i osnovne obavijesti o tarifnom sustavu prijevoznika.
Terminali moraju biti opremljeni sanitarnim čvorom za prometno osoblje i javnim sanitarnim čvorom.
Postavljanje i održavanje sanitarnih čvorova, iz stavka 4. ovoga članka, Grad Zagreb povjerava fizičkoj ili pravnoj osobi na temelju ugovora sukladno posebnim
propisima.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

smogovci.bbb2

#62
Citat: 421  u Travanj 16, 2021, 19:49:10
" iz vozila " krucijalan je podatak koji ne razumije svatko. Gledano izvana izgleda kao normalna slika, perspektiva iznutra odaje točkastu strukturu kroz koju se vidi prema van. Iz iskustva podržavam oblijepljeno prometalo jer je unutarnja temperatura niža u proljeće/ljeto.
Dakle, potrebno je reklamu zalijepiti i na vozačeve prozore kad tvrdiš da putnicima ne smetaju. Onda i vozačima ne smetaju i rashladit će te kava

[MODERATOR EDIT] Molim da raspravljate lijepo, bez nacionalizma i ostalih neprimjerenih riječi. Hvala.
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

vrba

Citat: 421  u Travanj 16, 2021, 20:30:13
Koncesionar je prodao plohe, tvrtka koja obljepljuje loše je odradila posao, ali s četiri poteza sklapelom, stanje postaje redovno.
Satisfy ???

Piše se satisfied  ;)

Kocka O405

Citat: Melisa Kodžoman  u Travanj 16, 2021, 21:27:44
Koji je onda smisao postojanja stražnjeg displeja ako ne informiranje putnika?
Kad netko tko se rijetko koristi javnim prijevozom šeće terminalima poput Ljubljanice ili Glavnog kolodvora i ne zna raspored polaznih perona, prije će vidjeti broj na autobusu kojem prilazi nego tablu na peronu. Ovo na 155 je blesavo i bezobrazno zapravo jer se na mjestu prekrivenog displeja ne nalazi nikakav super bitan element reklame već doslovno ništa, boja; i jako je čudno što nitko na to (od zaposlenih) ne reagira, već ko ga šiša.
Složio bih se s ovim thumbs. Displej je tu da bi se znalo na kojoj je liniji bus,a ne da služi kao površina za reklamiranje. Nebi me čudilo da još preko bočnog displeja zalijepe reklamu  glavauzid ::|.
Kocka je zakon :)

421

Citat: smogovci.bbb2  u Travanj 16, 2021, 21:57:12
Dakle, potrebno je reklamu zalijepiti i na vozačeve prozore kad tvrdiš da putnicima ne smetaju. Onda i vozačima ne smetaju i rashladit će te
Sjedni za komp ili mobitel, duboko udahni i koncentriraj se. Gdje sam ja to napisao da reklama putnicima ne smeta ???
Komentirao sam vidljivost iz vozila koja je u duhu članka 21. koji si naveo.

Nažalost, Pravilnik brani vozačima da se rashlade...
https://www.cvh.hr/sluzbene-obavijesti/1997/i7-broj-1305-197/
Pitanje 1:
Može li se ovjeriti tehnička ispravnost vozilu koje na svojim staklima, uz uobičajeno tvorničko zatamnjenje stakala, ima zaljepljene zatamnjene folije ili prskanjem nanesen dodatni zatamnjeni sloj boje?
Odgovor 1:
Vrlo je važno da se na tehničkom pregledu razlikuje tvornički izvedeno zatamnjenje (gotovo sva vozila na tržištu mogu se naručiti sa zatamnjenim staklima) od zatamnjenja izvedenog u kućnoj radinosti postavljanjem tamnih folija.
Tvornička zatamnjenja se izvode na svim staklima vozila, a samo dodatno (većinom na skupljim vozilima) bočna stakla iza vozača i stražnje staklo izvodi se kao neprozirno. Sva tvornička zatamnjena su tehnički korektna.
Tamne folije (ili sloj tamne boje) koje pojedini vlasnici dodatno postavljaju na vozila, smiju biti postavljene samo na stražnjem staklu i na bočnim staklima vozila smještenim uz redove sjedala iza vozača. Na bočnim staklima smještenim ispred ili uz prednji red sjedala ne smiju biti postavljena nikakva dodatna zatamnjenja osim tvorničkih. Na prednjem staklu (vjetrobranu) također ne smiju biti postavljena dodatna zatamljenja, osim uz gornji rub stakla, kao sjenilo protiv sunca.
https://www.cvh.hr/gradani/propisi-i-upute/pravilnici/zakon-o-sigurnosti-prometa-na-cestama/pravilnik-o-tehnickim-uvjetima-vozila-u-prometu-na-cestama-1/
PRAVILNIK O TEHNIČKIM UVJETIMA VOZILA U PROMETU NA CESTAMA
Članak 44.
(3) Vjetrobran i bočna stakla u ravnini vozača ne smiju se na nikakav način dodatno zatamnjivati (postavljanjem folija ili dodatnim bojanjem stakala).
(4) Odredba stavka 3. ovoga članka ne primjenjuje se na vozila policije.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

