Mercedes-Benz Citaro G II

Autor Ivan, Siječanj 12, 2009, 13:00:21

kekobus

Ha, ha, samo je li istekao rok trajanja...-?

Ivan


421

"AD BLU" više nije problem u APD!
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

mansg313

Vraga na 545 opet piše "preniska razina AdBlue tekućine" slikao sam mobitelom danas cijeli dio kod zadnja 4 reda je na puno mjesta zašarano markerima.(vjerojatno zbog toga što već par dana ostaje do 23:30 vani na 218/1 >:(

Ivan

Kreteni su trebali raspisati natječaj za redovnu nabavku AdBluea i postaviti male tankove i pumpe u spremištima prije nego su ovi došli, no, kako se kaže, nije žvaka za seljaka, ovaj raspašoj je sasvim očekivan.

421

#35
Ponešto o AdBlue na Citarima:rezervoar od cca 38 litara dovoljan  za cca 4 rezervoara goriva,kontrola na displeju se pali kad razina dosegne1/4 na pokazivaču.Pri 1/8 i manje piše "preniska razina AdBlue tekućine" i onda ....smanjenje snage i vožnja u safe modu.
Citat: Ivan  u Veljača 04, 2009, 15:09:33
Kreteni...
Ivane,Ivane!Koliku  i kakvu si kaznu predlažeš?
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Ivan

Ha, ha... Prije bih postavio pitanje kakvu kaznu zaslužuju nesposobnjakovići foteljaši u nedodirljivim visinama Holdinga koji bi se trebali brinuti za nabavu materijala, a zbog čijeg nemara (jer novaca očito ima) se vozni park godinama raspada i zbog kojeg se sada, među ostalim, i za taj AdBlue u pogonima moraju nosati ovakve bačve umjesto da radnici imaju spremnu infrastrukturu...

No ako ozbiljno misliš, slobodno javi ostalim moderatorima pa mogu dobiti od moderatorskog tima prvu opomenu :P , to je na forumu obično kazna za prvi manji prekršaj...

421

#37
Ja sam prestar da bih bio ozbiljan,a Ti se nemoj vaditi na moderatore -sukob interesa!
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Ivan

Citat: 421  u Veljača 04, 2009, 23:37:38
Ja sam prestar da bih bio ozbiljan,a Ti se nemoj vaditi na moderatore -sukob interesa!
:D lol, OK  ;D

Da budem onda korektan i prema vrlim foteljašima ako nas eventualno čitaju (iako teško da među njima ima pravih entuzijasta i ljubitelja autobusa i sličnih stvari, jer ne bi tako izgledalo da ih ima) i izbjegnem koruptivno djelovanje u našim redovima, sâm ću sebe opomenuti, evo, opominjem se.  ;D

421

#39
A ne stari moj! Ja  ;D ću te voziti u Citaru bez AdBlua ,a Ti  >:(  ??? ne smiješ komentirati taj nedostatak! :-X
Nakon onih fotki iz prošlosti povlačim" kaznu".Amnestiran si s rokom kušnje od 10 dana.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

mansg313


Tomek

Naš Zetovac je neki dan vozio ovog Citara gb170 na Mirogoj i ocjena mu je 1. Za razliku od ravne linije 115 gdje je rekao da je taj bus savršen, ovdje je zglobni Citaro pokazao koliko nije prilagođen za ovu liniju. Naime, puno preslabi motor se jedva penje uz Grškovićevu i autobus samo što ne stane..
To je bilo i za očekivati, jer ovo je ipak slaba edicija(usporedio bih je sa našim MBO305G iz Mainza) motora, puno preslaba za zglobni autobus sa klimom na uzbrdici.
Znači, em se o ovoj liniji nije razmišljalo, em su ih nakrcali stolcima što će sigurno 'oduševiti' putnike svaki pun na 109,115,136 i na bilo kojoj liniji gdje će biti gužva.. Netko nije odradio svoj posao kako spada.

Ivan

#42
Citat: Tomek  u Veljača 08, 2009, 12:58:09
To je bilo i za očekivati, jer ovo je ipak slaba edicija(usporedio bih je sa našim MBO305G iz Mainza) motora, puno preslaba za zglobni autobus sa klimom na uzbrdici.
Znači, em se o ovoj liniji nije razmišljalo, em su ih nakrcali stolcima što će sigurno 'oduševiti' putnike svaki pun na 109,115,136 i na bilo kojoj liniji gdje će biti gužva.. Netko nije odradio svoj posao kako spada.
Dobro, ne bih pretjerivao pa ih uspoređivao sa ovima iz Mainza, ali sigurno da se na posebnosti linija i detalje nije pazilo, možda je trebalo za 106 kupiti 5 komada sa jačim motorima, a za 109 i slične linije sa praznim prostorom nasuprot trećih vrata, a možda je jednostavno sve trebalo kupiti sa malo smislenijim prostorom sa više stolica u prednjem dijelu i praznim kod 3. vrata, i sa 354 KS, ako može gotovo potpuno ravna Ljubljana, zašto ne bi mogao relativno brdoviti Zagreb...

No sigurno da se nije pazilo na detalje, meni je najmanje jasno zašto su naručili 74 ista solo MAN-a koji nisu baš nužni, kad je pošiljka ovako velika ne znam zašto umjesto 74 solo nije kupljeno barem 5-10 midija i zašto nisu možda pokušali i sa 20-ak troosovinaca za linije poput 114, 119, 219, 234... Nisam jako razočaran, ali kod tako velike narudžbe je trebalo pokazati malo maštovitosti...

Nadam se da će barem situacija sa stolicama u MAN-ovima biti kao i kod NL 263 i da će u Citelisima biti smisleno...

sokre

Mislim da 546 nema bočni display za broj linije, nego je stavljena crna mat ploča.. Nekako misim da se taj display nikada neće postaviti. Kao što sam siguran da će 531-541 prije biti bačeni u smeće nego im se popraviti displayi..

A što se tiče Ivanovog komentara, potpuno se slažem sa svime što je napisano.
Samo, čudno je da u samom ZET-u nitko tako ne razmišlja.  Guske u magli.. Sa velikom plaćom..

Tomek

A što bi tek rekli za Biodizel gb162 kojem će ubrzo biti godinu dana da vozi sa požutjelim displayom... Zbog toga nije vozio na SIsvete za Mirogoj, jedini od Biodizela nije vozio za rukometno prvenstvo za Arenu..
Šokantno je da je jedan display teško popraviti.