Nabavka novih autobusa (obnova voznog parka)

Autor man134, Studeni 29, 2007, 11:11:52

NP-549

#765
Ima li negdje detalja koji motor je unutra, mjenjač ....  (330 ili 360,  Voith ili ZF)

Mogli su još jedan red sjedala nagurat.  Naši imaju 49 pa je tijesno za visoke ljude.

MAN truck bus

Ako bacimo pogled na fotografije iz članka, vidi se VOITHova tastatura mjenjača. DNR, bez 123, zanimljiva izvedba za DU.

Može li netko objasniti ovo:

Citat:

Uzevši u obzir epidemiološku situaciju, ovaj tip autobusa opremljen je suvremenim sustavom kruženja zraka i hlađenja prostora čime se, uz postojeće mjere dezinfekcije i održavanja higijene vozila osigurava i dodatan alat zaštite i protuepidemijskog djelovanja.


Što je to posebnije i suvremenije u odnosu na postojeće Crosswaye? U odnosu na npr. nedavno pristigle Autotrolejeve Crosswaye.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

NP-549

Ne postoji Voithova ili ZFova tastaura.  Klima je ista,  novinarske priče bzvz

MAN truck bus

Fotografija 1. Iveco Crossway LE - Pula promet - ZF mjenjač
Fotografija 2. Iveco Crossway - Libertas Dubrovnik - VOITH mjenjač (identično kao u ZET izvedbi Crosswaya)


(Izvor 1. fotografije ovaj forum, a 2. fotografije link koji je stavio podgora)
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

NP-549

A koji mjenjač imaju ZET-ovi zglobni MAN Lion's City 580-589 ?


Ne moraš meni slike slat, valjda znam šta pišem u detaljnoj specifikaciji kad naručujem

MAN truck bus

ZETovi City G (580-589) imaju VOITH mjenjač (Voith Diwa 854.6).
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

NP-549


MAN truck bus

Imaju MANovu tablu na kojoj je bez obzira na mjenjač okretni prekidač. th-down
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Majstor

Ovdje je Voith
Man Zet ima 864.6 Voith ali Man ima okretne prekidače umjesto tipkala
Od serije Voitha .5 prekidači,upravljački uređaji i poluge retardera / ručice / nisu proizvod Voith a već proizvođača vozila pa su stoga i različiti
Samo mi sudite pošteno !

NP-549

Bez obzira koji mjenjač je unutra,  naručit se može tastatura kakvu hoćeš. MAN-ova tabla je DNR na ZET-ovim, a imamo mi MAN sa D1-D2-D3-D-N-R sa Voithom.  Tipke i menjač nemaju veze !!!!
Jedino ne može tipkovnica na MAN tablu. Onda mora bit VDO ako zeliš tipke

conecto

#775
Ali se na ovoj slici s bočne strane tipke "N" vidi natpis "Voith"
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

NP-549

Nisam rekao da nije Voith,  nego da broj tipki nema veze s vrstom menjača

conecto

Citat: NP-549  u Srpanj 16, 2020, 06:55:58
Ima li negdje detalja koji motor je unutra, mjenjač ....  (330 ili 360,  Voith ili ZF)

Nisam ni ja porekao to, proizvođač tipki je vjerojatno isti u oba slučaja, ali ovdje se vidi ta oznaka pa je očigledno riječ o Voithu s retarderom kakav treba biti u Dubrovniku. Iako je meni na onim njihovim brdima važnije da ima 1-2-3-D-N-R i ja bih na njihovom mjestu ove buseve odmah vratio nazad u Češku.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

MAN truck bus

@NP549
Mislim da smo se krivo razumjeli.
Nisam mislio da tastatura 123DNR ili DNR (kod MAN table D1D2D3DNR) ima veze kakav je mjenjač već sam izgled tipki preko kojih se odabire stupanj prijenosa.
Kod ZFa je D (123) i R gumb crne boje dok je N plave boje, a kod VOITHa su sva 3 (odnosno 6) crne boje.

hi
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

NP-549

Nema ni to veze.  Jedina razlika je da na ZF u ler mora bit pritisnut,  dok je kod Voitha neutral tipkalo a ne prekidač