Linije - razno 2019.

Autor Portos, Siječanj 02, 2019, 12:12:40

smogovci.bbb2

Dovoljno je naći slušateljicu koja će nazvati Vizionara na Radio Sljeme u srijedu u 10:30h good_boy
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

tramvajac 92

Vjerovali ili ne, 168 i nije tako loša ideja za vožnju do Arena Centra. Iz Prečkog mu treba 25 minuta, dok (ako ti se poklopi) tramvaj i bus, treba ti pol sata do tamo. Što se tiče 120, vidjet ćemo kako će funkcionirati.

tramvajac 92

Inače, u subotu od 9 do 17, zbog nekih radova u ul. Fraterščica, kod kbr. 8 ne vozi 127. Siguran sam da bi se negdje drugdje uštedilo, i da 127/2 uopće nebi izašao. Tih nekoliko polazaka (06:40, 07:20; 17:20, 18:00, 18:40) bi bilo ostvareno s nekim drugim busom, no dobro.

Ivan

#138
Citat: tramvajac 92  u Listopad 18, 2019, 18:57:01
Inače, u subotu od 9 do 17, zbog nekih radova u ul. Fraterščica, kod kbr. 8 ne vozi 127. Siguran sam da bi se negdje drugdje uštedilo, i da 127/2 uopće nebi izašao. Tih nekoliko polazaka (06:40, 07:20; 17:20, 18:00, 18:40) bi bilo ostvareno s nekim drugim busom, no dobro.
Hm, istina... Recimo na 135 su krugovi subotom potpuno nepotrebnih 1 h na liniji kojoj bez gužve subotom treba oko 6-7 minuta u jednom smjeru, a 127 treba oko 10-12 minuta, slično tako i nedavno spomenuta 120 do ponedjeljka ima dva busa s krugom 60 minuta dok vikendom nekad pređe trasu i za 10 minuta...
Uz malo rekombinacije svašta bi se moglo vikendom mijenjati i uštediti ali nikoga to ne zanima previše. :P

Što se tiče 168, iz Prečkog se isplati ići u Arena centar, da :) , otkad nema više Autoturistovog Arena busa, samo htio sam reći da bi ova strana linije s produženjem mogla postati privlačnija i za putovanja od centra prema Lučkom, rasteretiti druge linije itd., jer ovako s njom dosta malo ljudi ima nekakve isplative mogućnosti iako u principu nije na nelogičnom pravcu.

marin

Citat: Ivan  u Listopad 18, 2019, 16:07:38
Usput, čini mi se logično da stanovnici sad traže dodatno stajalište na raskrižju Škorpikova-Al.Bologne u smjeru Črnomerca jer na Huzjanovoj je u samo jednom smjeru; realno, tamo mjesta ima čak i za ugibalište ali mislim da obično stajalište na kolniku uz samo produžen pločnik ne bi puno smetalo (lijeva skretanja su problem na raskrižju a zeleno+dopunsko desno tu ukupno stvarno dugo traje i pravac ravno je čudno skompan s lijevim, tako da desno ne ometa ravno a pošto stalno pušta desno ni nakon busa kad skrene mislim da ne bi bilo dodatne gužve veće od 2-3 auta dok ne krene tako da ne predviđam problem), ali pošto grad funkcionira kako funkcionira vjerujem da će se netko prvo morati žaliti da se nešto sredi...

Misliš na ovako nešto? Ugibalište već postoji, pa bi bila ludost da tu ne stoji autobus.
https://www.google.hr/maps/@45.8128292,15.861312,3a,75y,78.36h,83.4t/data=!3m6!1e1!3m4!1sCOU7h_rIJkvOxKMc3Fdm2w!2e0!7i13312!8i6656
Samo me sad zanima kaj će služit kao "pričuva" na Črnomercu ako linija 120 bude imala smisla  rofl
I kakvi će biti polasci linije 177.

Ivan

#140
Ovo je kod Samoborske 350 m dalje, mislim nakon podvožnjaka na priključku prema Al. Bologne, paralelno sa stanicom Huzjanova koja će očito ostati u funkciji.
https://www.google.hr/maps/@45.8145107,15.8636191,3a,75y,107.96h,82.75t/data=!3m6!1e1!3m4!1sAsGaupvRRF6RuKaCm1FMsA!2e0!7i13312!8i6656
Praktično, neki stanovnici sad ostaju na dosta više od 500 m od busa u smjeru B (koliko god da ni dosad nisu imali redovnu liniju s obzirom na ovu temu "pričuve" pa bi produžili na druge stanice ako busa nema).
Da, i mene brine "pričuva" u budućnosti.  :P Ova linija više nije samo paralelni dodatak hrpi drugih pa neće moći trpiti da bus svako malo bez objašnjena izostane pa da se na pustim stanicama na Jankomiru čeka pola sata sljedećeg.

marin

Od lokacije koju si stavio imaš 2-3 minute pješke do stanice za Črn, meni se to čini kao skroz oke i da ne treba nikakvih novih stanica. S te stanice praktički vidiš Huzjanovu, nije to ništa daleko. Iza čoška.

tramvajac 92

Ja sam očekivao zastavice i balone, a dobio ništa. Čak ni najbolji Citelis  ;D Eto, samo da imamo zabilježeno, na prvi dan.

smogovci.bbb2

Znači prvi dan fiksni naziv na displayu ;D
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

tramvajac 92

Trebali su složiti da se Črnomerec i Prečko mjenaju na zadnjoj stanici, to bi bilo korisno. Ako bude samo pisalo 120 ČRNOMEREC u Prečkom, bude biranih riječi kad bus skrene lijevo a ne desno  ;)

smogovci.bbb2

Baš. Ovo je isto kao i na Savskom mostu sa tramvajima 4 i 7, DUBEC pa ti biraj
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

smogovci.bbb2

Jesu na 120 svi vr bili zglobni ili što uleti ???
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Tomek

Ja sam vidio gbr 750 i 761

jakov5

#148
Citat: smogovci.bbb2  u Listopad 21, 2019, 21:01:05
Jesu na 120 svi vr bili zglobni ili što uleti ???
2 zglobna koje je Tomek naveo i 695. Vožnja je trajala 32 minute u smjeru Prečkog (van špice). Malo je nezgodno zglobnog motat(smjer Črnomerec) pri skretanju iz Škorpikove u Bolonju ali ide.
Linija je fino usklađena tako da je taman 116 na Škopikovoj uletio ispred njega rofl rofl rofl rofl.
Uletili su i 168 i 134. Kao da je netko tempirao vrijeme polaska...  glavauzid
Slike u punoj rezoluciji možete vidjeti kombinacijom desni klik miša+otvaranje u novom prozoru

Tomek

Možda bi se moglo razmisliti da 116 skrene sa Samoborske kod garaže ZET-a pa da ide Kovinskom do Škorpikove. Mislim da je problem za zglobnjaka na 120 i skretanje u novi rotor iz Huzjanove u Škorpikovu, vozio sam se sa 750 sav je zacvilio.