Vozni park (2)

Autor Bari, Srpanj 13, 2015, 19:35:29

mivano

Opet ja o 584, ali taj pod hitno treba drugi motor. Ovo sada je živi očaj. Po XIII. divizije jedva ide, od Novog lista do ZTC-a ga je prestiglo 20 auta.

Shole

To je motor iz 500. I on je jako slabo išao a imao je 6 brzina, a ovaj sa 3 je pak katastrofa

shef

Ja ću sada napisati svetogrđe, ali možda je vrijeme da se počne razmišljati o rashodu barem dijela vagona. Pred par dana sam imao čast ići do Saršona sa 587. Agonija.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

Shole

Mislim da nije vrijeme za rashode istih je uskoro planiraju ispilit još EL-ova,  a Citelisima ističe garancija od 3 godine tako da će bit zanimljivo pratit razvoj daljnje situacije.

Al da se može nešto napravit po pitanju motora, to definitivno.  Pogledaj 585, 586, 588, 598, 601, 602,  idu ko strijele  (znači da se može sredit motor),  skoro pa ti dođe gušt vozit ga 1 dan nakon ovih plinskih

Boki651

Citat: shef  u Siječanj 23, 2016, 09:10:17
Ja ću sada napisati svetogrđe, ali možda je vrijeme da se počne razmišljati o rashodu barem dijela vagona. Pred par dana sam imao čast ići do Saršona sa 587. Agonija.

584 i 587 ne zna se koji je sporiji i slabiji, dok 601 šiša obojicu. Pred neki dan je na 7a bio neki SL222 i iznenadio sam se kako dobro vuče po novoj cesti uz Rujevicu, obično je to uz Pehlin išlo teško i sporo.

mivano

Mene je osobno 586 jako iznenadio. Prije nekog vremena je bio u špici na L11, i jako je dobar u odnosu na 587.

kico101

Bez panike. Već do sredine slijedeće godine stiže preostalih 10 plinskih ( izborna godina ). Čini se da je izvjesno da će biti solo, ali se ne zna ( barem ja ne znam ) u kakvoj izvedbi. Isto tako, kako je već spomenuo Shole, najvjerojatnije se pili preostalih 8 EL-ova. Od ostalih, mislim, da mogu otpasti samo oni kojima istruli šasija ili bude ( ne daj Bože ) kakav karambol.
Kao što znamo, kockice ove godine pune 21 odnosno 22 godine i bez obzira na moguće ( i izvjesne ) reparacije dijela motora, sasvim sigurno se počinje razmišljati o zamjeni tih 13 solo i 9 zglobnih ( ukupno 22 ), koje bi se trebalo izvršiti u slijedećih 2-3 godine.
Ove godine, bojim se, ništa ( ako ne uleti zamjena serije 714-723 sa novim Conectima ili poneki minibus ).
U svakom slučaju mislim da slijedi zanimljivih slijedećih 3 do 4 godine jer će u tom razdoblju 20 godina preći ( osim ovih 26 koji su već prešli ) još 26 vozila ( 621-631; 634-643; 645, 647-650 ), što bi značilo da do tada ( želimo li ostati na postojećem broju i tipovima vozila ) treba nabaviti 52 nova autobusa ili prosječno 13 buseva godišnje i još barem 10-ak minibusa. 
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

Shole

za očekivati je da će dolaskom 10-ak novih plinskih preostali EL-ovi u rashod,  a s njima vjerovatno i 3 prva SG-a iz serije 611-615.

Ako ćemo iskreno govoriti što nam sad treba,  bez političkih govorancija,  onda je jasno da bi od tih 10 plinskih barem 5 trebalo bi bit prigradskih jer su dolaskom CNG buseva rashodovani isključivo prigradski EL-ovi.   Znači, treba nadomjestit barem donekle taj segment.  Zadnji prigradski bus je 700 iz 2007.  a i taj vjerovatno već ima 700 tisuća.  Mnogi imaju i 100 tisuća više.
Navodno do ljeta dolaze 730-739 ali to ne utječe bitno na vozni park  (osim na prosječnu starost kojom se netko voli hvalit) jer će automatski otić  714-723 koji su u zadnje vrijeme bili više nego solidni.  Prilično su sređeni i uglavnom nemaju većih odsutnosti. Pitanje kakvi će bit novi Conecti.  Ako budu ko 817-820 onda smo naje...   Uglavnom svakih par dana 3 budu parkirana po nosu prema Vodovodnoj pitaj boga iz kojeg razloga.  Jedino je prigradski 818 poprilično redovit na svojoj smjeni.

Znači, novih 10 Conecta uopće ne utječe na stanje voznog parka, a za poboljšanje istog potrebno bi bilo za prvu ruku barem još 5 solo za prigrad i 5 zglobnih za grad.  5 prigradskih da polako zamjene islužene Classsice,  a 5 monotrala da zamjeni  prve SG322 i da pokoju kockicu pošalje u rezervu.  Mislim da je krajnje vrijeme da 20 i kusur godina stari monotrali 581 i ekipa odu ako ne u mirovinu onda barem u pričuvu.  Ružno ih je vidit da drljaju smjenu od 5 ujutro do 23:30 na linijama 5, 6 ili 7.

Boki651

602 zvuči kao parna lokomotiva, c c c c c c, interval se pojačava kako se okretaji dižu.

dragec52

Haj  hi. Jučer sam ga vozio na 7a u jutarnjoj smjeni. Sa njim je sve OK, uz Rujevicu sa 5 putnika do 100tinjak metara od nadvožnjaka bez problema digao 60 na sat. Glasan kao i sve "kockice" čak i grijanje radi kako treba. Sve u svemu radije vozim njega nego plinaša zadnje serije.  hi

Boki651

Ide on, ali nešto lupa iz motora prilično glasno.

Avtomontaža

G.b. 708 prokišnjava u prikolici.

MB Citaro


Shole

Lako moguće nakon što su klime naknadno montirane. Zna se da takav posao nikad nemože bit odrađen kao i tvornički.  A da ne govorimo koliko ustvari (ne) hlade

Avtomontaža

Citat: MB Citaro  u Siječanj 30, 2016, 23:48:00
bome rano su počeli
Splitski su počeli prokišnjavati čim su došli.