smogovci.bbb2

Citat: 421  u Travanj 16, 2021, 19:49:10
...perspektiva iznutra odaje točkastu strukturu kroz koju se vidi prema van. Iz iskustva podržavam oblijepljeno prometalo jer je unutarnja temperatura niža u proljeće/ljeto.
::|
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

tramvajac 92

Što se tiče reklama preko prozora, gade mi se. Nebitno na kojem su vozilu.

Što se tiče naplate prijevoza, ja bih najrađe vozače u gradu, te na 172, 176, 177, 268, 269, 330 oslobodio prodaje karata. Nek se kontrolori karata bave s tim, vozač će biti fokusiraniji na vožnju, umjesto da još moraju paziti imaju li dosta karata i kovanica za povrat. Ako bi dobili 1 minutu kraće putovanje po smjeru, isplati se.

NP-549

U  Rijeci su počeli gurat sve više ovakve reklame.  Ima djelomično preko stakala, a djelomično (uglavnom naprijed) je oslobođeno.  Valjda su skužili da je ovakva reklama uočljivija i da će ti prije upast u oko nego kad prođe onaj ormar pokraj tebe sav poljepljen.  Osim što je uočljivija, ova stvara manje problema putnicima u autobusu.  Uvijek se nađe pregršt mjesta za normalno gledat van, a ne kroz rupice, što naročito puno znači ljudima sa slabijim vidom.

Photo by naš vrijedni član - gorgoroth

421

Citat: tramvajac 92  u Travanj 17, 2021, 17:59:43
Što se tiče reklama preko prozora, gade mi se. Nebitno na kojem su vozilu.

Što se tiče naplate prijevoza, ja bih najrađe vozače u gradu, te na 172, 176, 177, 268, 269, 330 oslobodio prodaje karata. Nek se kontrolori karata bave s tim, vozač će biti fokusiraniji na vožnju, umjesto da još moraju paziti imaju li dosta karata i kovanica za povrat. Ako bi dobili 1 minutu kraće putovanje po smjeru, isplati se.
o-0
Od nabrojanih linija, 269 nije niti blizu 268, a 330 ima naplatu samo u VG području, pa se ne bih složio s tobom.
A 1 minuta kraće putovanje po smjeru baš i nije neki benefit > to ti je vrijeme kad putnici izađu, zatvoriš vrata i kreneš prema službenim prostorijama ZETa (recimo na WC)
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

jakov5

#70
Citat: NP-549  u Travanj 17, 2021, 19:11:39
U  Rijeci su počeli gurat sve više ovakve reklame.

Photo by naš vrijedni član - gorgoroth
Meni je ovakav način reklamiranja kao na slici sasvim korektan, volio bih da ako i bude više reklama po vozilima, da ovakve i kod nas zavladaju. (ps. @gorgoroth odlična fotka)
Nažalost ova firma koja je u Zagrebu prošla na natječaju ide u jednom drugom smjeru. A pet godina je jako dugo razdoblje...

No, da se vratimo na slike, točnije dvije s početka ovog mjeseca, koji je već prešao polovicu:
1) 693 na 124 se spušta s Gornjeg Stenjevca
2) 537 i 541 čekaju svoje prve putnike rano ujutro 8-8 (i fino parkirani šleper koji sprječava prolazak busa 537

Slike u punoj rezoluciji možete vidjeti kombinacijom desni klik miša+otvaranje u novom prozoru

gorgoroth


421

#72
@smogovci.bbb2
Hvala ti što si me podsjetio da se pripremim za slučaj da  bus123 nije izlijepljen reklamama koje smanjuju temperaturu u njemu. ;D
WHATEVER YOU CALL THEM, WE'RE DEDICATED TO KEEPING THEM FRESH AND DRY
https://btbgrooming.co.uk
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

NP-549

Još jedna reklama sa allover prikolicom i samo tekstom naprijed

Tomek

1. Citaro 665 na Sveticama
2., 3., 4., 5. Citelis 750 u Parku 101. brigade