Pulapromet - razno

Autor Tomek, Studeni 23, 2007, 13:24:45

nexus

Očito 30, a ne 20:

Citat:Pulapromet bespovratnim sredstvima nabavlja 20 ekoloških autobusa
AUTOBUSI SE NABAVLJAJU PREKO ITU PROJEKTA
...
,,Pulapromet će uz pomoć bespovratnih sredstava kroz projekt ITU mehanizma nabaviti 20 novih autobusa na stlačeni prirodni plin te kroz ,,No regret" projekt dodatnih 10 dizelskih autobusa. Ovim ćemo potezom značajno pomladiti i obnoviti vozni park te uvelike poboljšati uslugu javnog gradskog prijevoza", istaknuo je direktor Pulaprometa Igor Škatar te pojasnio kako je predmetni Ugovor dio obvezne projektne dokumentacije poziva za projekte ,,Nabava SPP autobusa i izgradnja SPP punionice" te za ,,No regret" projekt. Za provedbu navedenih projekata potrebno je da Grad Pula i ostali suvlasnici Pulapromet d.o.o. zaključe s društvom Ugovor o uslugama u javnom prijevozu. ,,Prihvaćanje ovog Ugovora iznimno je važno za daljnji održivi razvoj gradskog prometa na području Grada Pule i ostalih jedinica lokalne samouprave koje su suvlasnici društva, jer se njime omogućava dodjela bespovratnih EU sredstava" zaključio je Škatar.
...
http://www.regionalexpress.hr/site/more/pulapromet-bespovratnim-sredstvima-nabavlja-20-ekolokih-autobusa

sendipula

Živjela 184-ka!

nexus

Samo nek to dođe pa ćemo lako za kako :)

Shole

Mislite li da će se riješit sadašnjih Citelisa ili će ostat u pričuvi ?  Zna netko koliko su prešli i kako se drže ?

sendipula

Citat: Shole  u Veljača 11, 2018, 15:57:58
Mislite li da će se riješit sadašnjih Citelisa ili će ostat u pričuvi ?  Zna netko koliko su prešli i kako se drže ?
Prešli su 650 do 750k km :)

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

Živjela 184-ka!

nexus

#635
Citat: Shole  u Veljača 11, 2018, 15:57:58
Mislite li da će se riješit sadašnjih Citelisa ili će ostat u pričuvi ?  Zna netko koliko su prešli i kako se drže ?

Sumnjam da će se rješavati buseva koji su nabavljeni 2007., ne bi imalo smisla jer se uz svaku najavu ove nove nabavke spominje jačanje postojećih linija i uvođenje novih, dakle treba više buseva.
Stariji od 2007. će vjerojatno svi ća.

Što se držanja tiče, mogu s putničkog aspekta reći da su Citelisi i Europolisi u najmanju ruku korektni.

noxis93

http://pulapromet.com/wp-content/uploads/2018/07/Tehni%C4%8Dka-specifikacija-Priog-1.pdf
Plan novog sustava upravljanja i naplate.
Izgleda da se vraćaju karte po kioscima, stižu ekrani po stranicama, najave dolaska i SMS karte. Također prelazak na novu platformu za vrijednosne i mjesečne u nadi da jednog dana ugledamo Pula City Card.

sendipula

Citat: noxis93  u Studeni 16, 2018, 18:49:40
http://pulapromet.com/wp-content/uploads/2018/07/Tehni%C4%8Dka-specifikacija-Priog-1.pdf
Plan novog sustava upravljanja i naplate.
Izgleda da se vraćaju karte po kioscima, stižu ekrani po stranicama, najave dolaska i SMS karte. Također prelazak na novu platformu za vrijednosne i mjesečne u nadi da jednog dana ugledamo Pula City Card.

To stoji u planu restrukturiranja unutar nabavke novih autobusa?? Hm, cool bi bilo. Malo sam prolistao PDF. Samo pitam se koliko će trajati TFT/MATRIX displayevi unatoč našim vandalima koji gaze sve pred sobom.
Živjela 184-ka!

noxis93

Citat: sendipula  u Studeni 25, 2018, 01:14:53
To stoji u planu restrukturiranja unutar nabavke novih autobusa?? Hm, cool bi bilo. Malo sam prolistao PDF. Samo pitam se koliko će trajati TFT/MATRIX displayevi unatoč našim vandalima koji gaze sve pred sobom.
To su minimalni zahtjevi. Ne znaći da će sve biti implementirano. Negdje sam u financijskim planovima vidio da su planirana sredstva za novi sustav naplate. Nisam vidio nigdje brojke za ekrane. Al da budem iskren mislim da nisu niti potrebni bar dok ne dignu frekvenciju pojedinih linija. A ako budu povezali sustav sa Google mapsom nema potrebe za ekranima uopće.


