GPP - razno

Autor Tomek, Studeni 23, 2007, 13:26:04

Tomek

Dva Conecta G se vratili svom vlasniku, Autoprometu iz Siska, koji ih prodaje!

jedan_019

Citat: MAN truck bus  u Prosinac 11, 2017, 12:17:58
Zna li netko iz Osijeka, ispsuje li se display preko bustec uređaja za prodaju karata ili preko zasebne jedinice? Hvala

Preko uređaja za prodaju karata. I unutarnji i vanjski display.

tramvajac 92

Na probi je Setra NF/3.

ManNLNG

Brutalno! Slikajte! pivkan
EUROBUS AV120

Mark926

Dobila je gbr.68 i ima nove registracije i to osječke, ja mislim da to čak i nije proba već da je kupljena.

jedan_019



Navodno je iznajmljena od nekoga iz Čepina...

jedan_019

Ali bez obzira na sve iznajmljene autobuse, došlo je do najgore situacije za putnike...

Citat:OBAVIJEST PUTNICIMA
Zbog konstantnog deficita autobusa, do stupanja na snagu ljetnog voznog reda - 18. lipnja 2018., moguća su veća kašnjenja autobusa na pojedinim voznim redovima nekih autobusnih linija.
Molimo putnike za razumijevanje.

GPP Početna

Renault25

Završen je natječaj  za nabavku novih autobusa, kao najpovoljniji ponuđać odabrana je tvrtka  Auto Hrvatska ili ti u prijevodu MAN, čudi me što se na natječaj jedino još prijavio Iveco. Novi autobusi bi trebali po planu stići u listopadu, znači nakon početka jesenskog rasporeda, pa se opet može u rujnu očekivati manjak autobusa. Negdje na forumu sam pročitao da se novi MAN-ov gradski autobus počinje proizvoditi tek u kolovozu, pa se nadam da neće Osijek dobiti neke ,,stare" modele  sa lagera, jer malo je čudno kako najnoviji MAN Lion city cijenom pobjeđuje relativno stari Ivecov Urbanway  predstavljen 2013 God.  Neko je negdje na forumu spomenuo da li se mogla sniziti cijena autobusa da su se autobusi i tramvaji kupovali u kompletu, s obzirom da Solaris proizvodim i autobuse i tramvaje, no s obzirom da Solaris nema zastupnika to ostaje na razini teorije.

Dreamwalker

#128
Možda Iveco nije ispunio uvjete natječaja pa je kao povoljnija ponuda izabran MAN. Iako bi volio da recimo Osijek prvi ima novi model MAN-a, mislim da ni stari provjeren model nije loša opcija.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

C2

Jesu li zglobni u planu?

elez

Citat: Renault25  u Lipanj 08, 2018, 17:11:00
jer malo je čudno kako najnoviji MAN Lion city cijenom pobjeđuje relativno stari Ivecov Urbanway  predstavljen 2013 God. 
Aj molim te prosvijetli me i napiši cijene oba busa
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

Majstor

Aktualni model
Novi tek u 2019 g
Samo mi sudite pošteno !

Renault25

Zglobni su možda u planu za sljedeću nabavu nagodinu.
Cijene: za 12 autobusa: MAN  oko 25 milijuna kn ili 298 tisuća Eura po komadu
                                   Iveco  oko 26,7 milijuna kn ili 317 tisuća Eura po komadu.
Točno nabaviti će se nažalost aktualni model sa 320 ks, dok novi modeli imaju nešto snažniji motor (330 ks).

MAN truck bus

Ja mislim da su ponovo nabrijali motore bezveze. Za ravan Osijek bilo bi dovoljno 270ks, a možda i manje.

Ja mislim da je tu nekakav deal između MANa i Iveca. MAN će proći sad u Osijeku, dok će Iveco proći u Zagrebu za LE ili neke druge koji se trenutno nabavljaju.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

tramvajac 92

320 ks je dosta, i previše, da. Ali MAN u Lion's Cityu nudi motore 250 (vertikalni), 280, 290 (vertikalni), 320 i 360 ks.

Ali 320 ks i ECO mod može biti dobra kombinacija za nižu potrošnju goriva.