Postbus

Autor Tomek, Ožujak 21, 2010, 15:08:02

Tomek

Svi znamo za stotine Graf i Stiftova i Steyrova koje su Hrvatske tvrtke kupile od ove velike firme. I dan danas hrpa MAN Lion's Comforta stiže u Hrvatsku upravo iz Postbusa. Steyr je kupljen od Mercedesa, GiS od MAN-a tako da su 90-ih ipak počeli kupovati osim njihovih domaćih austrijskih autobusa i razne MAN-ove, pa da bi se to nastavilo sa Temsama, Renaultima, Irisbusevima i ostalima...

Evo par fotki od subote:

Jedan od novije generacije Steyra(kraj 90-ih, početak 00-ih)



U Grazu sam naletio na hrpu Renaulta, neki još sa Renaultovom značkom, neki noviji kao Irisbus






Bari

KREPAT MA NE MOLAT !

5AR



Jedna interesantna stvar na ovoj Setri koju ja još nisam vidio je ta da iza ima dupla vrata.


Majstor

Ja već vidio u Portugalu ima iza platformu za invalide / barem ta u Portugalu /
Samo mi sudite pošteno !

Majstor

I ovu sam vidjao u Beču ta je Intercity verzija vidi se naprijed display za linije vozila je Graz-Wien a sada i k nama imam negdje i sliku na laptopu
Samo mi sudite pošteno !

5AR

#5
Tražeći slike našao sam ove slikane pred dvije godine u Klagenfurtu pa se moram odmah ispravit da sam ipak već vidio dupla vrata samo nisam registrirao  >hammer<




























Tlimfocit

Neznam jesi li primjetio, ali ova Setra u zadnjem postu je od OBB-a, a to su Željeznice Republike Austrije. Mislim da OBB i Postbus nemaju veze jedni s drugim.

5AR

Citat: Tlimfocit  u Lipanj 06, 2010, 14:13:09
Neznam jesi li primjetio, ali ova Setra u zadnjem postu je od OBB-a, a to su Željeznice Republike Austrije. Mislim da OBB i Postbus nemaju veze jedni s drugim.
Nisam siguran da li su imali veze pred dvije godine ali sad mislim da imaju.


Tlimfocit

Da evo i ja sam vidio na web-stranici: http://www.postbus.at/
Možda su dio autobusnog prijevoza izdvojili iz OBB-a i prodali Postbusu, a možda i lupam gluposti. Pročačkat ću malo.

conecto

Ali slike su zaista fascinantne - novi i stari busevi (uključujući i ovaj Saurer) razlikuju se samo po dizajnu, inače su svi kao novi, kao apoteka...
Što se tiče katnih buseva - po meni oni i jesu najbolji kao intercity busevi - mogu voziti mnogo putnika, prtljage baš i ne...
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

Majstor

U sklopu Aut željeznica OBB je i Postbus / 2100 autobusa diljem Austrije sa 900 linija / godišnje prevezu 90 miliona putnika  / prepisao njihove podatke /
Imaju vozila Shutle bus-eve da aerodroma u Grazu i Beču kao naš CroAir / Pleso prijevoz / i Najam Luxus busev a Neoplan Cityliner-e  i S431DT           
Samo mi sudite pošteno !

tomo


5AR

#12



Bari

KREPAT MA NE MOLAT !

Tomek

Par današnjih fotki iz Graza
Irisbusi



Novi Integro


Lions Regio/3



I jedan Steyr kod kojeg mi je zasmetao auto, ali ovi su rijetki autobusi