Sent from my iPhone using Tapatalk

sendipula

Citat: noxis93  u Studeni 25, 2018, 10:51:26
To su minimalni zahtjevi. Ne znaći da će sve biti implementirano. Negdje sam u financijskim planovima vidio da su planirana sredstva za novi sustav naplate. Nisam vidio nigdje brojke za ekrane. Al da budem iskren mislim da nisu niti potrebni bar dok ne dignu frekvenciju pojedinih linija. A ako budu povezali sustav sa Google mapsom nema potrebe za ekranima uopće.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pa pogledaj onaj na Giardinima u kakvom je stanju...Uopće se ne bih čudio da i ostali budu takvi. Negdje sam bio čuo da je novi sustav naplate "slide to pay" odnosno onako kako vam je poznato kad plaćate u trgovačkim lancima, mada bih rađe nek naprave NFC sustav, koji je efikasniji. Da li će dolaskom novih 30 autobusa pojačati gradske linije??
Živjela 184-ka!

noxis93

Citat: sendipula  u Studeni 27, 2018, 17:52:20
Pa pogledaj onaj na Giardinima u kakvom je stanju...Uopće se ne bih čudio da i ostali budu takvi. Negdje sam bio čuo da je novi sustav naplate "slide to pay" odnosno onako kako vam je poznato kad plaćate u trgovačkim lancima, mada bih rađe nek naprave NFC sustav, koji je efikasniji. Da li će dolaskom novih 30 autobusa pojačati gradske linije??
Ekran na Giardinima je bio igranje (našim) novcem i realno ne služi ničemu. Nikad nisam shvatio zašto su ga prekrcali informacijama i grafikama kad je sve što je potrebno broj linije i odbrojavanje minuta.
Što se naplate tiče, ona ostaje ista ko i danas uz razliku da će kartice biti na drugom standardu. A novitet je qr skener za karte kupljene izvan vozila.
Pričalo se još davnih godina o pojačanju 1ce, 2ke i 3ke. Ovo nije dokument o tome pa ne znamo.


Sent from my iPhone using Tapatalk

noxis93

#641
https://www.glasistre.hr/pula/stizu-u-lipnju-2019-novih-12-autobusa-za-168-milijuna-kuna-575941
Citat:Pula će u lipnju iduće godine dobiti 12 glanc novih autobusa marke Iveco, koji će voziti na gradskim i prigradskim linijama. Jučer je u Komunalnoj palači potpisan ugovor između lokalnog prijevoznika Pulaprometa i zagrebačke tvrtke Autobusi koja će isporučiti nova vozila. Da ne bi bilo zabune, ovdje nije riječ o plinskim autobusima o kojima smo u više navrata pisali, već o dizelskim. Ovih 12 dolaze preko drugog projekta, koji u 85-postotnom dijelu bespovratna sredstva daje EU, dok ostatak plaća Ministarstvo mora, prometa i infrastrukture.
...

Novi autobusi bit će klimatizirani, opremljeni rampama za slabije pokretne osobe i video nadzirani. Zamijenit će one najstarije iz 1988., 1996. i 2003., koji će, prema riječima Škatara, biti adekvatno zbrinuti. S novim će autobusima cijeli Pulaprometov vozni park biti u skladu s europskim preporukama. (B. Ž.)

Prvih 12 stiže. Odlaze Mečke i Manovi.

sendipula

Živjela 184-ka!

NP-549

A koji su koji s obzirom da 1,5 milion kuna košta veći autobus, a 1,3 manji ?    Postoji li uopće Crossway10 LE ?

sendipula

Citat: NP-549  u Prosinac 05, 2018, 10:38:54
A koji su koji s obzirom da 1,5 milion kuna košta veći autobus, a 1,3 manji ?    Postoji li uopće Crossway10 LE ?

Koliko sam upućen, 6 sa 2 vrata i 6 sa 3 vrata. Dakle 100% Crossway 3d a Urbanway 2d.
Živjela 184-ka!