Fotografije iz ZET-ove prošlosti

Autor Portos, Prosinac 02, 2007, 08:48:07

ipiljek

Sa FIATA 126P - popularna peglica. ;D
18.3.2009. MAN SG220 POSLJEDNJI PUT U PROMETU, TE UJEDNO I MOJA ZADNJA VOŽNJA S NJIM NA LINIJI 124 !!

igor 409


Portos

Citat: conecto  u Prosinac 25, 2008, 14:20:09
U originalu i ovaj 672 iz 1984. je imao 4 okrugla fara kad je došao iz tvornice. Ovo je slikano nakon remonta u Prijedoru gdje su fenomenalno i temeljito obnavljali Ikaruse (u ratu su neki tamo i završili), a dolazili bi s novom maskom i dva četvrtasta fara kakvi su kasnije originalno ugrađivani u tvornici. S vremenom je vecina ZET-ovih Ikarusa dobila četvrtaste farove iako su dvostruki okrugli bili daleko bolji. Preuzeti su poznatog "dajca"-kamiona dok je on još imao njušku. Nagradno pitanje - s kojeg su auta četvrtasti farovi?
U pravu si. Ovaj 672 bio je u Prijedoru na generalki, slika je iz 1992 ili 1993 jer bus ima novi tip registarskih ploćica, osim toga već je u poprilično pohabanom stanju što znaći da je prošlo bar 2 godine od njegovog povratka sa generalke. Zanimljivo je što su na generalke u Prijedor slani večinom zglobni Ikarusi, dok su solo u APP koliko se ja sjećam obnovljena samo 4-62 i 65 u ARZ a 67 i 73 u Prijedoru. U Prijedoru su obnovljeni 205, 8, 10, 11, 12, 18-23, 25-27, 29, 197 i 231, 224 je obnovljen negdje drugdje (možda čak u TAZ-u) dok su moji omiljeni 213-217 netragom nestali iz prometa. Možda su baš oni, početkom rata u BiH ostali u Prijedoru.

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

conecto

Citat: igor 409  u Prosinac 25, 2008, 15:45:38
Yugo, Z101, Z128, Scala, ...

Bingo! Ovi farovi ni na autima nisu bili bogzna što a kamoli na busevima. Ikar(b)us je i kasnije koristio farove Zastavinih automobila - iste ovakve (iako kasnije dvostruke) ili od Floride. Danas konačno uglavnom koriste Hella svjetlosna tijela ko svi normalni proizvođači
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

Ivan

 ;D

Meni se čini da ova dva solo jesu (ili četiri, još ona dva iza okrenuta prema hali imaju krem krov i jedno staklo iza), zglobni plavi mi se prema bojanju čini prije novosadski...

Shole

Da, imaš pravo, nisam se sjetio da je i Novi Sad imao hrpu vrlo slično obojanih.  MOžda još i dandanas voze, ko zna.
BTW, malo je OT, dal neko zna čiji bi mogli bit ovi tamno zeleni sa dvije šajbe naprijed?

ipiljek

#36
Jel znaš možda iz koje je to godine? ???
Ona dva okrenuta prema hali su crvene boje, tak da mislim da nisu bili namijenjeni ZET-u.Ovi zeleni su možda oni kaj su išli na Kubu :D ;)
18.3.2009. MAN SG220 POSLJEDNJI PUT U PROMETU, TE UJEDNO I MOJA ZADNJA VOŽNJA S NJIM NA LINIJI 124 !!

Shole

Nemogu bit 100% siguran, al mislim da je na Kubu otišlo 200 zglobnih, a koliko ovdje vidim svi tamno zeleni su solo.
Možda griješim

Portos

Citat: Shole  u Prosinac 26, 2008, 15:57:54
Da, imaš pravo, nisam se sjetio da je i Novi Sad imao hrpu vrlo slično obojanih.  MOžda još i dandanas voze, ko zna.
BTW, malo je OT, dal neko zna čiji bi mogli bit ovi tamno zeleni sa dvije šajbe naprijed?
Ovo je slikano u doba Ikarusa 115 i 160 dakle dok su imali Raba motore. Tada je još uvijek bojanje GSB autobusa bilo tamno zeleno, tek kada su počele isporuke IK 161 GSB je prešao na crvenu boju. Isto tako svi MAN SG sklapani u Ikarusu imali su crvenu boju. Dakle slika je iz 85' ili 86'

