Neoplan

Autor maky, Studeni 28, 2007, 22:56:57

maky

Ja ih također imam, stigli su mi 10 dana nakon što sam naručio...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

man750

#16
Za usporedbu : Stari i novi Cityliner

133 u ZAGREBU
22 u DUBROVNIKU
Jedan u MakarskojMAN750 Autobus ispred svog vremena
- S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N -

PINTER

Sretan Uskrs priajtelji moji !!!!

MENI UVIJEK NAJLJEPŠI ALI NE I NAJ BOLJI BUSEVI in the world !!!!

miky

Iako sam mišljenja da je Setra Setra, a da su ostali samo autobusi, Neoplan je dizajnerski najjači autobus i Cityliner, a i ostali...

maky

#19
Citat: shef  u Svibanj 09, 2008, 11:20:20
I oni su se počeli igrat restylinga:



Neznam shefe na što aludiraš, ali ovo jest N1116 Cityliner

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

shef

Da ga vidiš izbliza, a naročito odostraga, ne bi to tvrdio. To je obični stari 116 sa novim "naljepnicama".
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

shef

Da posudim Erobussovu sliku (kolega ne ljuti se ;) ) ne može 1116 imati stražnji dio kao ovaj:
http://i89.photobucket.com/albums/k202/erobuss/biscan1.jpg
a samo stavljene nove zadnje lampe
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

maky

#22
Sigurno je da ne može imati stražnji kraj kao taj sa slike, jer ako ima, onda je ili imao sudar ili je nešto čudno u vezi ovog busa.
Jer...



Stari n116 ima ovaj ovdje zaokruženi komad "odsječen i tu ostaje oštri kut,  dok su to kod n116 malo zaoblili i ublažili.
Također sam straga zaokružio i one rešetke koje su  n1116 style.
E, da ne zaboravim, i u unutrašnjosti se primjeti iza suvozača onaj srebrni metal sa izbušenim rupicama kakav se nije ugrađivao u n116 nego  u novijeg brata.

Da si bar slikao i otraga :-\

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

Tomek

gbr 305 sam vidio više puta u ZGu i definitivno je N1116, nijedan nije u ČZMu obnavljan na taj način za sada. Neki nesporazum je očito..

erobuss

#24
Majku mu o čemu vi raspravljate?
Pa prva i osnovna razlika između N116 i N1116 je u bočnim lajsnama,
koje je standarna u Citylinera N116, osim izuzetka Platinum Editiona koji je na tržište izbačen 1996. godine. N1116 to nema!!!




Shefe vidiš li na fotki da taj bus nema one debele britve na sastavu prozora i bočnih oplata?  I da je sve to netko odradio, kao onaj majstor u Jelahu, lajsne na sredini mu nije mogao skinuti ni pomoću čarolije.

busfan

Ima i samo 2 prtljaznika izmedju tockova, ovi stariji imaju po 3

Neo

U pravu si Ero nema sanse da mu ko moze skinuti donje lajsne jer one drze poklopce bunkera i ovo je orginalni N1116...
je zakon

Tomek

Evo malo za usporedbu, novi Cityliner i stari Starliner


maky

400. novi Cityliner za FC Koln u VIP izvedbi! Ma pogledajte samo ovu troosovinsku zvijer. Sjedala su strava! Po autobusu su čak razbacani umetci od ugljičnih vlakana! Mila majko, da mi se u ovom provozat  :P :P
http://www.neoplan.de/en/Media/Press_releases/show_press.jsp?id=6839

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

mate

Bus izgleda fenomenalno taman za nove bundesligase... 8)
E,kad bi nasi klubovi bili malo bogatiji...mozda bi si mogli priustiti ovako nesto... ;D
Novi Cityliner je po meni jedan od boljih buseva koji se moze vidjeti u RH...  8)
Sad nam ostaje cekati da vidimo,hoce li netko uzimati novog Starlinera...