Vozni park (2)

Autor Bari, Srpanj 13, 2015, 19:35:29

Boki651

Vozim se već nekoliko dana za redom u Urbanwayu. Busevi su svakim danom sve lošiji. To se do te mjere rasklimalo da čak sustav grijanja ispod stolice kod srednjih vrata škripi i struže u nekima. Nadalje sam primjetio da kad bus ide malo brže, a nije uključeno grijanje da se u busu osjeti zapuh hladnog zraka s vana, iako ništa nije otvoreno.
Jasno mi je da se radi o niskopodnom busu i da ima takav tvrd ovjes, ali i Citaro je niskopodni bus pa nije toliko tvrd i puno se ugodnije voziti. Ovi plinaši uništiše sami svoj interijer ovjesom.

NP-549

Iveco nema tvrd ovjes,  ako je sve OK bus je puno udobniji od MAN-a i Mercedesa.  Dojam neudobnosti ti stvara buka i vibracije raznoraznih nepričvršćenih djelova koje naši nesmiju dirati jer je bus pod garancijom.  Kad naletiš na nekog koji je uredan, primjetiš ćeš da je vrlo udoban iako je niskopodan.  Nije stvar u udobnosti da li će nešto zazvonit na plafonu, nego da li ćeš ti na stolici i kičmi osjetit da si prešao rupu.

mivano

Što se tiče ovjesa, REGIO je trenutno najbolje što Autotrolej ima. Neki dan idem sa 682 i tako ugodno ljuljuška na zadnjim sjedištima.
Naravno da poredim kruške i jabuke, ali eto.

tramvajac 92


Boki651

Citat: NP-549  u Veljača 01, 2016, 13:02:04
Iveco nema tvrd ovjes,  ako je sve OK bus je puno udobniji od MAN-a i Mercedesa.  Dojam neudobnosti ti stvara buka i vibracije raznoraznih nepričvršćenih djelova koje naši nesmiju dirati jer je bus pod garancijom.  Kad naletiš na nekog koji je uredan, primjetiš ćeš da je vrlo udoban iako je niskopodan.  Nije stvar u udobnosti da li će nešto zazvonit na plafonu, nego da li ćeš ti na stolici i kičmi osjetit da si prešao rupu.

Postavlja se pitanje kako su to u tvornici pričvršćivali kad se sve rasklimalo. Ruhokvati posebno okomiti, na dodir imaju "lufta", iz onog nasuprotnog srednjim vratima, na stranici busa ispala zaštitna plastika, pod stolicom grijaće tijelo pjeva svoju pjesmu, ako sjediš na toj stolici onda i ta stolica škripi, propuh pored zatvorenog busa, vjerojatno sam nešto i zaboravio...

Boki651

808 nije izdržao pod naletima nevremena. Počeo puštat kišu po bokovima.

Avtomontaža

U gb. 614 se iskrivila harmonika.

MB Citaro

gdje je 687 ne vidim ga već duže vrijeme

shef

Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

Shole


MB Citaro


shef

Znaš kako kažu u lošim filmovima: ako ti kažemo morat ćemo te ubiti... :)evil
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

mivano

Citat: MB Citaro  u Veljača 17, 2016, 13:11:22
gdje je 687 ne vidim ga već duže vrijeme
Prošli tjedan je vozio normalno.
Ja dugo nisam vidio 691.

MB Citaro

Citat: shef  u Veljača 17, 2016, 16:03:06
Znaš kako kažu u lošim filmovima: ako ti kažemo morat ćemo te ubiti... :)evil

Očito da se prljave tajne ne smiju objaviti u javnosti

MB Citaro

Citat: mivano  u Veljača 18, 2016, 09:16:14
Prošli tjedan je vozio normalno.
Ja dugo nisam vidio 691.

691 jučer viđen na Marčeljima oko 16 i nešto u smjeru Klane, a navečer gdje noći je bio parkiran neki SL222