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

konkordsky

Citat: Portos  u Prosinac 25, 2008, 18:20:39
Citat: conecto  u Prosinac 25, 2008, 14:20:09
U originalu i ovaj 672 iz 1984. je imao 4 okrugla fara kad je došao iz tvornice. Ovo je slikano nakon remonta u Prijedoru gdje su fenomenalno i temeljito obnavljali Ikaruse (u ratu su neki tamo i završili), a dolazili bi s novom maskom i dva četvrtasta fara kakvi su kasnije originalno ugrađivani u tvornici. S vremenom je vecina ZET-ovih Ikarusa dobila četvrtaste farove iako su dvostruki okrugli bili daleko bolji. Preuzeti su poznatog "dajca"-kamiona dok je on još imao njušku. Nagradno pitanje - s kojeg su auta četvrtasti farovi?
U pravu si. Ovaj 672 bio je u Prijedoru na generalki, slika je iz 1992 ili 1993 jer bus ima novi tip registarskih ploćica, osim toga već je u poprilično pohabanom stanju što znaći da je prošlo bar 2 godine od njegovog povratka sa generalke. Zanimljivo je što su na generalke u Prijedor slani večinom zglobni Ikarusi, dok su solo u APP koliko se ja sjećam obnovljena samo 4-62 i 65 u ARZ a 67 i 73 u Prijedoru. U Prijedoru su obnovljeni 205, 8, 10, 11, 12, 18-23, 25-27, 29, 197 i 231, 224 je obnovljen negdje drugdje (možda čak u TAZ-u) dok su moji omiljeni 213-217 netragom nestali iz prometa. Možda su baš oni, početkom rata u BiH ostali u Prijedoru.


nisu samo nestali 213-217,već i 206,207,209,221 i mnogi drugi da ih sad ne spominjemo.
kad smo kod 672,spomenuti ću nezaboravni 678; koliko ih je ono AP Dubrava imala?
NEMA PROBLEMA,POSTOJE SAMO RJEŠENJA!

Shole

OT pa nek prebace moderatori;  Zar je Ikarus sklapao SG220 Manove, model ko Avtomontaža???    Znam da su oni stari modeli Ikarusa bili po uzoru na Man890 ali za ovo nisam znao

konkordsky

Citat: Shole  u Prosinac 26, 2008, 15:01:46
Autobusi spremni za isporuku u Zemunu.   Što mislite, da li su ovi neki ZET-ovi ?

Photo by Stefan Bgd,  www.autobusi.net


možda jesu,možda nisu.
jedan plavi solo išao je sigurno za Karlovac ;D
tko ne vjeruje neka pogleda film "Sreća pojedinca uspjeh kolektiva".
NEMA PROBLEMA,POSTOJE SAMO RJEŠENJA!

tamlover

Citat: Tomek  u Prosinac 24, 2008, 00:15:53
i to si neću oprosititi  :'(

Ni ja ti to neću oprostiti. Bar si imal s čim slikat za razliku od mene. A da možda nije ponestalo filma  ;D
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

Luka

Neko je spomenuo da se mozda jos uvek voze.. Pre 2 dana sam bas video jednog zglobnjaka na liniji da vozi normalno, da mi je bio blize, uleteo bih u njega da se provozam makar par stanica, jer ih stvarno dugo nisam video na ulicama NS-a..
Postoje dve marke autobusa - Setra i svi ostali!
www.autobusi.net - Sajt posvecen autobusima!

MAN fan

#44
2 legende koje se nesmiju zaboraviti

edit by ivan
Slike sa stranice phototrans.eu, autor je straszny.
Molim sve koji uploadaju tuđe slike da po mogućnosti navedu autora i izvor slike, ili uz upload barem ispriku autoru ako se ne uspiju sjetiti otkud im slike